שתף קטע נבחר

כבאי הצפון לרה"מ: רק במלחמה נקבל משכורת?

מפקד שירותי הכבאות בגליל העליון שאל את ראש הממשלה: "האם זה הוגן שאני צריך לחכות למלחמה כדי שאוכל לשלם משכורות?" אולמרט הבטיח למצוא פתרון בתקציב 2007

הכבאים ואנשי מגן דוד אדום ניצלו הבוקר (ב') את ביקורם בסוכת ראש הממשלה בירושלים, כדי לבקש מאהוד אולמרט לסייע לשירותי ההצלה. 

 

מפקד שירותי הכבאות בגליל העליון, דני חנניה, אמר לאולמרט: "אני מתגעגע למלחמה. האם זה הוגן שאני צריך לחכות למלחמה כדי שאוכל לשלם משכורות?". חנניה דיבר על מצוקתן התקציבית של הרשויות בצפון שבגללה חלק מהרשויות המקומיות והמועצות האזוריות לא מסוגלות לשלם משכורת לכבאים. 

 

 

ראש הממשלה, שהבטיח לאנשי שירותי ההצלה כי בתקציב 2007 יימצא פיתרון לבעיה התקציבית, אמר בפגישה כי "הכבאים ואנשי מד"א הם כמו לוחמים. עשיתם את עבודתכם בגבורה ובמקצועיות. קשה להעריך מה צופן העתיד. אם נקלע ללחימה נוספת ואני מקווה שלא זה יהיה שונה מכל מה שהכרנו. העורף הופך להיות חלק מהחזית, כמו במלחמה בטרור. לכן התפקיד שמילאתם בלחימה יהיה הדפוס שנתמודד איתו גם בעתיד".

 

בחודש יוני, כמה שבועות לפני פרוץ המלחמה בלבנון, הכריזו שירותי הכבאות גליל עליון-גולן על עיצומים, לאחר שכ-60 כבאים לא קיבלו את משכורותיהם. לדברי יו"ר ועד העובדים, אושרי ממו, חובות הרשויות באזור מגיעות לכ-3.8 מיליון שקלים, דבר שמונע את העברת הכספים. שבוע לאחר מכן נסגרו תחנות הכיבוי בקריית שמונה וצפת, ונקודת הכיבוי בבני יהודה שברמת הגולן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב גלאי
בסוכה עם אולמרט
צילום: יואב גלאי
צילום: יואב גלאי
הכבאים. מתגעגעים למלחמה
צילום: יואב גלאי
מומלצים