שתף קטע נבחר

במאה שערים משוכנעים: הכלב בא לבקש תיקון

בשבת נפטר תושב מאה שערים בן 95, וכשבני משפחתו חזרו מהלוויה מצאו כלב לא מוכר יושב בפתח הבית. כל הניסונות להרחיקו עלו בתוהו. רק כאשר נאמר לכלב: "מחול לך", נעתר הכלב לטעום מאוכל שהוגש לו. וזה לא הכל: רק במהלך הקדיש על המת, הסכים הכלב לצאת מהבית, רגע לפני שהפך לאגדה בשכונה

הכלב שהסעיר את שכונת מאה שערים בירושלים: בשבת נפטר נחמן דוד דובינסקי, בן 95, אשר תושבי השכונה מספרים עליו כי היה "צדיק גדול מאוד, עובד השם שמחכה כל יום וכל רגע לגאולה. אדם ממש לא מהעולם הזה". המנוח נקבר עם צאת השבת אתמול בלילה. כשבני המשפחה חזרו מהלוויה הם מצאו כלב שלא ראו מעולם, יושב בפתח הבית. כל הניסיונות להרחיקו מהמקום עלו בתוהו והוא התעקש וחזר שוב ושוב לאותו הבית.

 

משפחתו של דובינסקי לקחה את הכלב והוציאה אותו אל מחוץ לשכונה אך הכלב התעקש וחזר לאותו הבית ממש. החל משעות הבוקר המוקדמות נעשו אין ספור ניסיונות לגרש את הכלב אך הכלב לא מש מהבית.

 

במהלך הניסיונות לשכנע את הכלב לעזוב הגיע אחד מרבני השכונה והורה להגיש לכלב אוכל של שבת, זאת גם מתוך ניסיון לגרום לכלב לעזוב מרצונו. רק כאשר נאמר לכלב: "מחול לך, מחול לך, מחול לך", נעתר הכלב לטעום מהאוכל שהוגש לו.

 


מאות ליוו את פינוי הכלב (צילום: ראובן)

 

אנשי הבית, השכנים ותושבים נוספים החלו לתהות על פשר האירוע המוזר ופנו להתייעץ עם רבנים ובראשם הרב מאיר ברנסדורפר, הנחשב לאחד הרבנים הבכירים בעדה החרדית ודיין בבית הדין של העדה החרדית. הרב ברנסדורפר המליץ לומר תהילים ומשניות ובסביבות השעה חמש יצא מניין מביתו של הנפטר לכיוון קברו בהר הזיתים כדי לומר קדיש על הקבר בעצת הרבנים.

 

תושבי השכונה ובני המשפחה מדווחים כי במהלך הקדיש הכלב יצא מהבית מרצונו. צוות של השירות הוטרינרי של עיריית ירושלים הגיע למקום ואסף את הכלב כאשר מאות ילדים ומבוגרים מהשכונה ומשכונות אחרות, הגיעו לחזות במחזה אשר שמעו יצא למרחוק, מלווים את הרכב אשר פינה את הכלב.

 

הרבה השערות וניחושים הסתובבו באוויר בנוגע לפשר האירוע. אחת מתושבות השכונה ושכנה של משפחת המנוח, רבקה רבינוביץ', מספרת כי אחת ההשערות היא ש"לאותו אדם, שהיה צדיק גדול, היה אח שהיה חילוני ונפטר לפני כשנה בערך. לפי מה שמשערים הוא גם רצה תיקון. לא יודעים מה בדיוק המשמעות של הסיפור אבל מה שברור הוא שמישהו רצה פה תיקון ואותו אדם שנפטר, שהיה כזה צדיק, בזכותו התיקון התאפשר לו".

 

רבינוביץ' מספרת ש"אנשים שמעו על הסיפור בכל ירושלים והגיעו מכל השכונות מסביב כדי לראות את הכלב שמסרב לעזוב את הבית". היא הוסיפה ש"רבנים אמרו שמי שרואה את הכלב זו סגולה".

 

לדבריה, "במציאות שאנחנו חיים אנחנו מאמינים שיש עולם הבא ושלפעמים בן אדם שנפטר בעולם הזה צריך לעבור תיקון כדי להיכנס לעולם הבא אולי כי הוא לא קיבל מחילה על משהו שעשה. זוהי זכות אם בן אדם הגיע לתיקון. אנחנו מאוד מאמינים שבאמת יש תיקון אבל תופעה כזו כמו שראינו היום זה דבר מופלא ולא רואים כזה גילוי כל יום".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן
הגיבור של מאה שערים
צילום: ראובן
צילום: ראובן
עזב רק בקדיש
צילום: ראובן
מומלצים