שתף קטע נבחר

בורובסקי: אם תיפתח נגדי חקירה אצא לחופשה

הממונה על המאבק בשחיתות במשרד מבקר המדינה משדר "עסקים כרגיל", ומדגיש: רק אם תיפתח נגדי חקירה בעוון שוחד, אצא לחופשה. לגבי החשדות נגדו הודיע: "מדובר בקשקוש"

ראש האגף למאבק בשחיתות שלטונית במשרד מבקר המדינה, יעקב בורובסקי, אמר ל-ynet: "אם תפתח נגדי חקירה בהאשמות חמורות של שוחד, ברור לגמרי שאצא לחופשה כי לא ראוי שאעסוק בנושאים של שחיתות ציבורית". בהתייחס לחשדות נגדו, אמר בורובסקי כי מדובר ב"קשקוש מופרך לחלוטין". בורובסקי ביקש לציון עם זאת, כי בניגוד לפרסומים הוא יצא הבוקר (יום א') לעבודתו כרגיל.

 

חבר מרכז הליכוד לשעבר, סלומון קרובי,הגיש תלונה נגד בורובסקי, ובה טען כי נפגש עמו בחורף 2004, כשבורובסקי שימש כמפקד מחוז צפון במשטרה. הימים היו ימי המירוץ למפכ"לות המשטרה. לדברי קרובי, הפגישה נערכה בתחנת זבולון בנוכחותו של תת ניצב דוד סיסו, אז מפקד מרחב חוף. קרובי טען כי התבקש להעביר מסר מבורובסקי לעמרי שרון, בנו של ראש הממשלה, לפיו אם יתמנה למפכ"ל - ידאג להחליף את צוות החקירה המשטרתי שבדק את פרשיות משפחת שרון לצוות "נוח" יותר.  

 

בורובסקי אמר ל-ynet כי הפרטים שמסר קרובי הזויים: "אני לא מכיר את האיש הזה ומעולם לא נפגשתי איתו או עם כל קצין משטרה אחר בנושא". 

 

עיתוי הפרסום של הפרשה עורר ספקות: עמותת אומ"ץ פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, בדרישה להורות על חקירה נגד ראש הממשלה, בחשד לשיבוש הליכי החקירה בפרשת הבית ברחוב כרמיה. לטענת אנשי העמותה, אולמרט - המקורב ל"כוכב" הפרשה קרובי עוד מימיו כשר התמ"ת - מבקש לכאורה להשפיע על החקירה בעניינו דרך הפעלת לחצים על האחראי לביעור השחיתות הציבורית.

 

בפגישה שנערכה לפני ימים ספורים בין ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, לבין פרקליט המדינה, ערן שנדר, החליטו השניים כי חקירתה של פרשת בורובסקי תוטל על היחידה הארצית לחקירות הונאה, ואליה יצטרפו שני חוקרים מהיחידה לחקירות שוטרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
בורובסקי. לא בחופשה, עדיין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים