שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרפורמים נרתמים למען נזקקים מוסלמים בחג
  לקראת "עיד אל-פיטר" שיסיים בשבוע הבא את צום הרמדאן, נאספו חניכי התנועה ליהדות מתקדמת ואנשי "קרן בכבוד" בכדי לארוז חבילות מזון שיחולקו במזרח ירושלים. אחד מרבני התנועה: "זו תרומה קטנה לשינוי האווירה במדינה"

  כבכל שנה, גם בתקופת החגים הנוכחית פועלת עמותת "קרן בכבוד" כדי לסייע למי שידו אינה משגת, על מנת שיוכל לחגוג כמו כולם. העמותה סייעה ליהודים בין ראש השנה לסוכות וכעת היא עוזרת למוסלמים במסגרת חג "עיד אל-פיטר", המציין את סיום חודש הרמדאן ויחול בשבוע הבא. אתמול (ג') התכנסו בירושלים 150 חניכי תנועת הנוער הרפורמית "תלם - תנועה ליהדות מתקדמת" על מנת לסייע באריזת חבילות מזון לנזקקים, אותם תחלק העמותה למוסלמים ברחבי מזרח העיר.  

   

  יואב שפרנק, חבר העמותה, סיפר ל-ynet כי "קרן בכבוד" פועלת כל השנה ואנשיה עוזרים ליהודים, נוצרים ומוסלמים בסמוך לחגים. כך למשל, לקראת פסח תורמת התנועה הרפורמית 2,000 חבילות מזון ללשכות הרווחה וגם לקראת חג המולד מתוכננת תרומה נכבדה של חבילות מזון.


  חניכי תנועת הנוער אורזים חבילות (צילום: חיים צח)

   

  רכז תנועת הנוער שחבריה השתתפו היום באריזת החבילות, יניב גליקסמן, ציין כי במסגרת הפעילות "מדברים כאן ראשית כל על פלורליזם, שהוא אחד הערכים המרכזיים שלנו". לדבריו, צריך לעזור לכל מי שיושב במדינת ישראל כי "מדובר בסקטור שאף אחד לא מגיע אליו". למרות שהיה רוצה בכך, גליקסמן ו-150 החניכים אותם הוא מרכז לא יהיו אלו אשר יחלקו את החבילות אלא אנשי הקרן והמרכז לפלורליזם יהודי, בגלל הקושי שבקבלת אישורים לחניכיו להיכנס למזרח ירושלים.

   

  את מבצע התרמת חבילות המזון לנזקקים במוקדים כמו מזרח ירושלים, יפו, חיפה ושפרעם לקראת החג, ארגנה הקרן בסיועה ההומניטארי של התנועה הרפורמית ובסך הכל יחולקו 250 חבילות מזון אשר עלות כל אחת מהן 100 שקלים.


  עוזרים בכל חג - מפסח ועד כריסטמס (צילום: חיים צח)

   

  תנועת הנוער אשר חניכיה השתתפו אתמול באריזת החבילות שייכת לקהילת "כל הנשמה" אשר מוסדותיה ממוקמים על הגבול השכונות המושבה הגרמנית ובקעה בירושלים. הרב הרפורמי, גלעד קריב, מרבני התנועה, מסביר: "אחד הערכים המרכזיים של התנועה הרפורמית הוא שוויון ולכן הקרן פועלת בקרב כל המגזרים בחברה הישראלית. ממש כשם שהקרן עורכת מבצעי מזון לפני פסח וראש השנה, חשוב לנו בתור יהודים וישראלים לסייע גם למשפחות לא יהודיות בישראל לחגוג את החגים שלהן בכבוד".

   

  הרב קריב הוסיף כי פעילותם של החניכים נשענת על בסיס הלכתי מוצק המופיע במסכת גיטין, על פיו "מפרנסים את עניי הגויים ביחד עם עניי ישראל, מפני דרכי שלום". "מעבר להיבט ההומניטארי, אנחנו מאמינים שהעובדה שמשפחה מוסלמית תקבל חבילת מוצרים ממשפחות יהודיות-דתיות בישראל, מהווה תרומה קטנה לשינוי האווירה במדינת ישראל", אומר קריב. לדבריו, העובדה שהמבצע נערך בחודש אוקטובר חשובה במיוחד מאחר ובתודעה של ערביי ישראל נחדש חודש זה כ"סמל לניכור בגלל המהומות לפני שש שנים".


  פורסם לראשונה 17/10/2006 22:53

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים