שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חוקר: אוצרות בית המקדש נמצאים בשטחים
  מומחה לארכיאולוגיה של ארץ ישראל טוען כי בניגוד לטענות לפיהן אוצרות בית המקדש טמונים תחת הוותיקן שברומא, הם נמצאים בשטחי הרשות הפלסטינית, עובדה שעומדת "לזעזע את דתות העולם", לדבריו

  היכן באמת נמצאים אוצרות בית המקדש? ארכיאולוג בריטי טוען כי למרות שנהוג לחשוב שהרומאים בזזו את האוצרות והסתירו אותם במרתפי הוותיקאן של היום, הם נמצאים למעשה במיקומם המקורי - בארץ הקודש.

   

  הטיימס הבריטי דיווח כי ד"ר שון קינגסלי, שמתמחה בארכיאולוגיה של ארץ ישראל, טוען כי גילה אוסף אוצרות ובכלל זה גם חצוצרות עשויות כסף - שמסמלות בתנ"ך את בואו של המשיח, וכן פמוטי זהב ותכשיטים - שהיוו חלק ממטען שהועבר לרומא לאחר חורבן הבית השני בשנת 70 לספירה. לדבריו, במחקרו הוא הסתמך על כתביו של ההיסטוריון יוספוס פלביוס מהמאה הראשונה לספירה, וכן על כתביהם של היסטוריונים אחרים בני דורו.

   

  לאחר עשורים של חיפושים וחיטוט חוזר בכתבי הקודש, טוען הארכיאולוג כי האוצרות הוצאו מרומא במאה החמישית לספירה. הוא גילה כי הם הועברו לקרתגו, עיר-מדינה קדומה ליד תוניס שהפכה לאימפריה ששלטה על צפון אפריקה והים התיכון, וכן לקונסטנטינופול (איסטנבול) ואלג'יריה. בהמשך הוחבאו האוצרות שוב מתחת למנזר בירושלים.

   

  קינגסלי הסביר כי במהלך שנות ה-90 התעמתו בכירים בוותיקאן ובישראל בנושא מיקומם של האוצרות. ישראל אף טענה כי האפיפיורות מסתירה אותם ברומא. "האוצרות היוו אבן נגף גם בעימות הפוליטי בין ישראל והערבים על הר הבית", הסביר קינגסלי. "מקום מחבואם שנמצא בגדה המערבית, בעומק השטח שבשליטת החמאס, יזעזע את דתות העולם", הוסיף.

   

  מהוותיקאן נמסר לד"ר קינגסלי כי אין שום הוכחה לכך שהאוצרות נמצאים בתחומם. "דבר אחד ברור מאוד, זה לא נמצא בוותיקאן, ואני הראשון להוכיח זאת", טען הד"ר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דגם בית המקדש
  צילום: לע"מ
  מטבעות מבית שני
  צילום: איי פי
  מומלצים