שתף קטע נבחר

מחרימים את ג'קו

ראשי ערים, חברות הפקה והורים שכולים מביעים תמיכה בקריאתו של פיני בדש להחרים את ג'קו אייזנברג, זוכה "כוכב נולד 4". "בני הנוער חייבים לחקות דמויות שמסמלות את העם והמדינה"

פיני בדש, ראש מועצת עומר וחבר הכנסת לשעבר, יצא בקריאה לכל חברות התקליטים, חברות ההפקה וראשי הרשויות בארץ להחרים את ג'קו אייזנברג, זוכה "כוכב נולד 4". זאת לאחר שאייזנברג הצהיר כי לא רק שלא התגייס, אלא הוא גם סולד מצה"ל. בדש גם פנה אל הסוכנות היהודית, התומכת בתוכנית, על מנת שתבחן לאן הכספים מיועדים.

 

בעקבות הצהרתו של בדש הגיעו אל משרדו, לדבריו, מכתבים וטלפונים רבים מגורמים שונים המביעים תמיכה מלאה בדבריו. חלק מהמכתבים הם מחברות הפקה אשר מצהירות כי לא יעסיקו עובדים שישתמטו משירות בצה"ל או משירות לאומי וחלק מהמכתבים נשלחו מהורים שכולים ומהורים שבניהם החיילים עדיין מאושפזים בבתי החולים. אל משרדו של בדש הגיעו גם טלפונים מהפקת התוכנית "כוכב נולד" על מנת לאמוד מקרוב את הצהרותיו, שגרפו תמיכה כל כך גדולה.

 

בין ראשי הרשויות שהביעו תמיכה מלאה בדבריו של בדש: ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, שמוליק ריפמן, יושב ראש המועצות האזוריות וראש מועצת רמת נגב; יואל לביא, ראש עיריית רמלה; דני טריינין, ראש מועצה אזורית יואב; צבי בר, ראש עיריית רמת גן, שטען כי בעקבות הכתבה ביטל את הופעותיו של ז'קו בעיר, למעט אחת שכבר לא היה ניתן לעשות כן. גם יעקב טרנר, ראש עיריית באר שבע הודיע לבדש כי הוא מצטרף למחאתו ולא ייתן לז'קו להופיע בעיר. 

 

באחד מהמכתבים כותב אב לבן 20 שהיה מפקד טנק שנלחם בלבנון וכעת הוא מאושפז במרכז שיקום כשהוא משותק מגובה הסרעפת ומטה. האב מציין כי גם בנו הוא מוזיקאי, הכותב שירים, מלחין ומנגן על מספר כלים. למרות זאת, את השנתיים האחרונות הקדיש לצבא. "בני אינו הטיפוס שיחפש פרסום וקידום עצמי ואם היה רוצה להשתתף בתוכנית כנראה שג'קו היה משיג אותו", כתב האב, וזאת לא בגלל כשרונו המוזיקלי של ג'קו, אלא בגלל שבנו זנח את הדבר האהוב עליו לטובת הצבא וכנראה שלא יוכל לשוב ולנגן לעולם.

 

ניר ניסים, דוברו של בדש, מסר: "העובדה שסמלים לנוער הפכו למשתמטים מצה"ל מייד לאחר מלחמה כל כך קשה, כאשר מיטב הנוער נלחם עבור קיום המדינה, מראה על מחלה שחייבים לטפל בה. בני הנוער חייבים לחקות דמויות שמסמלות את העם והמדינה ודי עם הסמלים המעוותים והחולניים. בדש מציע שבתחרויות מסוג זה הקהל יקבל את מלוא האינפורמציה והתוכניות יהיו מספיק אחראיות להבהיר לצופים שלהם את קורות החיים של המתמודד אותו הן שמות בראש הרשימה".

 

"יש הרבה שיחות וחששות"

 ואיך מגיבים ב"כוכב נולד" ובחברת ההפקות "טדי" ו"הליקון", בהן הוחתם עם זכייתו?

  

גורם בהפקת התוכנית סיפר ל-ynet כי "כרגע נראה שההפקה לא תעשה צעד בנוגע לאייזנברג. כמובן שיש הרבה שיחות וחששות, אבל בסופו של דבר הסיפור הזה יחלוף ויישכח". גורם אחר אמר: "זו ממש רשעות. ברגע שיש לאנשים כאלה הזדמנות אז הם קופצים עליה רק בשביל לקדם את עצמם. גם אביב גפן ומאיה בוסקילה לא עשו צבא והסיפור שלהם עולה שוב ושוב. בסופו של דבר, אנחנו יודעים שהכל יהיה בסדר".

  

"זה יהיה מרחיק לכת להתייחס כרגע לאלבום המיועד של אייזנברג", אומר מקורב לחברת "הליקון", "הוא בסך הכל זכה בשבוע שעבר וייקח עוד זמן רב עד שהחברה תיכנס לתמונה. העבודה של ג'קו עם כל הגופים איתם הוא יצטרך לעבוד תלויה בהתפתחות הדברים. בסך הכל נראה שמדובר במשהו שיחלוף תוך זמן קצר, כמו שהנושאים מתנפחים ככה לעיתים הם גם מתנדפים".

 

ג'קו אייזנברג סירב להגיב על הדברים.

 

בהכנת הכתבה השתתף אור ברנע

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דלית שחם
אייזנברג. לא כולם מרוצים
צילום: דלית שחם
צילום: מאיר אזולאי
בדש. מחלה שחייבים לטפל בה
צילום: מאיר אזולאי
לאתר ההטבות
מומלצים