שתף קטע נבחר

ה"דודו-לנד" נשאר על הנייר; טופז תובע 5 מיליון

הבדרן דודו טופז תובע את חברת פרץ בוני הנגב בטענה שהפרה הסכם שנחתם ביניהם להקמת חזונו מזה שנים - פארק השעשועים "דודו-לנד" בדימונה. לטענתו, החברה השתמשה בשמו "כדי לזכות ביחסי ציבור ובפרסום". החברה בתגובה: "עמדנו בכל הסיכומים, טופז הוא שהפר את ההסכם"

פארק שעשועים זה לא משחק. הבדרן והשחקן דודו טופז תובע סך של חמישה מיליון שקל מהחברה הקבלנית "פרץ בוני הנגב", בטענה שהפרה את ההסכם ביניהם להקמת פארק השעשועים "דודו-לנד" בדימונה ו"מילאה את קופתה במזומנים על-ידי שימוש בשמו, ניצול קשריו בתקשורת וכן ניצול יכולת השיווק שלו".

 

בכתב התביעה, שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב על ידי עורך הדין רונאל פישר, טוען טופז כי מזה שנים חולם טופז על הקמת פארק שעשועים ומרכז תיירות, קניות ובילוי באזור הנגב שיהווה מוקד משיכה. טופז, כך נטען, ביקש לנצל את שמו ופרסומו כדי למנף את הפרויקט, ולטענתו החזון החל לקרום עור וגידים בפגישה אקראית שקיים בשנת 2001 עם אייל פרץ, מנהל חברת פרץ בוני הנגב.

 

מאז נפגשו טופז ופרץ מספר פעמים, ובמאי 2003 נחתם הסכם ביניהם, לפיו פארק השעשועים יהיה חלק מפרויקט בן תשעה דונמים שהחברה תשקיע בו חמישה מיליון שקל. טופז מצדו התחייב לתרום את כשרונו ושמו להצלחת הפרויקט. לטענת טופז, על פי ההסכם הוא היה זכאי בתמורה לשיווק הפרויקט ל-30 אחוז מהרווחים.

 

בספטמבר 2005 אושרה התוכנית בעיריית דימונה, אך לטענת טופז למרות זאת הפארק לא הוקם, וכל פניותיו של לחברה זכו להתעלמות מוחלטת. לטענת הבדרן, מחדלי החברה נעשו בחוסר תום לב, והיא הכשילה את קיום ההסכם ואת הקמת הפארק. הוא הוסיף וטען בכתב התביעה כי "זו הייתה כוונת החברה מלכתחילה, וכי החברה רצתה רק לזכות ביחסי ציבור ובפרסום".

 

מחברת פרץ בוני הנגב נמסר כי "החברה טרם קיבלה את כתב התביעה לידיה, שכן כמנהגו, נוהג טופז לנהל את הסכסוך עם החברה בתקשורת. לאחר שהחברה תקבל את כתב התביעה, היא תגיב לגופו של עניין.

 

"החברה מבקשת להבהיר שהיא עמדה בכל תג ותו של ההסכם עם טופז, וכי הוא זה שהפר את ההסכם עמה - הפרה שגרמה לחברה הוצאות והפסדים ניכרים, שאותם בכוונתה לתבוע ממנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים