שתף קטע נבחר

אולמרט: לא היה לקדימה כישלון משמעותי אחד

בטקס הרמת כוסית עם חברי סיעת קדימה במעונו בירושלים, מנה ראש הממשלה, אהוד אולמרט, את הישגי ממשלתו. "קדימה היא היום הגורם הפוליטי החשוב והמרכזי בישראל. לא היה לה כישלון משמעותי אחד במושב הכנסת החולף". אולמרט הבהיר שהוא רוצה להרחיב את הקואליציה ושלח מסר מזהיר לעבודה

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כינס אמש (יום ב') את חברי סיעתו במעונו בירושלים להרמת כוסית לרגל השנה החדשה ובפיו רק דברים טובים על ממשלתו ועל מפלגתו. הוא הבהיר: "לא ויתרתי על האפשרות להרחיב את הממשלה. אני מאמין שזה עדיין אפשרי. בסבלנות ובתבונה גם זה עשוי לקרות".

 

אולמרט ציין ש"הוא מעוניין שמפלגת העבודה תישאר גורם חשוב ומרכזי בקואליציה, אולם אני מצפה שגם יתנהגו בהתאם. לא רק על זה אסתמך. עלינו לסמוך על עצמנו, על קדימה, שכן כוחה של קדימה יהיה בכך שתישאר כוח מרכזי ואחראי מהסובבים אותו. אם יש דבר שניתן ללמוד מהכנסות הקודמות הוא שזעזועים מפרקים מפלגות, ומדינת ישראל צריכה את קדימה".

 

ומה בנוגע לכשלי המלחמה? "אני חש את רחשי הציבור לאחר המלחמה ואני רואה שלעיתים התחושות אינן משקפות את הישגיה האמיתיים של המלחמה. מדינות העולם מבינות את ההישגים האדירים של המלחמה הזו ואני מבין זאת בכל פגישה שיש לי עם מנהיגי העולם שמגיעים לבקר. כשנשיא ארה"ב מגיע במיוחד לחברתנו, השרה ציפי לבני, ומבקש ממנה למסור לי את אהדתו הרבה לישראל ומחויבותו אליה - אני מבין שמעבר לביקורת, ישנם הרבה הישגים של ממש".

 

אולמרט: קדימה - המפלגה הפעילה בישראל

הוא התייחס להיסטוריה הקצרה של מפלגתו וסיפר בשבחיה: "לפני 11 חודשים הוקמה קדימה. אין ולא היה דבר כזה בכל העולם. האיש שהקים אותה, שמכוח אישיותו, הישגיו ומעמדו, קרס בשלב מאוד מוקדם. טולטלנו למערכת בחירות ולסיטואציה חדשה. ניצחנו בבחירות. בפעם הראשונה בתולדות המדינה קמה מפלגה מכלום וסיימה מערכת בחירות כששתי המפלגות ההיסטוריות שקורותיהן שזורות בימיה הראשונים של המדינה - מתרסקות".

 

לדבריו, "קדימה היא היום הגורם הפוליטי החשוב והמרכזי בישראל. זו העובדה המכרעת. מאז ניצחונה בבחירות, קדימה הרכיבה ממשלה, הרכיבה קואליציה, העבירה תקציב מדינה בפרק זמן קצר והחלה בניהול ענייני המדינה. לא היה לה כישלון משמעותי אחד במושב הכנסת החולף, בימי המלחמה ולאחריה ההכרעות התקבלו ברוב מכריע ועברו רק 11 חודשים. זה הישג אדיר וזו רק ההתחלה. אני גאה בכך שזו הסיעה האיכותית ביותר, הרצינית ביותר והמרשימה ביותר - לא רק בכנסת הזו כי אם גם שנים רבות אחורה".

 

הוא החמיא גם לניהול הכלכלי של ישראל: "המשמעות של יכולתה של קדימה לנהל את ענייני המדינה קיבלו ביטוי חשוב ביותר באישור תקציב המדינה בממשלה בשבוע שעבר. לרוב המכריע הזה השלכות רבות על יציבותה של הכלכלה הישראלית. בחודש ימי מלחמה - כשטילי האויב פגעו בחלקים רבים במדינה - לא יצא דולר אחד של השקעות מתחומי מדינת ישראל, שערי הבורסה חזרו לעלות, ההשקעות המשיכו. גדולי הכלכלנים משבחים את הכלכלה הזו. וורן באפט, אותו פגשתי היום, אמר שבישראל קיימות תעשיות שאין להן אח ורע בעולם ושהוא עצמו הפך לשגרירה של ישראל. אם כך מתנהלים ענייני המדינה, בממשלה ובכנסת, אני מאמין שיש הרבה על מה לברך".

 

כשהוא מתעלם בקלילות מהבעיות הקשות בקואליציה ובמפלגתו, אמר ראש הממשלה ש"קדימה היא המפלגה הפעילה ביותר בימים אלו במדינת ישראל. בזמן שאנו פותחים בתים ומקימים מוסדות, איננו רואים את הפעילות הפוליטית של המפלגות האחרות. איננו חשים אותה כשם שחשים את בתי קדימה שנפתחים בכל שבוע ושבוע". 


פורסם לראשונה 18/09/2006 22:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
אולמרט
צילום: ירון ברנר
צילום: איי אף פי
בפגישה עם באפט
צילום: איי אף פי
צילום: איי אף פי
בזכותו הכל התחיל. שרון
צילום: איי אף פי
מומלצים