שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו לאמריקנים: יש סדקים בהנהגה האיראנית
  לדברי יו"ר הליכוד, שביקר בוושינגטון ונפגש עם סגן הנשיא צ'ייני, הגרעין האיראני אינו בלתי הפיך. "אם אופציה צבאית תהיה נדבך בסנקציות, יש סיכוי גדול שלא יהיה בה צורך", אמר לכתבים והוסיף: "עליהם לדעת שיהיה למעשיהם מחיר כלכלי"

  יושב ראש הליכוד, בנימין נתניהו, אמר הלילה (יום ד') בוושינגטון כי "יש סדקים בהנהגה האיראנית". נתניהו, שנועד בוושינגטון עם סגן הנשיא, דיק צ'ייני, וקבוצת סנטורים, אמר שניתן לעצור את הגרעין האיראני אם ארצות הברית תוביל מהלך נחוש. "אני לא חושב שזה בלתי הפיך", אמר נתניהו לכתבים בתום פגישותיו בבירה.

   

  נתניהו, שנפגש עם 15 סנטורים אמריקנים, אמר שהוא הופתע מרמת בקיאותם ומדאגתם על רקע ההתפתחויות באיראן. "הם שאלו אותי על אופציה צבאית, ואמרתי להם שזה חייב להיות נדבך נוסף בסנקציות. אם יש אופציה צבאית – יש סיכוי גדול שלא תצטרך כלל להשתמש בה. האיראנים מנסים לבחון את מרחב החופש שלהם".

   

  על פי ראייתו, טהרן מסרבת להפסיק את העשרת האורניום כפי שדורשת מועצת הביטחון של האו"ם משום שאינה נפגעת כתוצאה מכך. "ישנם סדקים בתוך המנהיגות האיראנית ובתוך המשטר. אם הם יבינו שיש מחיר כלכלי יש סיכוי שיפסיקו את תוכנית הגרעין. עד עכשיו הם לא משלמים שום מחיר".

   

  ראש הליכוד הדגיש בפני הסנטורים שהאיום האיראני לא יסתיים בישראל. "ישראל תהיה המטרה הראשונה של נשק גרעיני איראני, אבל לא האחרונה". הוא סירב להתייחס לפגישתו עם סגן הנשיא צ'ייני, אך ציין ש"מי שדיברתי איתם בוושינגטון מבינים את הסכנה".

   

  גורמים שונים בארצות הברית טוענים כלפי הממשל כי לאור הכשלון המודיעיני בעיראק, אין לצפות שהמודיעין לגבי איראן מדוייק יותר. על כך משיב נתניהו: "אין דמיון בין שני המקרים. המודיעין שלנו אמר על עיראק שהוא מעריך שיש נשק לא קונבנציונלי. לא היתה ודאות. במקרה של איראן, אני יכול לומר מתוך ידיעה והכרת החומר שאנחנו יודעים. ומה שאנחנו יודעים, גם האמריקנים יודעים".

   

  לפני צאתו לוושינגטון שאל חבר הכנסת נתניהו את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אם יש בפיו מסר שהוא מבקש להעביר לאמריקנים. "ראש הממשלה ביקש להפעיל לחץ אמריקני על ממשלת לבנון ולדרוש ממנה לסגור את הגבול הסורי, וחשבתי שזה הדבר הנכון לעשות. אני שם את יהבי על הכוח הזה ומודע למגבלותיו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נתניהו לאמריקנים: יש סדקים בהנהגה האיראנית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים