שתף קטע נבחר

קוד לבוש חדש בכנסת: אין כניסה בגופיות

עובדים בכנסת? אם עד עכשיו המלתחה הקיצית שלכם היתה מורכבת רק ממכנסיים קצרים, גופיות וחולצות בטן, כדאי לכם לעשות קצת שופינג. נהלים חדשים שהנהיגה יו"ר הכנסת, דליה איציק, קובעים כי לא תותר הכניסה בלבוש בלתי הולם

אם הדיונים במליאת הכנסת לא תמיד מכבדים את בית המחוקקים, אז לפחות שלבוש העובדים יהיה הולם: יושבת ראש הכנסת, דליה איציק, מנהיגה שינוי בקוד הלבוש בכנסת. במכתב ששיגר היום (ג') מנכ"ל הכנסת, אבי בלשניקוב, לעובדי המשכן, העוזרים הפרלמנטריים, עובדי הסיעות ועובדי היחידה לדמוקרטיה נכתב כי הם "מתבקשים להתאים את לבושם לכבודה ומעמדה של הכנסת".

 

במכתב ששיגר בלשניקוב מפורט: "נשים מתבקשות שלא ללבוש גופיות, חולצות בטן ומכנסיים קצרים. גברים מתבקשים שלא ללבוש גופיות ומכנסיים קצרים". ההנחיה תקפה מיום פתיחת כנס החורף, באמצע חודש אוקטובר הקרוב.

 

אגב, עבור מי שאינו מתכוון לקחת ברצינות את הנהלים החדשים כדאי לדעת שעל פי ההוראות, "הכניסה למשכן לא תותר  בלבוש שאינו הולם".

 

קודם להחלת הנהלים ערכה הכנסת בדיקה בפרלמנטים בעולם לגבי קוד לבוש למבקרים ולעובדי כנסת. ממסמך הסקירה הבינלאומית שהגיע ל-ynet עלה כי בחלק ניכר ממדינות העולם מצופה מהמבקרים שיבואו ב"לבוש הולם", שמשמעותו לבוש עסקי.

 

עוד התברר בבדיקה כי ברוב המדינות "הרעיון שאישה תכנס לפרלמנט בלבוש חשוף פשוט אינו עולה על דעתם". היטיב להגדיר את העניין סגן המזכיר הכללי של הפרלמנט השוויצרי שענה לסוקרים: "לעת עתה לא יצא לנו ליהנות ממראה בטנים חשופות".

 

למתעניינים, בדיקת הכנסת העלתה את התוצאות הבאות:

 

אוסטריה - אין קוד אתי ללבוש. איטליה - הגברים ללבוש מקטורן, ובאולם המליאה חייבים ללבוש גם עניבה. לא צוין  דבר לגבי נשים. אירלנד - לבוש הולם. בלגיה - לבוש הולם. בריטניה - אין קוד ללבוש, אך הסדרנים בשער אינם נותנים לגברים שאינם לובשים חולצה להיכנס. גרמניה - לבוש הולם. פולין - אסור לגברים ללבוש מכנסיים קצרים צרפת - גברים חייבים ללבוש חולצות מחויטות ומכנסיים ארוכים. קנדה - לבוש הולם. קפריסין - "לבוש צנוע".

 

בשאר המדינות שנבדקו - שבדיה, צ'כיה, פינדלנד, ספרד, סלובקיה, ליטא, לוקסמבורג, הונגריה, הולנד, דנמרק, אסטוניה וארצות הברית - אין קוד ללבוש בפרלמנט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
איציק בלבוש הולם
צילום: אלכס קולומויסקי
ככה מותר
צילום: ויז'ואל/פוטוס
צילום: אוריאל הרשקו
וככה אסור
צילום: אוריאל הרשקו
מומלצים