שתף קטע נבחר

הרבנים הראשיים: למחות בכל אתר נגד התועבה

בהודעה חריגה מפרסמת מועצת הרבנות הראשית קריאה לתפילות ומחאות ביום שישי בצהריים - אבל בלי אלימות: "ייאספו זקנים עם עוללים על פני חוצות וימחו במר נפש על התועבה הנוראה המחללת שם ישראל בין האומות. וכמובן שיעשו זאת באופן הראוי ומבלי אלימות והשחתת רכוש". וילן: מזכיר כרוזים מימים אפלים, צריך להעמיד את הרבנים לדין משמעתי. ל-ynet נודע: יש כבר איומים בפולסא דנורא

"רעדה וחלחלה אחזתנו לשמע המזימה האיומה אשר זוממים מיעוט מאחינו התועים, אשר נדברו לעשות כתועבות השפלים שבאומות - מעשים שהם הפך מוחלט למידת הצניעות בהם נתברכו ונשתבחו בני ישראל". בלשון חריפה זו מתארים הרבנים הראשיים את מצעד הגאווה, שעתיד לצאת לדרכו ביום שישי בצהריים, ככל הנראה - במתחם קריית הלאום, לשם יועבר כפשרה בין "הבית הפתוח" למשטרה.

 

כל הדרך לגאווה:

 

בצהריים חודשו הפרות הסדר בבירה: חרדים חסמו את התנועה בציר הרצל, סמוך לבית העלמין, וברחוב תפארת בשכונת רמות הובערו פחי אשפה. חרדים עלו על גגות של ישיבות ויידו אבנים לעבר שוטרים.

 

"הם הרהיבו עוז בנפשם לצעוד בתוככי עיר הקודש והמקדש ולהביע את מרדם בחוקי התורה הקדושה ובמוסר האנושי, שנתקבל על רוב רובם של כל אומות תבל", פוסקים הרבנים, וקובלים על "רמיסת רגשותיהם של מיליונים הכואבים ודואבים מחילול הקודש, יראים מן הסכנות האיומות הטמונות במעשה נפשע שכזה לקיומו של עמינו".

 

היום נרשמה עליית מדרגה נוספת בהתבטאויות נגד מצעד הגאווה, שהגיעו עד לכדי איומים בפולסא דנורא נגד הצועדים. במקביל קרא ועד רבני יש"ע לקיים תפילה המונית בהר הבית.

 

בהודעה שיוצאת מטעם מועצת הרבנות הראשית, המייצגת את כלל הרבנים והדיינים, נקראים "רבני הקהילות ומנהיגיהם לקיים עצרות תפילה וזעקה בכל אתר ואתר, להסיר מעלינו את רוע הגזירה, לבל ניתפס חלילה בעוונם. ואל נציגי הציבור, העסקנים וכל אשר בידו היכולת להשפיע, קוראים אנו לעשות כל שלאל ידם בקרב השלטונות ורשויות הביטחון, לבל יתירו את קיום המצעד הנורא".

 

אם

בכל זאת ייצא "מצעד התועבה בעיר קדשנו", קוראים הרבנים הראשיים לערוך עצרות מחאה "בכל אתר ואתר" ביום שישי בשעה עשר בבוקר. "ייאספו זקנים עם עוללים על פני חוצות וימחו במר נפש על התועבה הנוראה המחללת שם ישראל בין האומות, וכמובן שיעשו זאת באופן הראוי ומבלי אלימות והשחתת רכוש חלילה, שנזקם רב מתועלתם".

 

במערכת הפוליטית כבר סוערת הרוחות, בעקבות הודעת הרבנים. ח"כ אבשלום וילן (מרצ) מאשים כי "הרבנות הראשית לישראל, הכפופה לכללי התקשי"ר, חרגה מכל סמכות ואינה יכולה להשתלח בצורה חסרת רסן בציבור שלם". לפיכך, הוא דורש מנציב שירות המדינה להתערב ולהעמיד את הרבנים לדין משמעתי. "הסגנון מזכיר כרוזים כנגד היהודים בתקופות האפלות ביותר בחיי העם", מסכם וילן.


פורסם לראשונה 06/11/2006 13:34

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
הרבנים מצגר ועמאר
צילום: חיים צח
צילום: גבי מנשה
כרוזים מימים אפלים: וילן
צילום: גבי מנשה
מומלצים