שתף קטע נבחר

הנשיא יכבד באי-נוכחותו את הכנסת

אחרי הנחישות של אמש, קצב בסיבוב פרסה: לא יגיע לפתיחת מושב החורף, אף ש"הופתע ונדהם" מהמלצות המשטרה. בלשכתו אומרים כי האזרח מספר 1 בוחן את המשך דרכו ו"כל האופציות נשקלות". עו"ד ציון אמיר: "אם חלילה יוגש כתב אישום, הוא כנראה יסיק את המסקנות המתבקשות". המשפטנים: "דיל ויצמן" לא יחזור - פרישה לא תסיים את הפרשה

מחאות הח"כים מכל קצוות הקשת הפוליטית, וכוונת חלקם להחרים את הדיון או להישאר ישובים בעת כניסתו לאולם, עשו את שלהן: הנשיא משה קצב הודיע הבוקר (יום ב') ליו"ר הכנסת כי ייעדר מפתיחת מושב החורף בבית המחוקקים. 

 

בשיחה שיתף הנשיא את דליה איציק בדילמה שבפניה הוא ניצב. תחילה הבטיח לשקול שוב את הגעתו ולהודיע לה בהקדם כיצד ינהג, וכעבור זמן קצר פרסמה לשכתו את הודעת ההיעדרות באופן רשמי.

 

בהודעה נאמר כי הנשיא "הופתע ונדהם מהמלצות המשטרה. הוא משוכנע כי הפרקליטות והיועץ המשפטי יווכחו כי אין ראיות

 לחשדות, והאמת עוד תיחשף". ועוד: "נשיא המדינה חוזר ומדגיש כי הוא קורבן לעלילה שפלה שנרקמה נגדו. במוקדם או במאוחר הכל יווכחו כי כל העלילות נגדו הן עלילות כזב. יחד עם זאת, על הכל לכבד את החוק, גם מי שממהרים לחרוץ דין. אין איש שעומד מעל לחוק". 

 

אמש, אחרי ההמלצה חסרת התקדים של המשטרה - להעמיד לדין את האזרח מספר 1 בגין החמורה שבעבירות המין - עוד הסבירו מקורבי הנשיא מדוע אין בכוונתו להיעדר. היום כאמור, זה כבר נשמע אחרת.   

 

בלי עסקאות ודילים

ומה הלאה? קצב, כך על-פי גורמים בלשכתו, בוחן את המשך דרכו ו"כל האופציות נשקלות". גם עו"ד ציון אמיר, המלווה מקרוב את הנשיא לכל אורך הפרשה, מצביע על פרישה אפשרית בקרוב - אם אכן תהפוך ההמלצה לכתב אישום של ממש. "אם חלילה יוגש כתב אישום, אני לא חושב שהנשיא יעשה עסקאות ויחפש דילים מהסוג הזה. הוא כנראה יסיק את המסקנות המתבקשות מהגשת כתב אישום", דברי עו"ד אמיר בשיחה עם ynet.

 

אמיר אומר כי לא הופתע מהמלצות המשטרה, אולם לדבריו, מרשו טוען גם כעת כי "לא היה דבר וחצי דבר". הנשיא, לפי פרקליטו, מתכוון

 לעמוד על זכותו לשימוע אצל היועץ המשפטי לממשלה, בטרם החלטה סופית על הגשת כתב אישום - הליך שעליו כזכור ויתר שר המשפטים, חיים רמון. 

 

גורם משפטי בכיר הצהיר אמש כי לאור ההתפתחויות האחרונות, על הנשיא להסיק מסקנות אישיות ולפרוש לאלתר. אולם גם אם יעשה כן, גורמי האכיפה לא מתכוונים להרפות מן הפרשה. "דיל ויצמן", אומרים הבוקר המשפטנים, לא יחזור על עצמו הפעם - והליך ההעמדה לדין, אם יורה היועץ המשפטי על פתיחתו, יימשך עד להכרעת בית-המשפט בסוגייה.  


פורסם לראשונה 16/10/2006 08:34

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
הופתע ונדהם: קצב
צילום: עטא עוויסאת
צילום: חיים צח
אין הפתעות: אמיר
צילום: חיים צח
מומלצים