שתף קטע נבחר
צילום: גדי קבלו

עין מודע: מתוק ולתמיד

מרחוק זה נראה כמו כתם כחול בלב אזור יבש וחד-גוני, כשמתקרבים מגלים בריכה רחבת ידיים שאוספת אליה בכל עונות השנה מים מתוקים בטמפרטורה קבועה של 24 מעלות. מדריכי החברה להגנת הטבע לוקחים אתכם לפינת חמד רטובה בעמק בית שאן

המים של עין מודע נחשבים למתוקים ביותר בכל העמק. המעיין המציף את בריכת האבן פועם במשך כל השנה, וכמות המים הזורמת אליה לא מושפעת ממשקעים עונתיים. גם הטמפרטורה שלהם לא משתנה - 24 מעלות בכל עונות השנה.  

 

לתשומת לבכם: במקום אין שירותי הצלה. הטיול והרחצה הם באחריות המטיילים בלבד.

 

אל המעיין: מרחוק זה נראה כמו כתם כחול קטן בלב אזור יבש וחד-גוני. כשמתקרבים מגלים בריכת אבן רחבת ידיים המנקזת כמה וכמה מהנביעות של העמק. הבריכה נמצאת בסמוך לחניון והיא נגישה גם לנכים.

 

מפלס המים: המים בבריכה רדודים, ועומקם פחות ממטר וחצי.

 

מפלס מבקרים: המקום מוכר למטיילים, ועמוס בחופשות ובסוף שבוע.

 

מפלס צלילות: זכים ומתוקים.

 

ומה עוד? יש במקום פינות מוצלות, שולחנות פיקניק וחורשת עצי קזוארינות. 

 

מסלול באזור: מיטיבי לכת ייהנו לצעוד בנחל צביה, ממעלה גלבוע ועד לעין מודע. זהו מסלול יפה ולא מוכר, רצוף בולדרים ומפלים יבשים. מטיילים פחות אתגריים, וחובבי הציפורים, מוזמנים לבקר במרכז הצפרות הבינלאומי שבכפר רופין. במקום מתקיימות פעילויות צפרות רבות, כולל טיבוע וספארי לילה. בכלל, עמק בית שאן עשיר לא רק במעיינות אלא גם במגוון גדול של ציפורים. ציר הנדידה הראשי עובר דרך העמק, ובעונת זו ניתן לראות באזור שפע של בעלי כנף, אורחים לרגע, ביניהם: חסידות, עגורים, שקנאים ומינים שונים של עופות דורסים.

 

איך מגיעים: נוסעים צפונה על כביש 65, פונים בצומת הסרגל דרומה לכביש מס' 675 וממשיכים עד צומת נבות. בצומת נבות פונים ימינה (מזרחה) לכביש מס' 71. בצומת השיטה פונים ימינה לכביש 669, עוברים את קיבוץ רשפים ומדרום לו, פונים ימינה לפי השילוט לעין מודע, נוסעים בדרך סלולה עד למגרש חנייה מסודר. מפת טיולים וסימון שבילים: מפה מס' 3, הגליל התחתון, העמקים והגלבוע. 

 

נהניתם? אנא אפשרו לבאים אחריכם ליהנות גם כן. איספו את הליכלוך והפסולת. חבל שמקומות חמד כאלה נעלמים מתחת לערימות הליכלוך.

 

 • רוצים עוד הצעות רטובות? לחצו כאן  
  • תודה לארז קמה מהחברה להגנת הטבע. מידע על פעילויות החל"ט בטלפון: 6388688 - 03.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גישה נוחה
  צילום: שי רוזנצוויג
  מרחב שחייה
  צילום: שי רוזנצוויג
  מומלצים