שתף קטע נבחר

סקר: פיגועי ה-11.9 משמעותיים יותר מפרל הרבור

מרבית המצביעים האמריקנים סבורים כי פיגועי הטרור ב-11 בספטמבר 2001 היו מאורע היסטורי משמעותי יותר מהמתקפה היפנית על בסיס חיל הים האמריקני בפרל הרבור, כך עולה מסקר שפורסם הלילה (יום ד').

 

הסקר, שערכה אוניברסיטת קוויניפיאק, מצא הבדלים גדולים בין קבוצות הגילאים השונות על חשיבותם של האירועים השונים. אולם גם אנשים שחיו בזמן המתקפה על פרל הרבור, שאירעה בשנת 1941, היו בין אלו שדירגו את ה-11 בספטמבר כמשמעותי יותר.

 

בסך הכל, 56 אחוזים מהמצביעים בחרו ב-11 בספטמבר כחשוב יותר, ו-33 אחוזים בלבד בחרו בפרל הרבור. 42 אחוזים מהמצביעים מעל גיל 65 דירגו את ה-11 בספטמבר כמשמעותי יותר, לעומת 39 אחוזים שבחרו בפרל הרבור. הסקר נערך בין ה-17 ל-23 באוגוסט. השתתפו בו 1,080 מצביעים רשומים ברחבי ארצות הברית.

 

המתקפה בפרל הרבור אירעה ב-7 בדצמבר 1941 ונהרגו בה 2,400 אמריקנים. בעקבות המתקפה נכנסה ארצות הברית למלחמת העולם השנייה. המתקפה הניעה בין היתר את המאורעות שגרמו להטלת פצצות אטום על הערים היפניות הירושימה ונגסאקי, ולנוכחות של צבא ארה"ב באסיה עד לעצם היום הזה.

 

פיגועי ה-11 בספטמבר של אל-קאעידה כוונו נגד בנייני התאומים בניו יורק ומשרדי הפנטגון. כ-3,000 איש (ביניהם חמישה אזרחים ישראלים) נספו במהלך אותו יום, ורבים אחרים נפצעו. בעקבות הפיגועים פלשה ארצות הברית לאפגניסטן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אניה עולה באש בפרל הרבור
צילום: רויטרס
צילום: cnn
הפיגועים בבנייני התאומים ב-11.9
צילום: cnn
מומלצים