שתף קטע נבחר

אחרי המלחמה: פרץ יוצא לקרב הפוליטי

המלחמה נגמרה, ושר הביטחון, עמיר פרץ, מפשיל שרוולים כדי להשליט סדר בעבודה ולהתמודד עם יריביו במפלגה ומחוצה לה: "נתתי לכולם לחבוט בי, אבל נגמרה התקופה שבה אני שתקתי והתאפקתי. מעכשיו לא הכל יהיה מותר במפלגת העבודה"

להתפטר? מה פתאום. שר הביטחון, עמיר פרץ, החליט לשוב לפעילות פוליטית אינטנסיבית בתוך מפלגתו, זאת כדי לנסות ולהשיב לעצמו שליטה במפלגת העבודה ובסיעה. בשיחות סגורות אמר אמש (יום ה') השר פרץ כי סבלנותו פקעה וכי בכוונתו להילחם ביריביו במפלגת העבודה ומחוץ לה.

 

לדברי פרץ, "החלטתי להשיב את החיוניות לסביבה. נגמרה התקופה שבה אני שתקתי והתאפקתי. נגמרה התקופה שבה 'הכל מותר'. מעכשיו והלאה לא הכל יהיה מותר במפלגת העבודה". פרץ הוסיף כי "נתתי לכולם לחבוט בי, אך עכשיו בכוונתי לחזור למצב הנורמלי באמצעות עבודה קשה ומאומצת. נגמרה המלחמה, אין יותר תירוצים ואין יותר סיבות לא לטפל בעניינים".

 

הבוקר צפויה להתכנס סיעת העבודה לדיון נוסף בנושא תקציב המדינה לשנת 2007. יו"ר סיעת העבודה, ח"כ אפרים סנה, יציע לסיעה לדרוש משר האוצר, אברהם הירשזון, כי הרפורמה במס תידחה וכי המע"מ יועלה באחוז אחד. לטענת סנה, הצעה זו תקצה 5 מיליארד שקלים נוספים לתקציב ובכך ייווצר איזון בין הנושאים החברתיים-כלכליים ובין הנושאים הביטחוניים. להערכת סנה הסיעה צפויה לאשר את הצעתו.

 

בתוך כך, בסביבתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התייחסו אמש לדבריו של שר הפנים רוני בר-און בעניין הרחבת הממשלה. אנשיו של אולמרט אמרו כי בר-און אמר את הדברים על דעתו בלבד וללא תיאום מוקדם עם ראש הממשלה. בנוסף, העריכו בסביבתו של אולמרט כי לפי שעה לא תורחב הקואליציה והרכבה לא ישונה.

 

המאמצים להשיב את יחסיהם של ראש הממשלה ושר הביטחון על כנם נמשכים גם כן. השניים נועדו אתמול, בעיקר בנושאים ביטחוניים, אולם בסביבתו של פרץ אמרו כי ראש הממשלה הכחיש את הדברים שצוטטו מפיו בתקשורת לפיהם אמר כי פרץ "לא מספק את הסחורה". 

 

בתגובה, ציינו מקורביו של שר הביטחון כי פרץ לא ציפה שראש הממשלה יודה שאכן אמר את הדברים. לטענתם למרות זאת, נותרו היחסים בין שר הביטחון לראש הממשלה תקינים ולפרץ אין כל כוונה לעזוב את תפקידו. פרץ עצמו אישר את הדברים בשיחות סגורות וציין כי בכוונתו לפעול על מנת לייצב את המערכת הביטחונית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
פרץ. נתתי לכולם לחבוט בי
צילום: חגי אהרון
צילום: איי פי
פרץ ואולמרט. יחסים תקינים?
צילום: איי פי
מומלצים