שתף קטע נבחר

"הפלייליסט יישאר בגלגלצ"

דלית עופר, המנהלת החדשה של תחנת הרדיו הכי מואזנת במדינה, מבטיחה להקשיב לכולם, לבקר במועדונים כדי להתעדכן במוזיקה עכשווית ולעשות מהפכות - אבל לא כרגע

"אני באה ממקום של לעשות טוב לתחנה ואין בכוונתי לגרום לה פתאום להיות פחות מוצלחת. קיבלתי מותג משגשג, מתנה גדולה, ואני מתכננת לשמור עליה ורק לשפר וללמוד עם הזמן. חלילה לא לקלקל".

 

כך דלית עופר, המנהלת החדשה של גלגלצ, תחנת המוזיקה בעלת שיעור ההאזנה הגבוה ביותר בארץ, מספר שעות אחרי שמונתה למנהלת התחנה. עופר מחליפה את אלדד קובלנץ, שעזב את התפקיד לפני כחודשיים. עופר, עורכת מוזיקה ואקטואליה ותיקה בגל"צ ובעלת ניסיון בתפקידי ניהול, עורכת את "ארבע אחר הצהרים" עם יורם רותם ואת תוכנית האקטואליה הפופולארית, "המלה האחרונה".

 

היא נחשבת לעורכת טובה ואשת צוות מעולה. העובדה שמנהל התחנה, אבי בניהו, התמהמה עם הבחירה הולידה שורה של ספקולציות ושמועות, אבל אתמול נפל הפור. עופר לא היתה מועמדת בטוחה לתפקיד. ערן אליקים, סגן מנהל התחנה ומחליפו של קובלנץ מאז עזב למשרת סמנכ"ל ערוץ 10, נשף בעורפה כל העת. בניהו זימן ללשכתו גם מועמדים אחרים מתוך התחנה כמו עומרי רונן, ומועמדים חיצוניים כאבישי מתיה, אבל נטה באופן טבעי לבחירה במי שידע לשמור על ההישגים המרשימים של גלגלצ, הישגים שנויים במחלוקת בקרב חוגים רבים.

 

"את הבשורה קיבלתי כשערכתי את 'המלה האחרונה', בניהו זימן אותי אליו תוך כדי שידור. אני נוסעת מחר ליומיים לגרמניה לבעלי, נסיעה שתוכננה מזמן, ובהתחלה הוא אמר לי 'סעי, אני לא אבאס אותך. לא רציתי שתיסעי עם הרגשה שהמינוי ביד שלך'. הוא קצת עבד עלי ככה ואז בישר לי את הבשורה. היתה לנו שיחה מאוד נעימה ואני מאוד מעריכה אותו על הבחירה הזאת, זה לא היה לא פשוט. היתה לו דילמה אמיתית - הוא נאלץ להצביע על מועמד מתוך מבחר של אנשים מצוינים. הודיתי לו על האמון שהוא נותן בי והבטחתי לו שהוא לא יצטער על זה".

 

"לא אעשה מהפכות גדולות"

המינוי יכנס לתוקף ב-10 לנובמבר, כשעופר תתחיל בחפיפה כבר ביום ראשון הקרוב. מאז היוודע לה דבר בחירתה מעסיקות אותה לא האריזות לטיסה אלא הברכות שמרעיפים עליה עמיתים למקצוע. "זה מפתיע, נעים. כולם מפרגנים. זה מאוד מחמם את הלב ומעניק כוח. התקשרו לברך אנשים שלא דיברתי אתם הרבה מאוד זמן, מה שמאוד ריגש אותי, אבל אני לא באופוריה. מחכה לי עבודה מאוד קשה".

 

כמי שהגיעה לגלגלצ מתחנת האם גל"צ, היא מעידה שהאסטרטגיה שלה היא למידה, אבחון וטיפול. "אני מתכוונת להשקיע את זמני בלימוד התפקיד, לשוחח עם אנשים ולפגוש אותם", היא אומרת. "אני נכנסת לתחנה בחרדת קודש ומתכנת לשמוע ברצינות מה יש לעובדיה הטובים להגיד. את רובם אני מכירה היטב, אבל לא עבדתי אתם. חשובה לי גם דעתם של אנשים מהתעשייה, אנשים שעבדתי אתם בעבר, אני אקשיב, אבחן ואחליט".

