שתף קטע נבחר

בית המשפט שיחרר את "הלמו"

משה הלוי, שנעצר בחשד כי חשף את שם המתלוננת נגד חבר הכנסת חיים רמון, שוחרר ערב החג לאחר שהוסכם כי המשטרה תפקח על מחשבו באמצעות האינטרנט. את הערבות הפקיד עבורו מפיץ דוא"ל הזבל אמיר גנס

בית משפט השלום בתל אביב החליט לשחרר את משה הלוי ("הלמו"), שנעצר לפני חמישה ימים בחשד כי חשף את שם המתלוננת נגד חבר הכנסת חיים רמון.

 

הלוי, דמות ידועה ברשת ובעל אתר ובלוג, נעצר על ידי שוטרי היחידה הארצית לחקירות הונאה. בחיפוש שנערך בביתו נלקחו מחשבים, כמות גדולה של תקליטורים, שישה דיסקים קשיחים, קלטות גיבוי וכרטיסי זיכרון שונים.

 

מעצרו של הלוי הוארך השבוע פעמיים לאחר שהודיע כי לא יעמוד בתנאי השחרור

בערבות ובאיסור על חיבור לאינטרנט למשך 30 יום, הדרושים למשטרה כדי לבחון ולהעתיק את תכני הדיסק הקשיח שלו.

 

אולם, בדיון חוזר שנערך היום אצל שופט בית משפט השלום, דורון אביחי, קיבל בית המשפט את הצעת פרקליטו של הלוי, עו"ד בועז גוטמן, לפיה יוחזר להלוי מחשב אחד ובו תותקן תוכנה לשליטה מרחוק, שתאפשר למשטרה לפקח על פעולותיו ברשת ולוודא כי יגלוש למטרות עבודה בלבד ולא יפר חוק.

 

השופט דורון התחשב בכך כי הלוי מעולם לא הורשע ובכך כי סביר להניח כי אילו נשפט בגין העבירה בעטיה נעצר (עונש מאסר מרבי של שנה אחת), לא היה נכלא.

 

השופט ציין את חשיבות חירות השימוש באינטרנט והעובדה כי הלוי מתפרנס בעזרת הרשת, אך עמד על כך כי מול זכות

 זו עומדת חובתו של החשוד לא לשבש הליכי משפט. התקנת התוכנה לשליטה מרחוק תאפשר, על פי השופט, להבטיח את עקרון המידתיות בין שני צרכים אלה.

 

מי שהפקיד את הכסף הנדרש לשחרורו של הלוי בערבות היה מפיץ דוא"ל הזבל, אמיר גנס, המעסיק את הלוי באמצעות הרשת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הלוי. שוחרר
צילום: משה הלוי
גנס. הפקיד את הערבות
צילום: משה הלוי
מומלצים