שתף קטע נבחר

מנכ"ל גוגל: נאפשר לגולשים לדעת מתי פוליטיקאים משקרים

אריק שמידט רמז כי בעתיד ענקית האינטרנט עשויה להציע לגולשים שירות שיאפשר להם לדעת אם פוליטיקאים הם דוברי אמת

דמיינו לעצמכם תוכנה שתאפשר לכם לבדוק מיד אם הצהרות של פוליטיקאים נאמרו בלב שלם או שהן הבטחות שווא. שירות כזה יהיה אפשרי תוך חמש שנים, סבור מנכ"ל ויו"ר גוגל, אריק שמידט.

 

לדבריו, פוליטיקאים עדיין אינם מעריכים די הצורך את ההשפעה של האינטרנט, שעשוי גם להכריע את מערכות בחירות בעתיד.

 

שמידט, שאמר את הדברים בראיון לפייננשל טיימס, המתפרסם היום (ד'), חזה כי תוכנות "גלאי אמת" יוכלו לאפשר לגולשים לגרום לפוליטיקאים לעמוד מאחורי דבריהם. "אנשים ישתמשו בתוכנות כאלה כדי לבדוק הצהרות לגבי העתיד והן גם יסייעו להם לברר אם העובדות ההיסטוריות שצוינו בהן נכונות".

 

תוכנות לגילוי האמת זמינות גם היום, אך לא כיישומי רשת אמינים המאפשרים למשתמשים לדעת אם אדם מסוים דובר אמת או משקר תוך שניות, ללא צורך בהתקנת תוכנה במחשב.

 

"כדאי שפוליטיקאים ידעו כי הבוחרים שלהם גולשים ברשת בכל עת ובודקים אותם. אנחנו בגוגל לא אחראים על בדיקת האמת אך אנחנו עשויים לאפשר לגולשים לדעת את התשובה בוודאות מסוימת".

 

"הפוליטיקאים לא מבינים"

שמידט דיבר במהלך ביקור בבריטניה השבוע, במהלכו נפגש עם ראש הממשלה, טוני בלייר, ונאם בכינוס השנתי של מפלגת השמרנים האופוזיציונית.

 

"רבים מהפוליטיקאים לא מבינים למעשה את תופעת האינטרנט", הוא אמר, "סיבה אחת לכך היא גילם...לעתים קרובות הם לומדים על האינטרנט מהעוזרים שלהם וילדיהם".

 

פוליטיקאים רבים למדו להסתגל לעידן הטלוויזיה באמצעות שינון אמנות הסאונד בייט. כעת עליהם ללמוד גם את האינטרנט.

 

"עד כה האינטרנט סייע לפוליטיקאים לגייס מימון אך לא השפיע על תוצאות של מערכות בחירות. זה יקרה בעתיד", צפה שמידט. "האינטרנט הפיל את המחיצות בין אנשים למידע, ותרם לדמוקרטיזציה של גישה לידע האנושי. כל התהליך הזה מחזק את כוחנו כיחידים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמידט. הפוליטיקאים לא מבינים
מומלצים