 

את לא מתכונת לשנות סדרי עולם.

 

"זה נכון שאני לא הולכת לעשות כרגע מהפיכות גדולות. זה ייקח זמן ,התחנה מאוד משגשגת ואני מאוד רוצה לשמור אותה ככזאת, מוצלחת ומצליחה. נכון שיש מקום לשינויים אבל אני לא יכולה להגיד כרגע, כשעוד לא נכנסתי לתפקיד, מה הם יהיו. אני כן יכולה לומר בודאות שהפלייליסט יישאר בגלגלצ. זה מכשיר עבודה הכרחי בכל תחנת מוזיקה. השאלה היא איך מפעילים אותו ואת התשובה תהיה לי, אבל לא מיד. יש אפשרות שיעשו שינויים בצורת ההפעלה שלו.

 

"חשוב לי להדגיש שפלייליסט זו לא מלה גסה. אי אפשר לנהל ולשרוד תחנת מוזיקה בלעדיו. אבל אני מרגיעה את כולם: אני אבחן את הטענות ואראה מה עושים ואיך עושים את זה. צריך לזכור שאין תחנת רדיו שיכולה להכיל את כל כמות היצירה שנעשית ותמיד יהיו כאלה שלא יושמעו, אבל אני באה ממקום של אהבה ליצירה ישראלית ולאמנים ישראלים. ברור לי מה החשיבות של גלגלצ במקום הזה.

 

"אסור לשכוח גם שזו תחנת תנועה, וגם בנתח החשוב הזה של התחנה יש הרבה עבודה. אני שואפת להכי טוב שאפשר, יכול להיות שמה שכבר קיים הוא הכי טוב, אבל צריך לבדוק את זה".

 

יכול להיות שאת מגיעה מגל"צ, ואינך מחוברת למוזיקה "עכשווית"?

 

"אני רוצה להרגיע את החוששים: אני לא מתכונת לייבא לגלגלצ את 'ארבע אחרי הצהריים'. 'ארבע' תמשיך להיות משודרת בגל"צ ובגל"צ בלבד, ואני אמשיך לערוך אותה שם, לפחות בינתיים. ברורים לי בהחלט ההבדלים, תסמכו עלי, אני לא מפגרת לגמרי".

 

תמנעי עזיבות?

 

"לילך ברנע לקחה חופשה, אני לא יודעת על עוד עזיבות. יערה (מרציאנו. מ.ק) עוזבת ללימודים. יש מתח טבעי ואני מקווה שאצליח להרגיע את כולם, עריפת ראשים אינה בתכנון. היחידים שאני לא מכירה שם ועוד אכיר הם בני הקד"צ החדש שהתחיל עכשיו. יש עורכת מוסיקלית חדשה שקוראים לה דלית ואני כולי בשוק: לראשונה יש שתי דליתיות!".

  

ומה בדבר הטענה שאינך יוצאת להופעות או פוקדת מועדונים?

 

"בתקופה האחרונה הייתי יותר באקטואליה. בכלל, רוב דרכי בתחנה אני נעה ונדה ממוזיקה לחדשות. כמו שאני מבינה ניהול, אני יודעת שמסביבי ולצדי יהיו האנשים הכי טובים והכי מוצלחים בתחום. ואני גם אדאג שיהיו: אני אוהבת נורא לעבוד בצוות, לזהות פוטנציאלים, ועשיתי את זה לאורך השנים. חוץ מזה, אני גם מבטיחה פה ושם לבקר במועדונים".

 

הבחירה שלך היא תולדה של "לחץ פנימי" כפי שנטען?

 

"מה זה לחץ? בניהו אמר במפורש שהוא נוטה לכיוון בחירה מבפנים".

 

ערן אליקים יישאר בתחנה?

 

"הלוואי. זה מאוד חשוב לי. אין דבר שיגרום לי יותר אושר מזה שערן יישאר לעבוד לצדי, אנחנו צוות נפלא יחד. אני מנסה להפעיל כל מי שיכול כדי שיישאר, זה פחות או יותר הדבר הראשון שהיה לי לומר לבניהו: 'תשאיר לי את ערן'. זה חשוב לתחנה שהוא יישאר כי הוא איש מקסים, איש מקצוע נפלא וזה לטובת התחנה".

 

קובלנץ התקשר לברך?

 

"כן, הוא צלצל לברך והיה מאוד מרוצה. הוא מכיר אותי הרבה שנים. גם איתו אצטרך לעבור חפיפה בסופי שבוע, אם כי אני מקווה שיהיה לו זמן לזה, הוא עובד קשה. אפשר לומר שאת עיקר החפיפה אעבור עם ערן ומיני חפיפה אעבור עם אלדד".

  

"המשחק יהיה פייר"

תעזבי את "המלה האחרונה".

 

"כן, את 'המלה האחרונה' אצטרך לעזוב למרות שהיום (ג') אערוך אותה כרגיל. כשחזרתי לתוכנית אחרי שבניהו הודיע לי מה שהודיע, היה הרבה מתח באוויר. אורי אורבך אמר 'בטוח זה שלך' ואברי הגניב בסוף איזה משפט: 'ערכה, דלית עופר, בקרוב מנהלת גלגלצ', וזה הביך אותי, חשבתי שאני יורה בו במקום! אני מניחה שגם מחר יהיה לו מה להגיד. אני מאוד אוהבת אותו ואת כולם שם, עברתי אתם כברת דרך וזו אחת התוכניות שהכי נהניתי לעשות בתחום האקטואליה. בטח אקפוץ לביקורי אורח כי אני נורא אתגעגע".

 

ומה אומרת הסביבה על התפקיד החדש, שידרוש גם התמודדות עם ביקורות לא פשוטות?

 

"במשפחה נורא שמחים ולא חוששים. יש לנו 3 ילדים בבית והם כבר גדולים. תמיד ידעתי לשלב בין קריירה ואימהות ואני עובדת מסורה. מה לעשות, אני מחיפה. אני גרה הרבה מאוד שנים בת"א, אבל אני חיפאית במקור, עיר הפועלים. פועלים חרוצים שעובדים קשה, בעלי מוסר עבודה. אין עלינו דאווין, אנחנו לא מתנשאים ויש בנו סוג של נאיביות, שאני חושבת שבאה לידי ביטוי בעיקר ביכולת להסתכל לאנשים בגובה העיניים ולא לשכוח שאני מחיפה.

 

"אני הולכת להיות מאוד חשופה. כמי שרגילה לעבוד מאחורי הקלעים, זה חדש לי, פתאום לצאת החוצה. חלק מאוהבי אומרים לי 'מה את צריכה את כאב הראש הזה', או שאומרים לי 'תהיי חזקה, את הולכת לחטוף'. העוצמות של הביקורות מפתיעות אותי כל פעם מחדש, אבל נתמודד אתן בבוא הזמן. אני אעשה כל מה שאני יכולה כדי להקשיב לביקורות, למרות שברור לי שלעולם לא אצליח לרצות את כולם. אני מקווה שגם הלא מרוצים יקבלו בהבנה את החלטותיי, ואני מבטיחה להיות הוגנת כלפי כולם, להקשיב לכולם. אני מתכוונת שהמשחק יהיה פייר אבל אף אחד לא הבטיח לי גן של שושנים. באתי לעבוד, אז תנו לי את הזמן. עוד לא התחלתי".

 

אלדד קובלנץ: "חד וחלק זה מינוי מצוין. אבי בניהו התברך במועמדים, ודלית היא בחירה מצוינת. היא הבוסית הראשונה שלי, שלימדה אותי מקצוענות מהי. גלגלצ הגדיר את המיינסטרים בארץ, והוא איכותי מאוד יחסית לאירופה. בעשר השנים האחרונות גלגלצ עברה שינויים רבים והיא תהיה חייבת להשתנות, בלי לשנות את מודל הבסיס שלה, כי גוף מצליח שומה עליו לייצר שינוים והתאמות מעת לעת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
עופר. לא הבטיחו גן של שושנים
צילום: עופר עמרם
לאתר ההטבות
מומלצים