שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חיים פרמונט מונה כמלחין הבית של הסימפונית הישראלית

  פרמונט ייכנס לתפקידו החל מעונה זו. בחודש פברואר תקיים התזמורת בכורה עולמית ליצירה "שמי עופרת" מאת פרמונט

  המלחין חיים פרמונט ישמש כמלחין הבית של התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון החל מהעונה הקרובה. במסגרת תפקידו ייעץ פרמונט למנהל האמנותי של התזמורת בנוגע לנושאי מוזיקה ישראלית ובת זמננו, ייקח חלק בפעילות הסברתית שמקיימת התזמורת במסגרת מערכת החינוך וילחין בעבור התזמורת יצירות חדשות פרי עטו.

   

  בתחילת פברואר הקרוב תבצע התזמורת בבכורה עולמית יצירה חדשה שכתב בשם "שמי עופרת". גרסה מצומצמת ומוקדמת של היצירה, המבוססת על טקסטים מאת ילדי הגטו בטרזין שבצ'כיה, בוצעה על ידי התזמורת הסימפונית של תל אביב בניצוחו של אבנר איתי עם הסולנית מירה זכאי. בגרסה הנוכחית תבצע את היצירה הסולנית עדנה פוכניק יחד עם מקהלת האיחוד ונגני תזמורת ראשון בניצוחו של דן אטינגר. "תזמורת ראשון לציון היא תזמורת שרמתה גבוהה ובשל העובדה שהיא התזמורת של האופרה הישראלית, היא פתוחה וגמישה יותר ליוזמות ומגוון הפעילות שלה מאד רחב", אומר פרמונט, "זו בעצם תזמורת עם חיים כפולים שמנגנת סוגים שונים של יצירות ובעלת רפרטואר רחב. אני מקווה שאוכל לתרום לה גם בכתיבת יצירות וגם בייעוץ לגבי מכלול העשייה ובחירת רפרטואר".

   

  פרמונט, לשעבר מלחין הבית של התזמורת העירונית חיפה, אומר כי הבעיה בניית רפרטואר לתזמורות הפועלות בישראל קשורה בין היתר בהרגלים של הקהל. "לכל תזמורת יש את הייחוד והקהל שלה ובאופן כוללני הקהל הישראלי שמרן. הקהל הישראלי אוהב לשמוע רפרטואר מהיידן עד דבוז'ק ובכל הנוגע לחידושים ושינויים צריך ללכת איתו בזהירות. גם בעולם המצב לא קל אבל נוכחות יצירות בנות זמננו מסיבית יותר. אני רואה בתפקיד מלחין הבית פתח לשינוי גם בייעוץ וגם בלקיחת אחריות והפגת חששות של מנהלים מוזיקאליים ומנכ"לים בכל הנוגע להחדרת רפרטואר עכשווי".

   

  חיים פרמונט, בוגר האקדמיה למוזיקה בירושלים והאוניברסיטה של פנסילבניה ארה"ב. על מוריו נמנים מרק קופיטמן, ריצ'ארד וורניק, ג'ורג' קראמב. בשנת 1985 הצטרף פרמונט לסגל מורי האקדמיה למוזיקה בירושלים ושימש בין היתר כראש המחלקה לתיאוריה, הלחנה וניצוח וכדיקן הפקולטה לתורת המוזיקה, הלחנה, ניצוח וחינוך מוזיקלי. בין הפרסים הרבים בהם זכה על יצירותיו: פרס ראש הממשלה למלחינים, פרסי אקו"ם, פרס רוזנבלום לאמנויות הבמה ופרס מרגלית למוזיקה לתיאטרון. יצירותיו בוצעו בין היתר על ידי התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית ראשון לציון, התזמורות הסימפוניות ירושלים וחיפה, התזמורות הקאמריות הקיבוצית והישראלית, הקאמרטה הישראלית ירושלים, הסינפונייטה הישראלית באר שבע, סימפונט רעננה וקבוצת מוזיקה נובה. את יצירותיו למקהלה שרו מקהלת האיחוד, מקהלת רינת, מקהלת האקדמיה בירושלים ומקהלות הילדים "מורן", "אנקור" ו"העפרוני".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פרמונט. הקהל הישראלי שמרן
  לאתר ההטבות
  מומלצים