שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "לילה אפל" זכה בפרס הראשון בפסטיבל בייג'ין

  סרטו של לאון פרודובסקי גרף את הפרס המרכזי בפסטיבל סרטי הסטודנטים בסין. סרטו של יבגני רומן, "נס", זכה בפרס הסרט האסייתי הטוב

  סרטו של לאון פרודובסקי גרף את הפרס המרכזי, העומד על סך 2,000 דולר, בתחרות הרשמית של פסטיבל בייג'ין לסרטי סטודנטים המתקיים זו השנה החמישית בבירה הסינית. זוכה נוסף, גם הוא בוגר החוג לקולנוע באוניברסיטת ת"א, הוא יבגני רומן עם סרטו "נס", שגרף את פרס הסרט האסייתי הטוב, בערך 800 דולר.

   

  יותר מ-500 סרטים מבתי ספר לקולנוע מכל העולם הגישו השנה את מועמדותם לתחרות הרשמית של הפסטיבל. 79 סרטים ייצגו בבייג'ין 40 מדינות, מתוכם ארבעה מישראל. סרטו של פרודובסקי, "לילה אפל", זכה ברשימה מרשימה של פרסים בהם פרס סוס הזהב בפסטיבל הים תיכוני לבמאים חדשים ביוון, הפרס המרכזי בפסטיבל סיטדלה דל קורטו ברומא, פרס חבר השופטים בפסטיבל היהודי בניו יורק וציונים לשבח בפסטיבל ונציה, פסטיבל ירושלים ופסטיבל דה קינו ברומניה. כמו כן היה הסרט בין חמשת המועמדים הסופיים לפרס האוסקר האמריקני לסרטי סטודנטים.

   

  "לילה אפל" מביא את סיפורם של שלושה חיילים הנתקלים במארב. תוך כדי בריחה הם משתלטים על בית של בני זוג פלסטינים ומתחבאים בו עד לבוא החילוץ. תוך כדי שהותם הם מצליחים לגבש שפה משותפת עם בעלי הבית ולשבור את המחסומים הנפשיים. סרטו של יבגני רומן, "נס", קטף בחודש אוקטובר את הפרס הראשון בתחרות הבינלאומית בפסטיבל FIDEC בבלגיה. עלילת הסרט מספרת את סיפורו של אב חד הורי המנסה לגייס כסף לנסוע עם בנו לרוסיה כשתגלית בלתי צפויה מערערת את עולמו. בסרט משחקים ולדימיר פרידמן, אלכס קלניוק וסלבה ביברגל. במהלך חודש נובמבר ישתתף הסרט בפסטיבל דה קינו בבוקרשט ופסטיבל לקולנוע ים תיכוני ברומא.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "לילה אפל". שלושה חיילים הנתקלים במארב
  לאתר ההטבות
  מומלצים