שתף קטע נבחר

עקב זיהום, הרחצה אסורה בחופי ת"א

מזג האוויר היום אמנם קיצי, אבל במשרד הבריאות מזהירים כי בעקבות הגשמים החזקים שירדו בסוף השבוע זרמו מי ביוב לים והרחצה בו אסורה

סוף השבוע החורפי והגשם שירד ללא הפסקה שימחו בוודאי אנשים רבים, אבל מתברר שיש לכל זה מחיר: זיהום חופים. היום (ג') הודיע משרד הבריאות על איסור רחצה לאורך חופי תל אביב ובחוף הנפרד בהרצליה, עקב הימצאות ריכוז חיידקי קולי בתום המים, מה שמעיד על זרימה מוגברת של ביוב אל הים.

 

זאב פיש, מפקד ארצי לבריאות הסביבה במשרד הבריאות, מסביר כי מכיוון שמערכות הניקוז והביוב בתל אביב משותפות, הגשם יוצר עליהן עומס וגורם למי הביוב לזרום אל הים.

 

"כפעולת מנע ועל-מנת לשמור על בריאות הציבור, הודענו לעיריית תל-אביב כבר בשנה שעברה ולפני שנתיים כי לאחר כל גשם חזק יש לאסור על רחצה בחופים", אומר פיש. "מחר נקבל עוד תוצאות של בדיקות ואם לא יירד גשם חזק נוסף, נתיר לחזור ולרחוץ בים. ככלל, בחורף לא מומלץ לרחוץ בים לאחר שיורדים גשמים חזקים".

 

על פי התחזית, ייאלצו מתרחצי החורף וחובבי הספורט הימי - אשר איסור הרחצה מופנה אליהם - להמתין כמה ימים לפני שיחזרו אל הים. היום אמנם לא יירדו גשמים אולם על פי תחזית ynet תחול כבר מחר ירידה הדרגתית בטמפרטורות. גשמים יחלו לרדת בשעות הבוקר בצפון ויתפשטו בהדרגה גם למרכז, כאשר הם מלווים בסופות ברקים ורעמים ואף בברד - בעיקר לאורך החוף ובצפון. בצפון הנגב יירדו גשמים מקומיים. במהלך היום ייחלשו הגשמים ויתרכזו בעיקר בצפון הארץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוף מציצים
צילום: ירון ברנר
מומלצים