שתף קטע נבחר

"התקדמות משמעותית במו"מ לשחרור שליט"

גורם זר, המעורב במשא ומתן לשחרורו של החייל החטוף מן השבי הפלסטיני, הסביר בשיחה עם ynet: האווירה בימים האחרונים היא חיובית מאוד. אם לא יהיו הפתעות - שליט ישוחרר עד הרמדאן

התקדמות משמעותית בפרשת החייל החטוף גלעד שליט - כך נודע אמש (יום ה') ל-ynet. גורם זר המעורב במגעים לשחרורו של שליט מן השבי הפלסטיני אמר ל-ynet כי המגעים נמצאים בשלב מתקדם ומצבם הוא המעודד ביותר מאז חטיפתו של שליט, בסוף חודש יוני.

  

על פי אותו גורם, המעורה היטב בתיווך בין ישראל לפלסטינים, בתקופה הקרובה צפוייה שורה של צעדים בוני אמון מצד ישראל כלפי הפלסטינים. הוא העריך כי מספר אסירות ואסירים נערים ישוחררו בתקופה הקרובה וכי אחרי שחרורו של שליט, ישוחררו אסירים פלסטינים נוספים. לדברי הגורם, שחרורם הצפוי של בכירי החמאס העצורים בישראל נעשה במסגרת אותם צעדים בוני אמון.

 

לדבריו, בימים הקרובים צפויים הפלסטינים לגבש רשימות אסירים שאת שחרורם הם דורשים במסגרת המגעים לשחרור שליט. ההתקדמות, כך העריך האיש, התאפשרה בגלל רצונם של הצדדים לשים קץ לפרשה העגומה.

 

רוצים לשים קץ לפרשה

הצדדים המעורבים בעניין, אמר, מקווים שהפרשה תיפתר לקראת תחילת חג הרמדאן, שאמור לחול בעוד כעשרה ימים. לדברי הגורם, האווירה בימים האחרונים היא חיובית ביותר ואם לא תהיינה הפתעות שליט ישוחרר בקרוב מאוד.

 

עם זאת הוסיף: "למדנו שתקלות של הרגע האחרון יכולות לשבש את הכל, אבל אני יכול לומר בבטחה כי המגעים נמצאים בשלב הכי מעודד והכי חיובי מאז החטיפה". רק תקלה לא צפויה, הוסיף, תמנע את השחרור ,"שאנו מקווים שיהיה לקראת או בצמידות לרמדאן".

 

במשפחת שליט מקווים מאוד כי תקופת הרמדאן הקרבה תביא למפנה המיוחל בפרשה ותסייע בשחרורו של הבן החטוף. ביום שלישי פנה אביו של שליט, נועם בקריאה נרגשת לחוטפיו להסכים לשחרור בנו בתמורה לשחרור מאות אסירים, לפני חג הרמדאן.

 

בשיחה עם כתבים ערבים במלון "אמבסדור" במזרח ירושלים, ציין שליט שפרשת החטיפה גורמת סבל ל"מאות אלפי פלסטינים חפים מפשע, שסובלים מאז מלחץ צבאי, מצור והרס שמדינת ישראל מפעילה, בנוסף למאות הרוגים ופצועים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם רותם
שליט. בבית עד הרמדאן?
צילום: נועם רותם
צילום: אמיר כהן
חבריו של שליט, ביום הולדתו האחרון
צילום: אמיר כהן
מומלצים