שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  המומלצים: סרגלי כלים לדפדפנים
  סרגלי כלים לדפדפנים מציעים הרבה יותר מחיפוש: מציאת אתרים חדשים על פי המלצות גולשים, כפתורים מותאמים אישית וחיוג מהדפדפן. אספנו את מיטב הסרגלים ל-Firefox ול-Internet Explorer

  על אף ההתפתחות של דפדפני האינטרנט ושילוב מנועי חיפוש ותכונות נוספות בגירסאות החדשות שלהם (Internet Explorer 7, Firefox 2.0), סרגלי הכלים - תוכנות קטנות הניתנות להורדה ומוסיפות יכולות לדפדפן - עדיין מהווים כלי עזר חיוניים לגלישה.

   

  מרבית סרגלי הכלים חוסמים פרסומות קופצות ומחפשים ברשת. רובם מינימלסטיים מאוד ולא מחדשים, וחלקם מבוססים על Spyware או Adware, ואוספים

   

   מידע על הגולש או מציגים פרסומות מעצבנות.

   

  ישנם גם סרגלי כלים רבים אשר פותחו באופן עצמאי על ידי אנשים פרטיים או חברות קטנות.

  סרגלים מאתר כמו ourtoolbar, המאפשר לגולשים לבנות לעצמם סרגל כלים, דומים מאוד אחד לשני, כי הם מבוססים על שלד זהה.

   

  ההבדלים ביניהם תלויים בהתאמות האישיות שביצעו להם המפתחים - כמו הוספת חיפוש באתרים ספציפיים, תחנות רדיו מקומיות ועולמיות וכלים נוספים לדפדפן.

   

  גוגל - התאמה אישית

  לסרגל הכלים של גוגל גירסאות לפיירפוקס ולאקספלורר - והוא יפנה אתכם לגירסה הרלוונטית לדפדפן בו אתם גולשים. שתי הגירסאות זמינות גם בשפה העברית - ומומלץ להשתמש בה, אם הדפדפן שלכם הוא בעברית. זאת על מנת שלא יווצרו בעיות יישור לימין.

   


   

  תוכלו לחפש בעזרת הסרגל של גוגל אתרים ברשת (או בתוך האתר בו אתם נמצאים), תמונות, חדשות (ב-google news), הודעות בחשבון ה-gmail שלכם, מקומות בעולם ב-Goole Earth וקבצים על המחשב (בתנאי שהתקנתם את google desktop). בסרגל מופעלת השלמה אוטומטית, וכשתתחילו להקליד מילת חיפוש תקבלו הצעות למילים הפופולריות ביותר, או לחיפושים קודמים שלכם.

   

  כשמדפדפים בתוצאות החיפוש, ניתן להדגיש את מילות החיפוש בצבעים שונים, ולדלג בין המופעים שלהן בעמוד בקליק. האפשרות הזו נוחה במיוחד בעמודים עמוסים בטקסט, בהם מחפשים מילה ספציפית.

   

  סרגל הכלים מאפשר גם להוסיף אתרים למועדפים באמצעות השירות המקוון google bookmarks, ומגיע עם בודק איות (אך לא בעברית). נוסף על כל אלה, ניתן להוסיף כפתורים מותאמים אישית לחיפושים שונים ברשת מתוך מאגר שיצרו משתמשי הסרגל, ואם אתם מפתחים, תוכלו ליצור כפתורים משלכם.

   

  אפשרות חביבה נוספת, היא ממלא הטפסים האוטומטי. ניתן להזין פעם אחת פרטים שחוזרים על עצמם באתרים כמו שם, כתובת, טלפון אימייל וכו', ובפעם האבה שתגלשו לטופס מקוון, סרגל הכלים יצבע בצהוב את השדות שהוא מזהה ויציע לכם להשלים אותם אוטומטית.

