שתף קטע נבחר

רימוני רסס הושלכו לעבר בית ראש עיריית נהריה

תושבי נהריה, שעדיין מנסים להתאושש מנפילת הרקטות במלחמה, התעוררו הלילה לקולות נפץ עזים. שלושה רימוני רסס הושלכו לעבר בית ראש העירייה ולמרפסת ביתו של שוטר, המתגורר סמוך לתחנת המשטרה בעיר. לא היו נפגעים, אך נזק נגרם לחצרות הבתים. ראש העירייה ז'קי סבג: איומים לא ישפיעו עליי

שלושה קולות נפץ זעזעו לפנות בוקר (יום ג') את נהריה והחזירו את התושבים - שהקיצו בבהלה - לחרדת הקטיושות. אבל הפעם הייתה זו תזכורת פלילית לכך שגורמים עבריינים ממשיכים לנסות ולנהל את ענייני העיר. שני רימוני רסס הושלכו אל חצר ביתו של ראש העיר, ז'קי סבג, ורימון נוסף הושלך אל מרפסת ביתו של בלש במשטרה ברחוב רמב"ם, לא הרחק מתחנת המשטרה. איש לא נפגע.

 

הרימונים הושלכו סמוך לשעה 2:00 לפנות בוקר בהפרש זמן קצר מאוד בשתי הזירות. סבג, המתגורר סמוך לטיילת, נראה נרעש לאחר הפיצוץ וישב עם בני משפחתו בסלון הבית כשהוא עדיין לבוש בבגדי שינה. בעת הפיצוץ, שהו בבית סבג, אשתו ובתם.


ביתו של סבג (צילום: אחיה ראב"ד)

 

במשטרה פתחו בחקירה אינטנסיבית לבירור נסיבות המקרים. למקום הגיעו כוחות גדולים של המשטרה מתחנת נהריה וממרחב גליל, בפיקודו של סגן מפקד המרחב, ניצב משנה יורם מלול. בני נוער שטיילו באותה השעה בטיילת בעיר סיפרו על פיצוצים עזים. "האדמה ממש רעדה", סיפר אחד הנערים ל-ynet. צעירים אחרים העידו בפני שוטרים שהוזעקו למקום כי משליכי הרימון נמלטו על אופנוע קטן.

 

ראש עיריית נהריה, ז'קי סבג, אמר הבוקר בתגובה: "אף אחד לא ייאלץ אותי, גם לא באיומי רימונים, לבצע מעשים בלתי חוקיים. אני מתכוון לאפשר למשטרה למצות את החקירה, וסומך עליה כי תגיע לחקר האמת". סבג לא פירט באילו "מעשים בלתי חוקיים" מדובר, אולם ל-ynet נודע כי בעתיד הקרוב אמורה העירייה לפרסם מכרזים להעסקת חברות כוח אדם בניקיון ואבטחה. 


ביתו של הבלש אליו נזרק רימון  (צילום: אחיה ראב"ד)

 

מפקד המחוז הצפוני של המשטרה ניצב דן רונן אמר ל-ynet כי המשטרה מייחסת חשיבות עליונה לפענוח הפרשה. בין היתר משום שמדובר בתקיפה נגד איש ציבור ושוטר. "מאז ומתמיד אנחנו מתייחסים לאירועים בנהריה ברגישות יתר. אנחנו לא רוצים לחזור למצב שהיה פה לפני שנתיים כשהשימוש ברימונים היה אינטנסיבי. זה לא סוד שאמצעי לחימה זמינים לארגוני הפשע ודי אם נזכיר את האירוע האחרון כאשר מאות רימונים ועשרות טילי לאו נגנבו מבסיס צה"ל בצפון. עם זאת, אני מניח שאם נעשה את הדברים כמו שאנחנו יודעים וכמו שצריך - נצליח לפענח את הפרשה".

 

החצר שנפגעה מקטיושה ספגה פגיעת רימון 

ניצב רונן כינס דיון הערכת מצב בתחנת משטרת נהריה בשיתוף כל גורמי החקירה. הוא ציין כי המשטרה מתייחסת כרגע לשני המקרים כאל אירוע אחד, בין היתר בשל סמיכות הזמנים והוסיף כי הוכחה לחשיבות שמייחסת המשטרה לאירוע ניתן למצוא בעובדה שהחקירה הוטלה על המחוז ולא על התחנה או המרחב.

 

הבלש שביתו ברחוב רמב"ם היה אחד היעדים, גמר רק באחרונה לשפץ את החצר שספגה פגיעת קטיושה במלחמה. סימני הרסיסים החדשים של הרימון שנחת במרפסת נוספו לסימני הכדוריות הניכרים בגדרות מסביב. סגן מפקד המרחב אמר ל-ynet כי "החקירה נמצאת בראשיתה ועדיין מוקדם מכדי להעריך מה הרקע להשלכת הרימונים".

 

לנהריה היסטוריה עשירה של השלכות רימונים ואיומים כלפי פוליטיקאים ואנשי עסקים. לפני כשנתיים וחצי הושלכו רימוני רסס לבתיהם של קצינים ובלשים במשטרת נהריה, רימון הלם הושלך אז בצהרי היום בשדרות הגעתון, ליבה המסחרי של העיר. כמו כן, איימו אלמונים בנשק על אנשי עסקים ופוליטיקאים שישבו בבתי קפה בעיר.

 

המקרה האחרון אירע לפני כחצי שנה, אז הושלך רימון רסס לעבר פאב-מסעדה שבאזור הטיילת. בפיצוץ נפגעו חמישה בני אדם, אחד מהם באורח קשה. כמעט בכל הפרשות מיידי הרימונים לא נתפסו עד היום, זאת למרות שהמשטרה הקדישה לכך מאמצים מרובים ובין היתר העבירה לתחנת נהריה כוחות ייעודים ותגבור רב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
סבג. התעורר לקולות נפץ
צילום: אחיה ראב"ד
ביתו של סבג. סומך על השוטרים
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: אחיה ראב"ד
הבלש אלדד חדד ומפקד תחנת נהריה
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים