שתף קטע נבחר

חשד: מנהל חשבונות במתנ"סים מעל בכספים

מנהל החשבונות שהועסק במתנ"סים בחדרה, הרצליה, אור עקיבא וקדימה, חשוד כי העביר מאות אלפי שקלים לחשבונו האישי. המשטרה פתחה בחקירה ובמקביל, הפסיקה עיריית חדרה את עבודותו

מנהל חשבונות במתנ"סים בשרון חשוד כי מעל בכספי המתנ"סים בסכום של מאות אלפי שקלים. אתמול (ב') פשטו חוקרי המשטרה על משרדו של מנהל החשבונות והחרימו מסמכים. 

 

החקירה החלה לאחר שראש עיריית חדרה, חיים אביטן, הבחין כי העמותה לתרבות חינוך וספורט, הכוללת בתוכה את ארבעת מתנ"סים שבעיר, מועדוני נוער ואולמי תרבות, נמצאת בגירעון. החוסר בכסף בלט במיוחד בצהרונים שמעפילה העמותה והתברר כי בקופתה חסרים כ-300 אלף שקלים. במהלך הבדיקה התברר כי אכן הוצאו כספים מהעמותה בצורה מתוחכמת והעוברו לחשבונו הפרטי של מנהל החשבונות.

 

מעיריית חדרה נמסר כי לאחר הגילוי, הם זימנו את מנהל החשבונות, שעבד במתנ"סים במשך שש שנים, לשימוע, שם הוא ביקש להחזיר את הכספים באמצעות תשלומים חודשיים. בקשתו נדחתה ובעירייה החליטו להגיש תלונה במחלק ההונאה של המחוז הצפוני.

 

בעקבות גילוי החשד למעילה בחדרה, נערכה בבדיקה גם במתנ"סים נוספים בשרון, בהם עבד מנהל החשבונות. בבדיקה ביישוב קדימה התברר כי חסרים כ-800 אלף שקלים, שעל פי החשד המנהל נטל לעצמו. יו"ר הנהלת המתנ"ס בקדימה, דני אריס אמר כי גם אצלם עלה החשד למעילה לאחר שהדוחות הכספיים לא התאימו לצפי ההכנסות. אריס: "דיווחנו על הפרשה ובמשטרה ביקשו מאיתנו להביא מסמכים נוספים שמעידים על החוסר בכספים".

 

גם במתנ"סים בהרצליה ובאור עקיבא נערכה בדיקה ראשונית, אבל עדיין לא התגלה חוסר בכספים, אך הבדיקה נמשכת. בחדרה הוחלט להפסיק מיידית את עבודתו של מנהל החשובות.

 

דוברת החברה למתנ"סים, ורד ליאון-ירושלמי, אמרה כי מדובר במנהל חשבונות שאינו עובד חברת המתנ"סים, אלא מועסק כקבלן חיצוני. לדבריה, שיטת המעילה הייתה מתוחכמת ולכן קשה  היה להבחין בה."אנחנו מצטערים על מה שקרה ומנסים להחזיר את הכסף בכל דרך אפשרית על-מנת למזער את הנזק שנגרם למתנ"סים". בחברת המתנ"סים דיווחו למתנ"סים אחרים בארץ על החשדות כדי שיבדקו אם מנהל החשבונות החשוד היה מועסק אצלהם, ואם כן שיערכו בדיקה אם חסרים כספים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים