שתף קטע נבחר

פרץ לחבריו: רבין היה תוקף את המאבקים הפנימיים

בטקס זכרון ליצחק רבין שנערך בבית מפלגת העבודה, תקף היו"ר עמיר פרץ את חבריו למפלגה, "רבין היה אומר, אילו היה איתנו כאן היום, שאת רוב זמנכם בבית אתם עדיין משקיעים במאבקים פנימיים"

יו"ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ, תקף הערב (יום א') את חבריו למפלגה המשקיעים במאבקים פנימיים. בטקס זכרון ליצחק רבין שנערך בבית המפלגה, אמר: "רבין היה אומר, אילו היה איתנו כאן היום, שאת רוב זמנכם בבית אתם עדיין משקיעים במאבקים פנימיים, ואת היצירתיות הגדולה ביותר אתם מפגינים בדילים פוליטיים. בעניין הזה אין רגע דל במפלגה, כך היה אומר רבין".

 

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, הגיע לטקס והתקבל במחיאות כפיים ובחום רב. פרץ התייחס למשא ומתן עתידי עם סוריה: "למרות שאסד משמיע מסרים כפולים, אנו עושים את כל המוטל עלינו כדי להבטיח את ביטחון מדינת ישראל, ולשמור על רמת כוננות גבוהה מאי-פעם. בו בזמן אנו מחוייבים לא לאטום את אוזנינו ולא להקל בקולות השלום הנשמעים מסוריה. ברור לכולם שמדינת ישראל עוד תידרש להכרעות לאומיות קשות ולוויתורים כואבים".

 

פרץ גם התייחס לדברים מעוררי המחלוקת שאמר השר הטרי אביגדור ליברמן בראיון ל"טלגרף" הבריטי: "במורשת רבין אנו מצווים לשמור על ערך שוויון האדם באשר הוא אדם, בלי הבדל דת, גזע ומין, לא נסכים ולא נשקוט מול הערות גזעניות כלפי ערביי ישראל, מול כל רעיון הפרדה או טרנספר. רבין הבין היטב דבר שגם היום כל שר בישראל חייב להבין - יש להעניק שוויון מלא לאזרחים הערביים החיים במדינה הזאת, כחלק מהחזון הציוני והמשטר הדמוקרטי. אפילו שר שמעוניין להצית מחלוקת בין האוכלוסיות בישראל כדי להיבנות מכך פוליטית, צריך להבין זאת".

 

השר לעניינים אסטרטגיים קרא להעתיק את הדוגמה של קפריסין לישראל, ולהפריד בין יהודים לערבים, כולל ערביי ישראל. בראיון ל"טלגרף", אמר ליברמן: "מיעוטים מהווים בעיה בכל מקום בעולם. הפרדה בין שני העמים היא הפתרון הטוב ביותר"

 

שרי העבודה גינו את הדברים. "דבריו פסולים מכל וכל", אמר השר יצחק הרצוג, "הם אינם קבילים לחלוטין. אני מקווה שראש הממשלה יערוך איתו בירור נוקב בעניין זה". שרת החינוך, יולי תמיר, אמרה כי "מדינה דמוקרטית בכלל ויהודית בפרט חייבת לתת מקום למיעוטים בקרבה, ועליה לעשות כל מאמץ לשתף אותם מעמדה של שותפות ושיוויון". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
עמיר פרץ
צילום: ניב קלדרון
מומלצים