שתף קטע נבחר

מסתמן: בעקבות סנה ימונו עוד סגני שרים

בקדימה מעריכים שבעוד כמה שבועות ימונו סגני שרים מטעמה. כנראה מגלי והבה ומרינה סולודקין. לעומת זאת בעבודה עוסקים בתאריך לבחירות המקדימות לראשות המפלגה

לאחר שנפרץ הסכר, וראש הממשלה, אהוד אולמרט, הסכים למנות את ח"כ אפרים סנה לסגן שר הביטחון, מעריכים גורמים בסביבתו של אולמרט, כי בתוך כמה שבועות ימונו סגני שרים נוספים, הפעם מ"קדימה".

 

על-פי ההערכות, ראש הממשלה צפוי להודיע על מינויים של חבר הכנסת מגלי והאבה ומרינה סולודקין לתפקידי סגני שרים. "ראש הממשלה יצטרך לעשות את המהלך כדי לשמור על שקט תעשייתי בתוך המפלגה שלו", אמרו ל-ynet מקורבים לאולמרט.

 

לאחר מינויו של סנה לסגן שר הביטחון, זעמו חברי הכנסת והבה וסולודקין על-כך שהם לא קודמו ולא מונו לתפקידים בממשלה. ראש הממשלה שוחח עם והבה והבטיח לו כי הוא הבא בתור שייקודם, כאשר יתקיים סבב מינויים נוסף.

 

במקביל, עוסקים במפלגת "העבודה", שכבר קיבלה תפקיד של סגן שר, בהכנות לקראת הפריימריז לראשות המפלגה. יו"ר העבודה, השר עמיר פרץ, אמר היום בשיבת סיעת העבודה כי הוא תומך בקיום בחירות פנימיות במועדן, כלומר בחודש מאי 2007.

 

בחודשים האחרונים נעשו ניסיונות לשנות את מועד הפריימריז ואף להביא לדחייתן אולם ללא הצלחה יתרה. יו"ר הוועדה לענייני מפלגה, השר שלום שמחון, הודיע באחרונה כי המפלגה זקוקה לדחיית הפריימריז כדי להיערך מבחינה טכנית, אולם בימים האחרונים אמרו בכירים בעבודה כי ייתכן שהבחירות יוקדמו ויערכו עוד לפני חודש מאי. בשלב זה לא ברור באופן סופי מה יהיה המועד בו יערכו הפריימריז, אם כי יש לציין שמועמדים לראשות העבודה, כדוגמת עמי איילון ואופיר פינס, מעוניינים שהבחירות יתקיימו במועדן, ואם אפשר - מוקדם ככל האפשר.

 

בעבודה ממתינים לראות איך ייפעל ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, שזוכה בתקופה האחרונה לתמיכה גדולה יותר בתוך מפלגתו בסקרי דעת הקהל, כאשר ייקבע תאריך סופי לקיום הבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
והבה. נפגש עם אולמרט
צילום: אתר הכנסת
צילום: אלכס קולומויסקי
סולודקין. בקרוב סגנית שר?
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: ניב קלדרון
פרץ. בחירות בעבודה במאי
צילום: ניב קלדרון
מומלצים