שתף קטע נבחר

שיכון עובדים וסקום מוכרות את "צוקי ארסוף"

חברת אקרו, שבבעלות איש העסקים עידו חג'ג', רוכשת מהחברות שבשליטת שרי אריסון את חלקן במתחם "צוקי ארסוף" המוקמת על קו הים בצמוד לקיבוץ געש. זאת כשבועיים לאחר שפרקליטות המדינה החליטה לבדוק את אופן הקמתה של שכונת היוקרה

החברות שיכון עובדים וסקום, מקבוצת שיכון ובינוי שבשליטת שרי אריסון, מוכרות את חלקן במתחם "צוקי ארסוף" המוקמת על קו הים בצמוד לקיבוץ געש. זאת כשבועיים לאחר שפרקליטות המדינה החליטה לבדוק את אופן הקמתה של שכונת היוקרה, השנויה במחלוקת.

 

המתחם, הכולל 30 דונם, נרכש על ידי איש העסקים עידו חג'ג', בעלת השליטה בחברת IEDOS נדל"ן, ומחזיק בעתודות קרקע בלב תל אביב, על חוף הים בתל אביב ובנתניה. שותפו בעסקה הוא היהולן צחי ארבוב, המחזיק בחברת אקרו. המשא ומתן בין הגופים נמשך 12 שעות שעות בלבד. את העיסקה ליווה עורך הדין צחי חג'ג' ממשרד חג'ג'-בוכניק. את שיכון עובדים ייצג משרד עו"ד גרוניצקי ושות'. 

 

ynet פרסם לראשונה (ראה מסגרת) על כך שבימים אלה מוקם ומשווק פרויקט היוקרה "צוקי ארסוף" בצמוד לקיבוץ געש, אותו יתכנן האדריכל אילן פיבקו. השכונה תוקם גם בצמוד לשמורת הטבע "חוף השרון" וכ-200 מטר מקו המים, עם נוף שכמותו נותרו רק מעטים בארץ.

 

בשיכון עובדים טוענים כי מדובר בעסקה שנבחנת מזה מספר חודשים. "חתימת החוזה מהווה מיצוי המהלך העסקי הרווחי מבחינת שיכון עובדים", נמסר מהחברה.

 

שכונת "צוקי ארסוף" צפויה להבנות על קרקע שנרכשה על ידי קיבוץ געש בסוף שנות התשעים. הקיבוץ רכש את הקרקע החקלאית ודרש לשנות את ייעודה למגורים בטענה של מצוקת דיור. אלא ש"מצוקת הדיור" של הקיבוץ הפכה לעסקת נדל"ן לאלפיון העליון.

 

ב-2001 רכשה קבוצת שיכון עובדים וסקום את הקרקע מהקיבוץ במטרה לבנות בו "שכונה סגורה למגורים", הכוללת קוטג'ים ווילות יוקרתיות. השכונה מתוכננת להבנות בצמוד לשמורת הטבע "חוף השרון" וכ-200 מטר מקו המים.

 

ההחלטה לבדוק את הבנייה בצמוד לקיבוץ געש הגיעה בעקבות פנייה של מפלגת הירוקים ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז.

במכתב ששלחו מפלגת הירוקים למזוז, נטען "יש חשד שהשכונה תיבנה על קרקע שנרכשה על ידי קיבוץ געש בסוף שנות התשעים. הקיבוץ רכש את הקרקע החקלאית ודרש לשנות את ייעודה למגורים בטענה של מצוקת דיור". 

 

כעת, כשבועיים לאחר החלטת הפרקליטות, סקום ושיכוי ובינוי מוכרות את חלקן, ומשאירות את השטח השנוי במחלוקת ליזם הפרטי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוף געש
צילום: דרור עזרא, מפלגת הירוקים
צילום: צביקה טישלר
ארסוף. שכונה פרטית לעשירים
צילום: צביקה טישלר
מומלצים