שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בקרוב בסלולר: גלאי אמת ושיחות טלפון מעצמכם

  המכשיר הנייד יכול להציע יותר משחשבתם: למצוא אהבות, לחלץ מישיבות, להזעיק עזרה כשהרכב נפרץ - ואפילו ללמוד יפנית

  אחרי שהורדנו רינגטונים לעייפה, התרשמנו ממשחקי הג׳אווה ושלחנו אינספור הודעות SMS לכל העולם - תערוכת ”טלקום אסיה” מציגה בפנינו את השירותים הסלולריים הכי פרועים - כאלה שלגמרי לא צפינו שהטלפון הנייד יוכל להציע לנו.

   

  לא כל השירותים באמת משמעותיים או שימושיים, אבל כולם מפגינים דמיון ויצירתיות ראויים לשבח. הנה מבחר לדוגמה.

   

  • אהבות ושקרים: רוצה לדעת אם המתקשר אוהב אותך (או לפחות אומר לך את האמת‭?(‬ חברת KTF הקוריאנית מציעה שירות שיעריך את רמת הכנות של בן שיחכם.

   השירות, המתבסס על טכנולוגיית ניתוח הקול של נמסיסקו הישראלית, פועל כך: במהלך השיחה מושמעים לכם צלילים מסוימים, שנועדו לסמן משפטים הדורשים תשומת לב מיוחדת או רמת התרגשות משתנה. אחרי ניתוק השיחה מתקבלת הודעה עם גרף ונתונים, שאמורים למדוד את הלחץ בקולו של הדובר, תשובות לא מדויקות וניסיונות לשנות את נושא השיחה.

   הטכנולוגיה של נמסיסקו עומדת גם מאחורי שירות "גלאי האהבה" של ‭,KTF‬ שעובד באופן דומה: בסוף השיחה מדווח לכם השירות על "רמת האהבה" שרוחש לכם הצד השני, על־פי הגוונים שבקולו - לצד נתונים כמו רמת תשומת הלב שהקדיש לכם וציפיותיו מכם.

  • דבר עם עצמך: במקום לחכות שמישהו יתקשר, לא יותר פשוט שתתקשרו לעצמכם? שירות אינטרנטי של CDyne מאפשר לכם להתקשר לעצמכם בעתיד. יש להיכנס לאתר ‭,callthefuture .org‬ לקבוע שם את פרטי השיחה והמועד המדויק שבו תתבצע. כשתגיע השעה, יתקשר השרת למספרכם, וידקלם בקול ממוחשב את ההודעה שהשארתם. דרך מתוחכמת להשאיר תזכורת לעצמכם או למתוח חבר. 

   אבל באמצעות השירות הזה תוכלו גם לארגן לעצמכם שיחה גואלת שתחלץ אתכם מישיבות משעממות או מאירועים משפחתיים מתישים.

  • מגלה השדים: הפריט הזה פותח על־ידי חברת Wiretown במטרה לקדם סדרת טלוויזיה בריטית בשם "ערי השדים של דרק אקוראה‭."‬ היישום מתיימר להשתמש בטכנולוגיה הניידת וב”תיאוריות פארא־פסיכולוגיות עדכניות” כדי לגלות ”שינויים חשמליים עדינים סביב המשתמש, שלדעת מומחים מסוימים מצביעים על פעילות על־טבעית‭.”‬ על אחריותכם.

  • אזעקת אמת: בניסיון לעצור את מכת גניבות הרכב בניו־ זילנד, חברה ”טלקום” המקומית ל”נאבמן ניו־זילנד” כדי לפתח מערכת אזעקה המבוססת על הטכנולוגיה הסלולרית. כאשר מישהו יפרוץ למכונית שלכם, המערכת תשלח אליכם מייד ‭,SMS‬ אך לא תסתפק בכך: היא תאתר את מיקום המכונית ואפילו את מהירות הנסיעה.

  • גשש בלש: השותף הולך לפגישה מכרעת שאינכם מוזמנים אליה? בעזרת טלפון חכם המבוסס על מערכת ההפעלה הסימביאנית ‭,(S60)‬ המכשיר יוכל להיות האוזניים שלכם בפגישה. תנו אותו לשותף, ובשעה שבה אמורה להתחיל הפגישה חייגו למספר גישה מיוחד. הטלפון יענה לשיחה מבלי לרטוט, לצלצל או להבהב - כך שאיש לא יידע שאתם בעצם מחוברים ומאזינים לכל רחש בחדר. ברגע שמישהו ירים את הטלפון וילחץ על כפתור כלשהו -  השיחה תתנתק מייד. 

   מוטורולה, נוקיה וסימנס כבר הציעו טלפונים מיוחדים כאלה בשנים האחרונות, אבל עכשיו חברות כמו Vervata מציעות את השירות באמצעות תוכנת ‭,FlexiSpy‬ שניתן להתקין על־גבי הטלפון החכם שברשותכם. בעיה קטנה: התוכנה מאפשרת לבצע גם האזנת־סתר לא חוקית.

  • ”חלאל” או נפסל: בניגוד לתוכנה הקודמת, היישום הזה כשר למהדרין - לפחות בעיניים מוסלמיות. במלזיה הושק שירות מבוסס ‭,SMS‬ שמאפשר למשתמשים לדעת אם מוצר מזון מסוים הוא ”חלאל” - כלומר זכה להכשר המוסלמי. כל שצריך לעשות הוא לשלוח SMS עם מספר הברקוד של המוצר למוקד המפעיל את השירות. המשתמש מקבל בחזרה הודעה שתבהיר את מצב המוצר: ”חלאל” או נפסל.

  • של מי השורה הזו: הרעיון של מדיה־סיק ‭(Mediaseek)‬ היפאנית מציע שירותי מילון מבוססי מצלמה. ראיתם מילה אנגלית לא מוכרת בספר או על־גבי שלט? צלמו אותה, והשירות יתרגם את המילה ליפאנית ואף יסביר לכם כיצד יש להגות אותה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טלפון סלולרי של מוטורולה המשמש גם כסורק לכרטיסי ביקור
  מומלצים