שתף קטע נבחר

חשד: פרסם את שמה של המתלוננת נגד רמון

משה הלוי, שעל-פי החשד פרסם באינטרנט את שמה של המתלוננת נגד רמון, טען בדיון בבית המשפט כי אם ישוחרר בתנאים שהוצבו לו - בלי אינטרנט כלל - פרנסתו תפגע

משה הלוי (הלמו), תושב עכו בן 36, החשוד שפרסם באתר אינטרנט את שמה של המתלוננת נגד ח"כ חיים רמון, סירב להשתחרר היום (ג') ממעצר, לאחר שהתנגד לתנאים המגבילים שהטיל עליו השופט. 

 

אתמול נעצר הלוי על-ידי שוטרי היחידה הארצית לחקירות הונאה. בחיפוש שנערך בביתו נלקחו מחשבים, כמות גדולה של תקליטורים, שישה דיסקים קשיחים, קלטות גיבוי וכרטיסי זיכרון שונים. בנוסף, השוטרים שהגיעו לביתו של הלוי טענו כי הוא תקף אותם. 

 

בדיון שנערך אתמול בבית המשפט, אמר נציג המשטרה, פקד ניר אלקבץ, כי להלוי שלושה תיקים פתוחים, אולם הוא לא הורשע אף פעם. "מדובר באדם שיש לו אתר אינטרנט שבו הוא מפרסם פרסומים שונים ומשונים, כמו הפניות לכל מיני שופטים", אמר נציג המשטרה. 

 

פרקליטו של החשוד, עורך הדין בועז גוטמן, אמר בדיון: "מדובר באדם ללא הרשעות קודמות, שעוסק בעיתונות והוא לא צריך תעודה מאחר ואין הליך רישוי לעיתונות בישראל". לדברי גוטמן, הלוי חשוד בפרסום פרטיה של מתלוננת בתיק נגד השר רמון, לא נפגעת בעבירת מין.

 

לטענת עורך הדין גוטמן, לחומר שנתפס בביתו אין קשר לחשד הספציפי נגדו, ובתוך חומר זה יש דברים המוגנים ביחסי עורך דין לקוח. לטענת עורך דין גוטמן: "הלמו אינו משבש כל חקירה והוא לא יכול לשבש אותה. כל המעצר הינו מעצר מיותר".

  

בצהריים הובא הלמו שוב להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב. המשטרה ביקשה לשחררו בתנאים מגבילים וכמו כן ביקשה המשטרה לאסור עליו להתחבר לאינטרנט. הלמו עצמו אמר בדיון: "יש לי עיתון באינטרנט ומדובר באתר שמתעסק במשפט ואינטרנט. הפרנסה שלי באה מעיצוב גרפי, החיבור לאינטרנט הוא חלק מהפרנסה שלי וכבר פגעו בפרנסה שלי בכך שלקחו לי את הדיסקים. היום להגביל אותי בגלישה באינטרנט זו פגיעה ממשית בי".

 

עו"ד גוטמן ביקש בדיון מהמשטרה להעתיק את הדיסקים של הלוי. "בכל יחידת משטרה וב-FBI לוקח שש דקות להעתיק דיסקים ולמשטרת ישראל אין את הכלים המתאימים, אז בית המשפט נתן להם 60 יום". עוד טען עורך הדין כי לחשוד אין כסף להפקדה וכי הוא מהנדס מחשבים שלא מועסק בשום מקום.

 

השופטת דורית רייך-שפירא הורתה על הארכת מעצרו וכמו כן הורתה עליו שלא יגלוש באינטרנט למשך 60 יום. הלוי עצמו הודיע כי הוא לא ישתחרר כרגע ממעצר כי אין לו את הכסף והוא לא יכול לעמוד בתנאי של איסור חיבור לאינטרנט למשך 60 יום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה הלוי. פרסם
צילום: ניב קלדרון
חיים רמון
צילום: ניב קלדרון
מומלצים