   

  התקנה והסרה

   

  בהתקנה חשוב לשים לב לתיבות שמסמנים, בחלון ההתקנה הראשון, התיבה הראשונה הופכת את גוגל למנוע החיפוש ברירת המחדל - כלומר, כשתקלידו מילה או כתובת שגויה בשורת הכתובות, יכנס גוגל לפעולה ויפנה אוטומטית לחיפוש. התיבה השלישית מודיעה לכם שהיא סוגרת את כל החלונות והלשוניות של אינטרנט אקספלורר - והיא עושה זאת די בברוטליות, כך שכדאי לשים לב שאתם לא באמצע כתיבת מייל או קריאת כתבה.

   

  בחלון ההתקנה ישנה גם תיבה המאפשרת לשלוח סטטיסטיקות לגול, ותוכנה גם תציע לכם לאפשר תמיכה ב-PageRank. בעזרת המידע שישלח ממחשבכם לגוגל ידעו במנוע החיפוש לדרג עמודים לפי חשיבות עבור כלל המחפשים, ולשפר את האפשרויות והביצועים בתוכנה. בגוגל מביטחים לשמור על פרטיות ואנונימיות, אבל האפשרויות הללו ממש לא נחוצות להפעלת סרגל הכלים, וכדאי לשקול אם להפעיל אותן. בכל מקרה, ניתן לבטל את כל האפשרויות הללו גם לאחר ההתקנה מתוך חלון האפשרויות של סרגל הכלים.

   

  ניתן להסיר את סרגל הכלים של גוגל דרך לוח הבקרה עבור Explorer או דרך מנהל ההרחבות של Firefox.

   

  גירסה:  FF - 2.1 IE - 4.

  להורדה

   

  StumbleUpOn - לגולש עם חברים

  StumbleUpOn הוא לא בדיוק סרגל חיפוש, אלא רשת חברתית וכלי קהילתי לשיטוט ברשת ומציאת אתרים על פי עניין. לאחר הורדתו של סרגל הכלים תתבקשו להירשם באתר, ולבחור את נושאי העניין שלכם. ניתן גם לבחור תמונה בה ייעשה שימוש בפרופיל שלכם שיוצג באתר. לסרגל גירסאות לדפדפן explorer ולדפדפן firefox.

   

  לאחר הרישום והכניסה, התחילו ללמד את Stumble על הטעם שלכם. בכל אתר בו תגלשו, תוכלו לסמן בעזרת כפתור של אגודל למטה או למעלה אם אהבתם את האתר או לא, לראות מי שותף לטעם שלכם, לקרוא על האתר ביקורות, וכמובן לתייג אותו לפי מילות מפתח.

   

  כל האתרים שאהבתם יופיעו גם בעמוד הפרופיל שלכם, ותוכלו למצוא אנשים אחרים בעלי תחומי עניין דומים ועל פי האתרים שהם אהבו.

   

  ניתן לשוטט באתר ולמצוא אתרים דרך הפרופילים של האנשים, ודרך התגיות, ולהוסיף את הדירוג של Stumble למנועי החיפוש הגדולים. לצד תוצאות החיפוש, תראו את דירוג האתרים ותוכלו לקרוא את הביקורות עליהם.

   

  ברגל הכלים ישנו כפתור Stumble המעביר אתכם בין אתרים הקרובים לטעם שלכם על פי האתרים שבחרתם ועל פי מילות המפתח. ניתן למקד את השיטוט האקראי על ידי בחירת מילות מפתח עם הכפתור stumble by keywords, המסומן בלוגו של כדוה"א עם זכוכית מגדלת. אפשר גם למקד את השיטוט לאתרי תמונות, קטעי וידאו, חדשות, או מאמרים מוויקיפדיה.

   

  גירסה: 2.89

  להורדה

   

  MSN 

  לסרגל הכלים של MSN ישנה גירסה רק לדפדפן explorer. והחיפוש נעשה במנוע MSN Live החדש. ניתן לחפש אתרים ברשת, בתאר בו אתם נמצאים, תמונות, מקומות במפה של שירות Live (כולל ישראל), חדשות וערוצי RSS (מהעולם), ושירותי חיפוש המיועדים בעיקר ליושבים בחו"ל: סרטים, מוזיקה וקניות.

   

  בעזרת ה-Gallery תוכלו להוסיף כפתורים מותאמים אישית, ומפתחים יכולים ליצור כפתורים משלהם לסרגל.

   


   

   

  סרגל החיפוש מציע השלמה אוטומטית לפי החיפושים הפופולרים. ליד כל מילה של חיפוש פופולרי מופיע חץ, שהקלקה עליו מביא הצעות נוספות לחיפושים פופולרים המתחילים באותה מילה - התוכנה הזו איננה נתמכת בחיפושים בעברית.

   

  נוסף על ההצעות הפופולריות, תוכלו לראות את הסטורית החיפוש שלכם, כשתתחילו להקליד מילים - כאן ישנה תמיכה בעברית.

   

  התקנה והסרה

  תוכנת ההתקנה תציע לכם לבצע עדכונים אוטומטיים לסרגל הכלים בעזרת Microsoft Update, ומבטיחים כמובן לשמור על פרטיותכם. מי שבכל זאת חושש יוכל גם לעדכן את התוכנה באופן ידני בכל פעם שתצא גירסה. תוכנת ההתקנה גם שואלת מאיזו מדינה אתם מגיעים - זאת כדי לתת את התוצאות הרלוונטיות ביותר, אך ישראל לא מופיעה ברשימה.

   

  לאחר סיום ההתקנה יעלה חלון שיציע לכם לשלוח מידע על השימוש בתוכנה על מנת לשפר אותה, ותוכלו לבחור אם להשתתף בזה או לא. שתי התיבות האחרונות יציעו לכם להפוך את MSN לדף הבית, ומנוע החיפוש ברירת המחדל. ניתן כמובן לבטל את האופציות הללו אם לא רוצים אותן.

   

  תהליך ההסרה פשוט ומהיר דרך הסרה / הוספה של תוכניות בלוח הבקרה.

   

  גירסה: 3.1

  להורדה  

   

  Skype - לחייג מהדפדפן

  תוכנת Skype, למי שעדיין לא מכיר, מאפשרת לבצע שיחות Voip באיכות מצויינת למחשבים אחרים בחינם, ולמספרי טלפון בחו"ל במחירים זולים מאוד.

   

  סרגל הכלים של Skype אינו מוצע  בעת התקנת התוכנה, משום מה. במקומו, מציעים ב-Skype את סרגל הכלים של גוגל. את הסרגל של Skype ניתן להוריד בנפרד מאתר התוכנה. האתר יזהה אוטומטית אם יש לכם Firefox או Explorer ויציע לכם את הסרגל המתאים, ויש בו תמיכה מלאה בעברית.

   

  יש בסרגל אפשרויות חיפוש בסיסיות ביאהו!, ask.com ובאתר המכירות Ebay, אך השימוש העיקרי שלו, הוא הפעלת תוכנת ה-Skype ישירות מהדפדפן. תוכלו לצפות ברשימת אנשי הקשר בצד הדפדפן, וסרגל הכלים יזהה אוטומטית מספרי טלפון בארץ ובחו"ל המופיעים באתרי אינטרנט,

   

  כולל אתר דפי זהב, ויהפוך את המספרים לקישור לחיוג או להוספה לרשימת אנשי הקשר.

   

  יתרון נוסף של סרגל הכלים הוא שהוא יזהה אוטומטית (או על ידי הגדרה ידנית) מאיזו מדינה אתם מחייגים, וידע להשמיט אוטומטית את ספרת ה-0 מאזור החיוג.

   

  גירסה: 2.1

  להורדה

   

  Skype - גם דרך ה-Office

   

  סרגל הכלים Skype Microsoft Office Toolbar מאפשר להתקשר ולשלוח קבצים שאתם עובדים עליהם. סרגל הכלים מזהה מספרי טלפון מתוך מסמכים, הופך אותם ללינקים ומאפשר לחייג אליהם באמצעות SkypeOut או הודעות SMS.

   

  סרגל הכלים Skype Email עבור Microsoft Outlook, Outlook Express ו-Mozilla Thunderbird. אפשר לחייג למספרים של Skype היישר מתוך הדואר האלקטרוני ולהוסיף כפתור Skype לחתימת האימייל שלכם כך שאנשים יוכלו להתקשר אליכם בקליק אחד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "המומלצים: סרגלי כלים לדפדפנים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים