שתף קטע נבחר

ליברמן מוותר על הדיון בשינוי שיטת הממשל

יושב-ראש "ישראל ביתנו" משך את הצעת החוק, והחליט לגייס תמיכה בטרם יעלה אותה להצבעה. האם הנושא שכבש את סדר היום ייעלם בקול ענות חלושה?

יושב ראש ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, החליט היום (ד') למשוך מסדר יומה של הכנסת את הדיון על הצעת החוק לשינוי שיטת הממשל.

  

בתחילת השבוע ביקש ליברמן לקיים דיון והצבעה בנושא, לאחר מכן הסתפק בדיון, והיום לפני פתיחת המליאה החליט למשוך אפילו את ההצעה לדון בעניין. בישראל ביתנו אמרו כי הם מבקשים למצוא הסכמה רחבה יותר על שינוי השיטה לפני שהנושא יועלה לדיון.

 

לפני כשבוע וחצי נפגש ליברמן עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, והשניים סיכמו שהחל מפתיחת מושב החורף של הכנסת יקדמו שתי המפלגות הליכי חקיקה לשינוי שיטת הממשל, וחקיקת חוקה לישראל. הצעד היה אמור לסלול את הדרך לכניסתה של ישראל ביתנו לממשלה, ולמינויו של ליברמן לשר.

 

בעוד שראש הממשלה, אהוד אולמרט, הביע תמיכה מלאה בשינוי השיטה ואף הכריז על כך בנאום פתיחת המושב שלשום, בסיעות רבות בכנסת לא ממהרים להצטרף ליוזמה.

 

יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, התייחס לנושא בנאומו בכנסת ואמר כי "שיטת ממשל היא לא גרביים, שאפשר להחליף אותם מדי יום". נתניהו הסביר כי זהו מהלך שדורש חשיבה רבה וארוכה, התייעצויות עם מומחים רבים בארץ, "וייתכן שגם מומחים מחוץ לארץ".

 

סיעת העבודה התכנסה בתחילת השבוע בתל אביב כדי לדון בעמדתה ביחס להצעת החוק שליברמן ניסח. בסוף ישיבה מתוחה נקבע ברוב קולות הצעת העבודה תתנגד כאיש אחד להצעה. לפי ההחלטה שהתקבלה בסיעה, אם הצטרפותה של ישראל ביתנו לממשלה תעמוד על הפרק, יכונסו מוסדות המפלגה לדיון מיוחד בכך. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ליברמן. ממתין
צילום: גיל יוחנן
צילום: דודי ועקנין
נתניהו. מתנגד
צילום: דודי ועקנין
מומלצים