שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הגודל קובע? בטח שקובע (למרות הכל)

  חשבנו שבטח כבר נשבר לכם מההתעסקות בשאלה אם הגודל קובע או לא. אבל אז דיברנו עם כמה אנשים וגילינו שטעינו. בגדול

  ס' היה אירוע לא ברור בחיי שתינו. גבר שמן, לא אסתטי, ולא ממש תקשורתי. אף שהוא בקושי התאמץ, הוא הצליח להכניס כל אחת מאיתנו, בתקופות שונות, למיטתו, עובדה שחשפנו זו בפני זו רק שנים לאחר מכן בשיחה שסוכמה במשפט: "בחיים לא ראיתי זין כזה ענק". האחת מאיתנו אמרה זאת בגעגוע, השנייה שיחזרה פרכוסי כאב, אבל המסקנה המשותפת הייתה שגם הוא יודע מה מסתובב לו בין הרגליים - ומתנהג בהתאם.

   

  בשעתו, הביטחון העצמי המושך שלו נראה לנו הגיוני. כמו רבים אחרים, גם

   החינוך המיני הלא פורמלי שקיבלנו כלל את ההנחה שכמה שיותר גדול - יותר טוב. כשניתחנו את ס' הגענו למסקנה שמותר לו להיות אנטיפת, מוזנח, אפילו לנעול קרוקס. הרי מי אם לא הוא יסתובב עם חזה מנופח מגאווה?

   

  אבל ככל שאנחנו מתבגרות, הדברים נראים אחרת ומתעורר לחץ להקמת ועדת חקירה. כמה בחורים הרשו לעצמם להתנהג איתנו לא יפה רק בגלל שזכו למבטי הערצה במקלחות בצבא? כמה חתנים בפוטנציה פספסנו רק בגלל הבכי שעמד לנו בגרון כשהתפשטו? האם לא הגזמנו, גברים ונשים כאחד, כשהפטרנו "זין קטן" על כל התנהגות גברית שחצנית? והאם מי שמעדיפה את מגדלי עזריאלי מאשר את מגדל שלום, לא תמצא את עצמה, בסופו של דבר, לבד על הגג?

   

  דברי במספרים

  כמעט כמו בשאר התחומים בחיים, גם במקרה של הגודל התשובה מתמקמת אי שם בטווח האמצע ורוב הגברים מאובזרים באיבר ממוצע. מחקרים שונים מספקים נתונים שונים לגביו. לפי אחד מהם אורך ממוצע של פין בזקפה הוא 14 ס"מ. אחרים נוטים לכיוון ה-13-12 ס"מ באורך. ויש גם מחקרים שהתייחסו לאורכים שונים בחברות שונות ולפיהם האורך הממוצע של הישראלי הוא 12.5 ס"מ, של הצרפתי 11 ס"מ ושל הברזילאי 13 ס"מ. מבחינת העובי הנתונים פחות מבלבלים: הממוצע במצב רפוי הוא כשני סנטימטרים ובזקפה - ארבעה סנטימטרים.

   


  לו רק היו לי עוד 3 סנטימטר... (צילום: ויז'ואל/פוטוס)

   

  מהעבר השני ממתין לו הנרתיק. העומק הממוצע של הנרתיק הנשי הוא 15 סנטימטר, מתוכו רק השליש החיצוני מעוצבב לגירוי מיני (כולל נקודת הג'י, שנמצאת 2-1.5 סנטימטרים מפתח הנרתיק). לפי הנתונים האלה, פין שאורכו מעל שישה סנטימטרים בזקפה נחשב תקין מבחינה קלינית. ולכך, כמובן, יש להוסיף את הנתון הרווח שרק 15% מהנשים גומרות מחדירה.

   

  "מבחינה אנטומית לגודל הפין אין משמעות גדולה", אומר הסקסולוג ד"ר צחי בן ציון מהמרכז הרפואי האוניברסיטאי "סורוקה" בנגב, "כי לנרתיק האשה יש אפשרות להתכווץ ולהתרחב בהתאם לגודל הפין שנמצא בתוכו. ד"ר אלפרד קינסי, חוקר המיניות הנודע, מצא במחקריו שאין התאמה בין גודל איבר המין לאיכות המאהב. ובכלל, לא מעט טוענים שבעלי איברי המין הקטנים הם מאהבים גדולים יותר. למשל, אומרים שלקזנובה היה איבר קטן, ושהוא בכלל לא היה מוריד את המכנסיים עד שהיה מענג את האשה שאיתו".

   

  אבל אגדות לחוד ומציאות לחוד

  מתברר שגברים מתעסקים ללא הרף בשאלת הגודל. "אני מאמין שאם היית עורכת סקר כמה גברים היו רוצים להגדיל את איבר המין שלהם בלחיצת כפתור - מאה אחוז מהם היו עונים בחיוב", אומר ד"ר אריק שכטר, מנהל מומחה לרפואת המשפחה ולהפרעות בתפקוד מיני. "ההתעסקות באיבר המין מתחילה בגיל צעיר, 15-14, בטקסי מדידה של נערים מתבגרים. כולם עוברים את זה, ומשם והלאה שאלת הגודל לא מרפה מהם".

   

  אם כן, במבחן המציאות הגודל קובע ועוד איך. סיפוק מיני לא יקום וייפול על

   סנטימטר לכאן או לכאן - ובכל זאת הגודל מסקרן, מאיים ומלהיט את היצרים. "קשה להגיד שהגודל לא קובע, היות שסקס הוא משהו שקורה בין האוזניים ולא בין הרגליים", אומר הפסיכוסקסולוג ד"ר אילן בירן, מנהל מרכז "מיניות". "בניגוד לחיות, בני אדם לא מתנהגים מבחינה מינית על פי האינסטינקטים הטבעיים שלהם. אנחנו לא מגיבים לריחות של ייחום, למשל, אלא להתנהגות מינית נלמדת".

   

   - ומהי?

  "כולנו לומדים שגודל שווה לגבריות שווה לסיפוק מיני. יש נשים שמדברות על תחושת מלאות כשנמצא בתוכן איבר גדול, שמאוד נעימה ומספקת אותן. מבחינתן הגודל קובע, בעיקר העובי. התחושה שלהן היא אמיתית, אבל היא לא מגיעה מעומק הנרתיק או מצוואר הרחם שלהן, אלא מהראש. הן מעבירות ציפייה מסוימת לבן הזוג, והוא מצפה לזה מעצמו".

   

   - אז הנשים אשמות?

  "לא רק. גברים נוטים למקד את הזהות שלהם בגודל הפין. אני ושכמותי, אנשים עם פין בגודל ממוצע, גדלים בתנאים בלתי אפשריים. כשיש לנו הזדמנויות להשוות, כמו במקלחת צבאית, אנחנו עושים זאת. ואז אני מראש מופסד כי מבחינה אופטית זה נראה גדול יותר כשמסתכלים על זה מהצד. תוסיפי לזה את הסרטים הכחולים שצורך ילד מסכן בגיל ההתבגרות ומשווה את עצמו למה שהוא רואה. במאי פורנו חושבים שכמה שיותר גדול - יותר טוב. לוקחים אנשים עם פין גדול באופן מיוחד, ועוד משתמשים בהצללות ובזוויות צילום שמגדילות אותו עוד יותר. התוצאה היא פילים על המסך - לא בני אדם".

   

  אלעד, איש מחשבים בן 36, יודע שהוא עומד בסטנדרט היבש, אבל זה לא מספיק לו. "אם היו לי עוד ארבעה סנטימטרים הייתי שמח", הוא אומר. "אני מאמין שזה יותר מהנה לבחורות. קראתי את כל המחקרים המדעיים, שמוכיחים שאין שום קשר בין הגודל להנאה, ועדיין - אני מאמין שהוא קיים. בכל מקרה, יחסית לשחקני פורנו אני לא משהו בכלל".

   

  מוני, ברמן בן 30, מספר כי אף שתמיד ידע שמצבו סביר, הוא לא עמד בפיתוי, ולאחר שידידה אתגרה אותו - הלך ומדד. "ישבתי עם עמיתה לעבודה, קשקשנו על סקס, ונושא הגודל עלה. כשהגעתי הביתה מדדתי והייתי מרוצה מהתוצאה. ולא שהיה לי מה לדאוג, אף אחת לא התלוננה אף פעם. מה שכן הדאיג אותי קצת היה נושא העובי. שמעתי על מבחן נייר הטואלט, שאם זה עובר בגליל נייר הטואלט זה לא מספיק עבה. אבל נרגעתי - הוא לא עובר".

