שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אל תתחילי מה שאת לא יכולה להמשיך

  אתן בטוח מכירות את תחושת הכאב שמלווה סיום קשר שרציתן שיימשך. לפעמים זה קשר ארוך שעולה על שירטון, ולפעמים ממש קצר, שהצליח להצית בכן את האש שכבתה. אתן מכירות את תחושת השבר, האכזבה וההחמצה, כאשר ההחלטה לסיים לא היתה שלכן. ודווקא בגלל שאתן יודעות על מה אני מדבר, מכעיסה אותי מאוד ההתנהגות שלכן

  הרגשתי מאושר ובטוח, אבל יותר מכל הרגשתי בר מזל. הרשיתי לעצמי לפנטז ולהיסחף במחשבות הכי רחוק שאפשר. זה היה כל כך כיף כשהתחושה היא הדדית, אז הנחתי לרגשותיי לפרוץ קצת החוצה, בצורה מתונה. לא רציתי להבהיל, אבל רציתי שתדע. אז שבוע אחרי שהכרנו, שלחתי לה הודעת SMS וכתבתי שבשעה זו ממש לפני שבוע, נפגשנו, ושאני מאחל לנו שבועות רבים שכאלה.

   

  היא התקשרה מיד. חייכתי לעצמי, כי ידעתי שהיא בטח תגיד איזה משהו נפלא, שיגרום לי קצת להסמיק ולשמוח נורא. אבל במקום זה היא אמרה שהיא לא חושבת שאנחנו צריכים להמשיך ולהיפגש ושהיא מצטערת. שלום.

   

  אתן בטוח מכירות את תחושת הכאב שמלווה סיום קשר שרציתן שיימשך. לפעמים זה קשר ארוך שעולה על שירטון, ולפעמים זה קשר ממש קצר שהצליח להצית בכן את האש שכבתה זה מכבר. אתן מכירות את תחושת השבר, האכזבה וההחמצה, כאשר ההחלטה לסיים לא היתה שלכן. ודווקא בגלל שאתן יודעות על מה אני מדבר, בוודאי שלושתכן, מכעיסה אותי מאוד ההתנהגות שלכן.

   

  אני יודע בדיוק מה אני מצפה מעצמי וממערכת יחסים

  שלושתכן, התעלמו מהשורות הבאות. הן לא נועדו לכן, אלא לאלה שאינן אתן, שמכירות ויודעות. הן נועדו לתת קצת רקע כדי שיבינו את הבאות. אני רווק בן 32, ובלי פירוט מייגע רק אספר שאני משכיל ודי מצליח, אני אפילו נראה טוב לטעמם של אחדים, ואין לי שריטות עמוקות או שדים. פגשתי, התרגשתי, צחקתי, בכיתי, הצלחתי, נכשלתי והתבשלתי. אני יודע בדיוק מה אני רוצה ומצפה מעצמי וממערכת יחסים.

   

  אבל אני גם כועס. כועס מאוד.

   

  אם הגעתן, כמוני, לשלב הזה בחיים שבו מעוניינים לפגוש את האהבה היחידה, אז אתן בטח יודעות כמה קשה למצוא אותה. ואם החיפושים לא התישו אתכן והכשלונות לא ייאשו אתכן, וסוף סוף הרגשתן שמצאתן אותה והאש ניצתה - אתם בטח יודעות כמה קשה להיווכח, שהתחושה הזאת אינה מנת חלקו של הצד השני.

   

  אני לא מדבר על המצבים הרגילים בהם צד אחד לא מעוניין. זה קורה כל הזמן, וזה לגיטימי שאחרי זמן צד אחד מחליט שזה לא "זה". מה שמפריע לי הן אותן נשים שמציגות עצמן כפנויות, אבל אינן. אני לא מדבר על הבוגדות (לכן אין לי ולו טיפת הערכה), אלא על אלה שאינן פנויות רגשית, או נמצאות בשלב התלבטות וחוסר החלטה, ולמרות זאת מציגות את עצמן כפנויות, או אפילו ככאלה שמחפשות "מישהו שכבר סיים את שלב המשחקים", לא פחות.

   

  סתם טעות. קורה. מי לא טועה? אז היא טעתה

  ומה ההסבר? היא בכלל מאוהבת באחר. היא מאוד רוצה להתגבר על הקשר הקודם (שאולי נגמר, ואולי לא), והיא מאוד רוצה להמשיך הלאה. להתקדם. היא חושבת שאני אדם מקסים ונפלא, באמת, אבל זה קשה לה מאוד והיא נורא מבולבלת. עכשיו היא מבינה שזו כנראה היתה טעות לחשוב שהיא מוכנה להתחלה חדשה. סתם טעות. קורה. מי לא טועה? אז היא טעתה.

   

  ואני? אני כבר מאוהב למחצה, עומד חשוף בלי חומות הגנה, מאמין לה ויודע שהיא באמת מתכוונת, שהיא באמת רוצה. יודע שזה לא מרשעוּת, אבל גם יודע שאין כאן תקנה, וכל מה שהיה בינינו עומד למות. לא מבין איך זה קורה דווקא לי, ועוד עם זו שחשבתי שהיא האחת בשבילי? כמה חוסר מזל צריך כדי שדבר כזה יקרה דווקא לי? כמה חוסר מזל צריך כדי שזה יקרה פעמיים רצוף? ואם חשבתן שפעמיים זה באמת חוסר הגינות, תחשבו שוב, כי אצלי זה כבר סיבוב שלישי, ברציפות.

   

  למי שחושבת שהייתי צריך לשם לב לסימנים אני אומר, אולי זה נכון. שתיים היו באמת קצת מרוחקות. אבל כשלא ממש מכירים וזו רק ההתחלה, זה לא בהכרח נכון להסיק שאין עניין. לפעמים לוקח לאנשים זמן להיפתח, ולפעמים הזמן הזה מספיק ארוך בשביל שהלב שלי ייפתח. השלישית, לעומתן, התנהגה כאילו קופידון בעצמו ירה חץ לליבה. הצגה של אושר ושמחה, שנגמרה בשיחת הטלפון הקצרה. כאן באמת היה קשה לצפות, לחשוף את את ההונאה.

   

  אני לא יודע אם אני בר מזל על שהצלחתי למצוא בתקופה כל כך קצרה שלוש נשים מדהימות שהציתו בי אש (מדהימות אני אומר, אפילו עכשיו), או שאין לי אפילו לא טיפת מזל אחת, כי את שלושתן פגשתי בטיימינג הכי גרוע שיש.

   

  למה לעזאזל הסכמתן לפגישות? למה להציג מצג שווא?

  אבל שאלת המזל פחות חשובה משאלת המוסר והרגישות, כי זו המהות. אם אתן לא פנויות רגשית ואתן מבולבלות, למה לעזאזל הסכמתן לפגישות? למה להציג מצג שווא? למה להיכנס למשהו שמראש אין לו סיכוי? למה להתחיל משהו שיכול לגרום למישהו (שהוא מקסים ונפלא, זוכרות?) עוול כל כך גדול? האם זה בשביל להרגיש שעומדות בפניכן אפשרויות? האם זה כדי לשפר הערכה עצמית? איך אתן מסוגלות להיות כל כך אגואיסטיות?

   

  זה לא ברור מאליו שלא מתחילים קשר חדש כל עוד אנחנו לא פנויים רגשית? זה לא ברור שאנחנו צריכים לתת לעצמנו זמן להחלים לפני שמנסים לחזור למעגל המפגשים? זה הרי הדבר המתבקש והכי נכון שיש. ואם זה נראה לכן כל כך ברור ונכון, אז תחשבו שוב. נסו להיזכר אם אמרתן פעם לחברה, או שחברה אמרה לכן, את המשפט "הדרך הכי טובה להתגבר על מערכת יחסים אחת היא באמצעות מערכת יחסים אחרת". אתן באמת יכולות לומר שהוא שגוי לגמרי?

   

  זה מעגל אכזרי, שבו את פגועה וכואבת ורוצה לעשות כל מה שאת יכולה כדי להרגיש אחרת. את רוצה להתחיל קשר חדש, כי את מאמינה שבעזרתו הכאב ייעלם והאהבה הנכזבת תישכח. אולי זה יקרה, אבל רוב הסיכויים שבדרך יהיה קורבן, שייצא פגוע וכואב, וגם הוא ינסה לחזור כמה שיותר מהר לקשר אחר כדי לשכוח אותך ואת מה שהיה, וגם הוא יותיר קורבן, הפעם אשה. זו מערכת רבייה של קשרים כושלים עם תופעת לוואי של לבבות שבורים.

   

  אני מודה. נכנסתי לקשר עם רצון אמיתי שיצליח, אבל עם תקווה שיעזור לי לשכוח את הקודמת. זה אפילו עבד, אם כי לא בצורה מושלמת. בדרך לא השארתי קורבנות ולא גרמתי עוול, אבל זה רק עניין של סטטיסטיקה ומזל. בגלל זה, החלטתי לקחת מכן, הנשים, פסק זמן. לפני שאיפגע עוד יותר ואתחיל להקים סביבי חומות של הגנה ומגדלים של ציניות, לפני שאני מאבד בכן אמון, ובעיקר לפני שאני אפגע במישהי אחרת, שבסך הכל רצתה, כמוני, למצוא אהבה.

   

  אני לוקח הפסקה מכל אלה שעוד לא פגשתי, וגם ממך, זו שממתינה לי. לא רוצה לגרום לאף אחת להרגיש כמו שאני מרגיש עכשיו, בטח לא לך. אז תחכי לי מותק, אני צריך קצת זמן. אני לא ממש מוכן. תביני, אילו היית פוגשת אותי עכשיו, לא היה לזה סיכוי. אני עושה את זה למעננו. סבלנות אין קץ מביאה תוצאות מיידיות. לכל האחרות, שקוראות את השורות, ויודעות שהאדם שאיתכן הוא לא האחד שבליבכן, תעשו לעצמכן, לאדם שאיתכם, ולכולנו טובה, וקחו גם אתן הפסקה.

   

  אולי יש עוד סיכוי לשבור את המעגל האומלל הזה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  אהבה עם חומת הגנה
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים