שתף קטע נבחר

אבנים בגהה, "מצעד בהמות" בירושלים

"הזדעזעי ירושלים", כתבו חרדים וכהניסטים על שלטים, ויצאו במצעד מגן הוורדים - מלווים בחמורים ועזים. "הם לפחות לא חטאו". לכביש גהה הושלכו אבנים, ובחברון הזהירו שייחים מה"טבח המוסרי"

כל אחד והגאווה שלו. אחר הצהריים (יום ה') יצא לדרך "מצעד הבהמות" בירושלים, כחלק מצעדי המחאה נגד האירוע הגדול שמתכננת הקהילה ההומו-לסבית לקיים מחר בבירה. כ-200 חרדים ופעילי ימין נטלו חלק בארוע. במקביל השליכו חרדים אבנים לעבר נהגים בכביש גהה, באזור גבעת שמואל. התנועה לא הופרעה.  

 

את המצעד בבירה החלו מאות חרדים ופעילי ימין קיצוני, מלווים בעזים וחמורים ובשלטים עם הכתובות "הזדעזעי ירושלים" ו"די לטומאה", בגן הוורדים מול קריית הממשלה, משם גם תוכנן לצאת מצעד הגאווה. בינתיים, מתגבשת הסכמה להפוך המצעד לאירוע במתחם סגור, ללא מצעד. 

 

בין הצועדים היום היה איתמר בן-גביר, שגם הגיש עתירה נגד מצעד הגאווה. "גם אם המצעד יאושר במקום סגור בסופו של דבר, זהו ניצחון שלנו", הוא אמר ל-ynet. לבהמות שצעדו במחיצתו, טען, יש דווקא יתרון קל: "הן הרי לא עשו שום חטא".


חמורים במצעד הבהמות (צילום: דודי ועקנין)

 

"מצעד הבהמות" יצא לדרך לאחר שבג"ץ דחה עתירה של ארגון "תנו לחיות לחיות" נגד ניצול בעלי-החיים. המפגינים ציינו כי בכוונתם להגיע למחות מחר נגד הגאווה גם אם בסופו של דבר, יתקיים הפנינג בלבד - תחת המצעד שתוכנן. "ככל שחולפות השעות, המחאה צוברת תאוצה", העיר אחד מהם.

 

התנועה הרפורמית, רבניה וחבריה הביעו זעזוע ושאט נפש מהכוונה להצעיד בהמות ברחובות ירושלים כמפגן מחאה נגד מצעד הגאווה. הרב גלעד קריב אמר: "השימוש בבהמות מזכיר ימים אפלים בתולדות העם היהודי, בהם הותר דמם של בני עמנו על ידי השוואתם לבהמות וחיות אחרות. קיומו של מפגן המחאה הברברי, ביום בו מציין עמנו את ארועי ליל הבדולח, מביא את מתנגדי המצעד לשפל חדש של התבהמות. מפגן זה הינו חילול שם שמיים ברבים והפניית עורף גסה לערכים היהודים של כבוד האדם ואהבת ישראל". 

גם ברשות הפלסטינית, מתברר, מודאגים מ"טומאת ירושלים". במסיבת עיתונאים בחברון הזהירו היום השייח' תייסיר אבו סנאנה ועזמי שיוחי, מפעילי הפתח הבולטים באזור, מפני ה"טבח המוסרי" שעומד להתבצע בירושלים: "הכיבוש פוגע באל-אקצה ובנו, אבל מספק לאנרכיסטים זרים שמירה והגנה לצעוד ברחובות העיר. מדובר בסרטן שמטרתו להרוס את האומה האיסלאמית על-ידי ביזוי ירושלים באמצעות הפגנת הסטיות של ההומואים והלסביות, ועל העולם להתאחד נגד הפשע המכוער הזה, שלא היה לו תקדים". 

 

בהכנת הידיעה השתתף אבי כהן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
מצעד הבהמות בירושלים
צילום: דודי ועקנין
צילום: ירון ברנר
בלי חטא: בן-גביר
צילום: ירון ברנר
מומלצים