   

  ההוא עם הכלי

  אלה שפחות מרוצים ויותר חרדתיים מופנים לטיפול המיני. ד"ר דניאל ווטלמן, סקסולוג קליני מהמרכז לשיפור התפקוד המיני במרכז הרפואי רמב"ם, מטפל בזוגות ובודדים שהעיסוק שלהם בשאלת הגודל פוגע ביכולתם ליהנות ממין.


  הסתדר בחיים (צילום: גטי אימג')

   

   - מה הפרופיל של הפונים לטיפול בנושא זה?

  "הרבה פעמים הפניות של גברים שמתלוננים על איבר קטן נובעות מדימוי עצמי נמוך. הם חושבים שישיגו את העוצמה שלהם באמצעות גודל איבר המין. יש לא מעט מטופלים, גם נשואים, שמשוכנעים שאיבר המין שלהם קטן מדי ולכן הם לא יכולים לענג את בת הזוג שלהם. הם גם מאמינים שנשים מחפשות איבר גדול. זה חלק מתפיסה גברית מאצ'ואיסטית-פאלית שככל שאיבר המין שלך גדול יותר, אתה יותר גבר, יותר פורה".

   

   - איך מטפלים?

  "יש כל מיני דרכים. לדוגמה, הגיע אלי מטופל, מהנדס במקצועו, נשוי ואב לשלושה, וטען שיש לו איבר מין קטן והוא רוצה לעבור ניתוח להגדלת הפין. הניתוח הזה יכול לגרום להמון בעיות, ורק במקרים של איבר מין קטן באמת יש לשקול את האפשרות הזאת. שאלתי אותו אם נשים בעבר התלוננו, והוא אמר שלא. גם אשתו הרגיעה אותו ואמרה לו שהוא מאהב נפלא ואבא טוב. בתהליך הטיפול ביקשתי ממנו למדוד את איבר המין שלו כשהוא רפוי וכשהוא בזקפה. כשהוא חזר ראינו שהוא בהחלט היה בגודל הממוצע - אבל זה לא שכנע אותו, וגם לא התפלגות של גדלים, או תמונות של איברי מין של גברים אחרים. בסוף הטיפול הוא אמר שהוא מבין את זה שכלית, אבל רגשית הוא עדיין חושב שיש לו פין קטן. הוא אמנם ויתר על ניתוח להגדלת הפין, וטען שהטיפול עזר לו, אבל לא פתר את המצוקה שלו לגמרי. הוא עדיין היה משוכנע שעם עוד שלושה סנטימטרים אשתו הייתה נהנית יותר".

   

  במסגרת טיפול מיני אפשר ללמוד בעזרת סקסולוג או סרוגייט כיצד טכניקה יכולה

   לפצות על מחסור בסנטימטרים. "יש תנוחות שבהן החדירה עמוקה יותר", מסביר ד"ר ווטלמן. "למשל, הגבר שוכב על הגב והאשה גוהרת עליו בפישוק ויורדת עם הפות על הפין. תנוחה נוספת היא הדוגי סטייל, וגם בתנוחה המיסיונרית, כשהגבר מרים את הרגליים של האשה לאזור הראש, הפין מורגש יותר".

   

  קרן, אשת היי טק בת 35, מאשרת שבכל הנוגע אליה הטכניקה חשובה יותר מהגודל. "אחד הזיונים הטובים שהיו לי היה עם מישהו שטען שיש לו זין קצר", היא מספרת. "אני לא הרגשתי את זה, אבל הוא היה בסרט סביב העניין. במיטה הוא התאמץ הרבה יותר ממה שאני רגילה, ויצא שעשינו סקס כל הזמן, עד שכאב לו. הוא העדיף את המיסיונרית כי הוא אמר שככה הוא יכול להעמיק יותר. הייתה לו טכניקה נהדרת. הוא עשה דברים עם האגן שהסבו לי הרבה עונג. לעומת זאת, הייתי עם גברים שהיה להם גדול - ולא נהניתי בכלל. לפעמים יש תחושה שהם פחות מתאמצים, ולפעמים זה סתם חוסר כימיה. הרי מה שחשוב במין זה הרצון, האכפתיות - לא רק הגודל".

   

   - אז מה, את בכלל לא אוהבת זין גדול?

  "אני מעדיפה שיהיה ממוצע - לא ארוך מדי ולא עבה מדי. זין גדול מדי מכאיב לי. אני באה ליהנות, לא לסבול. זה נחמד להרגיש את הגבר בתוך הגוף, אבל לא חייבים יותר מדי. מספיק שאני מרגישה את החדירה ונהנית ממנה".

   

  לעומתה, דניאל, דוקטורנטית לביולוגיה בת 31, מעדיפה את הגדולים. "אני אוהבת להרגיש סוג של מאבק בחדירה", היא אומרת. "זה איזה משחק שנמצא ברקע, השאלה אם הוא ייכנס או לא. אם הזין מחליק פנימה בלי בעיה זה פחות מעניין אותי. הוא לא צריך להיות ענק, אבל אם הוא קטן מאוד אני לא גומרת. העובי חשוב לי יותר מהאורך. לא מזמן יצאתי עם מישהו עם זין נורא דק וזה ביאס אותי. הוא היה לא כיפי. לא נהניתי לגעת בו, זה כמו צעצוע שלא בא לך לשחק איתו. אם אני יודעת שלמישהו יש זין גדול זה עושה לי משהו. לא מזמן דווח לי על אחד כזה, וכשהוא התחיל איתי הייתי מאוד נחמדה אליו".

   

   - הגברים שהכרת התעסקו בזה הרבה?

  "כן, בטח. היה לי חבר עם בינוני שכל הזמן רצה שאני אגיד לו שהוא גדול ויפה ומקסים. בדיעבד אני יודעת שהיה לו הרבה חוסר ביטחון סביב הנושא הזה, ובכלל סביב מין. ולעומתו גברים עם זין גדול מאוד יודעים את זה על עצמם ומתים על זה. הם נוטים יותר להסתובב עירומים בבית אחרי סקס, עוצרים מול המראה, מתפעלים מעצמם".

   

  "בעיניי זין גדול הוא פשוט יותר כיפי", אומרת שירי, עורכת דין בת 30. "אפשר לעשות איתו הכול, כל מיני תנוחות מסובכות, וגם נעים להסתכל עליו. אני גם מעדיפה להעניק מין אוראלי למישהו עם גדול. זה פשוט עושה לי את זה. למצוץ לזין קטן נראה לי מעליב".

   

  גם בקהילת ההומואים הפין עומד לדיון תמידי. באתרי ההיכרויות לגאים, המוקדשים בעיקר לחיפוש סטוצים, קיימת משבצת לציון אורך איבר המין, ונפוצה החלפת תמונות איברים בין המשתמשים.

   

  "אלה שמציינים את אורך הזין בפרופיל שלהם הם בדרך כלל אלה שיש להם גדול במיוחד", אומר יאיר, איש תקשורת בן 31. "וזה הגיוני. אנשים מחצינים את היתרונות שלהם, מתגאים במה שאפשר. מעבר לזה, להיות עם זין ענק זה נדיר ולכן זה נחשק".

   

   - ומה עם המשמעות הפיזיולוגית?

  "כל מקרה לגופו. יש הומואים שכואב להם ולא אוהבים גדול במיוחד, ויש כאלה שחולים על זה".

   

   - ואתה?

  "אני אומר, כמו שרבין אמר על ראשות הממשלה, זו אופציה, לא אובססיה. פעם בכמה זמן נחמד לי להחזיק ביד משהו גדול ועוצמתי. בגלל שיש לי זין בעצמי, אני יודע איך מרגישים כשמישהו נוגע בו. זה לגעת במקום שהכי נעים והכי כואב. היד שמחזיקה את הזין הגדול היא היד שמנענעת את העולם".

   

  פאלוס הקדוש

  אבל הפין כאמור קטן מסך מרכיביו. ההיבט התרבותי תופס משקל רב בעיסוק האובססיבי והבלתי רציונלי של גברים באיבר מינם. "הפין הוא לא רק האיבר

  הביולוגי שמסמן את הזכרות. בתרבות האנושית הוא נתפס גם כפאלוס, כלומר תוצר תרבותי שמסמן/ל גבריות". מסביר גלעד פדבה, חוקר קולנוע וטלוויזיה מאוניברסיטת תל אביב ומרצה למגדר, מיניות וגבריות במכללת בית ברל. "אפשר לראות שהפאלוס בולט גם בארכיטקטורה. מגדלי עזריאלי, שער העיר רמת גן, צומת עלית, מגדלים באזור הבורסה, למשל, מבטאים את רצון האדריכלים לשגר זקפה עד השמים. פרויד אמר את זה הרבה לפניי. גם טילים, רובים, סכינים, חצים, דוקרנים, מזרקים - כולם כלים של חדירה גברית כוחנית".

   

   - ומה תפקידה של הנשיות מול אותו פאלוס אימתני?

  "יש בזה גימוד של האשה וכינון של הגבריות כשלילה של הנשיות. הנחדרות נחשבת לתכונה נשית, בעוד הגבר אמור להיות זקור, חודר, נוגח, פולש, מבקיע. זה קשור לחרדת הסירוס ולאיזושהי משוואה שאומרת שגבריות שווה הטרוסקסואליות שווה חדירה אל האשה בלבד. אפשרויות אחרות שהטבע האנושי מספק, כמו למשל חדירה לא אל האשה או נחדרות של הגבר, נתפסות כמשפילות. הפין, ובפרט הפין הזקור, נתפס כשלילה של החור. זו ראייה שוביניסטית. סקסיסטית. משפילה מאוד".

   

   - כיצד תורם לכך חינוך הגבר?

  "הגבר מתחנך מגיל קטן שלאיבר הזה יש משמעות אחרת. גם האף חשוב, וגם הגבות, וגם הפופיק, אבל לאיבר הזה יש חשיבות מיוחדת. מעבר לכך מדובר באיבר שמסב לגבר הנאה. אני חושב שכל ההתרגשות סביב הפין קשורה לכך שהמין הגברי פחות רציונלי מהמין הנשי. אתן חושבות בצורה יותר אחראית, כוללת, חושבות על ההשלכות, מה יהיו התוצאות, בעוד שגברים לא תמיד חושבים עם המוח אלא על פי רצונם של עוד איברים שזוקפים את דעתם. לא שמעתי על תחרות בין נערות מתבגרות שמורידות חזייה ומשוות את גודל השדיים. נערים משווים. זה מעיד על מידה של אינפנטיליות. יש פה סוג של תסביך גודל משותף לכל הגדלים. מבחינה אנטומית הרי אתן הנשים יודעות שבסופו של דבר העובי יותר חשוב מהאורך וחלק גדול מהריגוש הוא בדגדגן. מדובר בחצאי אמיתות ובסטריאוטיפים שנכרכו סביב האיבר הזה, שגורמים לגברים הרבה תסביכים".

   

  בסופו של יום, אם כן, הגברים משלמים את המחיר. "מבחינת התפקוד המיני קשה יותר להיות גבר. יש כמובן בעיות ייחודיות לנשים, ובכל זאת נשים לא צריכות להגיע לזקפה, להוכיח ביצועים. זו דרישה אקסקלוסיבית רק מהגבר. יש גברים שמרגישים שבכל פעם שהם עומדים לעשות סקס הם באודישן ואז הם נכנסים למלכוד. ברוב סרטי הקולנוע והטלוויזיה הגברים מתפקדים מצוין: יש להם זקפה, הם מאהבים מושלמים, וגברים שרואים את זה מתביישים מאוד בחוסר תפקוד מיני. זה גם לא שיח נפוץ בין גברים. גברים יחשפו בעיות אינטימיות לעתים רחוקות. מדובר בהדחקה. לדעתי, בסופו של דבר זה גורם להתקפי לב ולאולקוס. הגוף לא יכול להכיל יותר".

   

  בתי הקברות מלאים בגברים שחשבו שיש להם קטן מדי. ממש כמו האשה שמתייסרת לשווא על כל חצי קילו מיותר, כך גם גברים יודעים יפה יפה להבקיע גולים עצמיים. די, הגיע הזמן להניח למקל, לסרגל ולחרדת הסירוס, ולהתחיל פשוט לחיות. נשבר הזין.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  אתם יודעים מה אומרים על בחורים עם מכוניות מפוארות
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  צילום: סי די בנק
  ועל כאלה עם ידיים גדולות
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים