שתף קטע נבחר

ח"כ ברכה: ליברמן בממשלה זו מלחמה

יו"ר חד"ש אמר בכנס מחאה בסכנין נגד כניסת ישראל ביתנו לממשלה, כי "אביגדור ליברמן יתכבד לגזור את הסרט להרפתקאה אזורית מסוכנת". על הטענות כי הערבים במדינה אינם נאמנים אמר: "רק מדינה פשיסטית מבקשת מאזרחיה לסגוד לה בוקר וערב"

יו"ר חד"ש, חבר הכנסת מוחמד ברכה, תקף אמש (ו') בחריפות את המדינה, הממשלה והעומד בראשה, בעקבות כניסת ישראל ביתנו לקואליציה ומינויו של אביגדור ליברמן כשר.

 

בכנס שנערך בסכנין במחאה על צירוף ישראל ביתנו לממשלה אמר ברכה כי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נוסע לוושינגטון, ככל הנראה כדי לסכם על "הרפתקאה אזורית מסוכנת ונראה כי אביגדור ליברמן יתכבד לגזור את הסרט להרתפקאה זו". לדברי ברכה, "כניסתו של ליברמן נועדה לשרת שלוש מטרות: האחת - העניין המלחמתי באזור. מלחמה מסוכנת שכזאת, כולם יודעים איך היא מתחילה אך קשה לדעת איך תסתיים. היא תסכן את כל עמי האזור ובכללם את ישראל".

 

"המטרה השניה - המשך דיכוי האוכלוסיה הערבית ומתן לגיטימציה למדיניות הטרנספר. השלישית - כוחות כלכליים מעוניינים לשתול את ליברמן בממשלה כדי להאיץ עניינים כלכליים ולשרת גורמים כלכליים שאינם נראים על המפה הפוליטית".

 

ח"כ ברכה תקף בחריפות את החלטת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, שלא לפתוח בחקירה נגד ליברמן, על רקע קריאתו להוציא להורג את הח"כים הערבים, לטענתו.

 

ברכה התייחס גם לנושא נאמנותם של האזרחים הערבים למדינה ואמר כי הם אינם מסכנים אותה אלא להיפך: "המדינה מסכנת את הערבים ואת עתידם במולדתם. אין מדובר בעניין של נאמנות האזרח למדינתו אלא בנאמנות המדינה לכל אזרחיה. רק מדינה פשיסטית מבקשת מאזרחיה לסגוד לה בוקר וערב".

 

במהלך הכנס קרא ברכה לכל הכוחות הדמוקרטיים ברחוב היהודי לשלב ידיים ולהשתתף ללא היסוס במאבק נגד הפשיזם העולה במדינה, כהגדרתו. 

 

יו"ר מרצ-יחד, חבר הכנסת יוסי ביילין, התייחס בכנס להיעדרות הח"כים של הסיעות הערביות מעצרת הזיכרון השבוע בבית הנשיא לזכרו של יצחק רבין ז"ל ואמר כי עצם ההיעדרות הוא "מתנה לליברמנים של העולם".

 

"רק שיתוף פעולה יהודי-ערבי יהיה תשובה הולמת להקצנה שבאה לידי ביטוי בכניסת ליברמן לממשלה", אמר ביילין. "שיתוף פעולה כזה חייב להתבטא בין היתר גם בכך שערביי ישראל יקחו חלק באבל המשותף על רצח רבין. היעדרות הח"כים מן האזכרה היא מתנה מיותרת לגורמים הקיצוניים בחברה הישראלית, שאינם מאמינים בדו קיום".


פורסם לראשונה 03/11/2006 22:52

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מוחמד ברכה
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
יוסי ביילין
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
אביגדור ליברמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים