שתף קטע נבחר

פרץ לשרים: די להתלהם, אישרנו כל מבצע

"התלהמות שרים יוצרת תחושה מוטעית, שלא עושים את כל הנדרש למנוע את ירי הקסאמים", תקף שר הביטחון בישיבת הממשלה. אחרי שהתעורר לעוד בוקר של "צבע אדום", הוא הבטיח "לעשות הכל", ליזום ולא להגיב - אבל לא לשקוע מחדש בביצה העזתית. פרץ דיווח שהורה לחדש את פיתוחה וייצורה של מערכת נגד טילים

מה עושים עם הקסאמים? שאלה זו מרחפת בשדרות וגם בירושלים, כששוב משלמים תושבים את המחיר בגופם. השרים, כך נראה, אובדי עצות. נוכח הביקורת שהוטחה בממשלה גם מצד כמה מחבריה, תקף היום (א') שר הביטחון: די להתלהמות.       

 

  • עוד מישיבת הממשלה: מה אולמרט חושב על האו"ם?

 

"התלהמות שרי הממשלה יוצרת תחושה מוטעית שלא עושים את כל הנדרש למנוע את ירי הקסאמים", אמר השר פרץ - והזים את הטענות: "הנחתי לנקוט פעולות רחבות יותר בעזה. הפעולות לא תהיינה תגובה, אלא יוזמה. אין פעולה או תוכנית שהוצגה בפניי לצמצום ירי הקסאם ולא אושרה". 

 

"כל פעולה צבאית הנותנת פתרון לירי הקסאם מעזה וההתעצמות של החמאס, תאושר. אנו צריכים לתת תחושה לתושבי ישראל שאנו עושים את המוטל עלינו. לא נשלים עם ירי הקסאמים. אבל הפעולות שלנו לא יביאו אותנו לשקיעה מחודשת בעזה. עלינו לעשות הכל בתבונה ולא לפעול על פי הצהרות בהפגנות מתלהמות".

 

"נדבר על העובדות", הציע פרץ לעמיתיו, "בניגוד לאחרים, שמדברים ומדברים על דברים תיאורטיים לא בדוקים. מבחינת המבצעים, אין תוכנית שהוגשה ולא אושרה. אני חי בשדרות ומסתכל בוקר וערב לאנשים בעיניים. מגיעים לשם בעלי תפקידים ומוסרים דברים כאילו אני עוצר את הצבא ומונע ביצוע תוכניות. איני מתכוון לספוג טענות שאינן עובדות".

 

"רק הבוקר התעוררתי עם 'צבע אדום' וירי לתוך העיר שדרות", סיפר פרץ, תושב העיר. "כבר היינו בעזה וגם אז ירו משם טילים. הפעולה שנקטנו בבית חנון היא סימן להמשך. יש לנו עוד תוכניות לפעולה על מנת לצמצם שיגורים. עם זאת, ראוי לזכור שהבעיה המרכזית בעזה היא ההעצמות של החמאס - ובכוונתנו לפעול כדי למנוע זאת. כל דיבור על הפסקת אש מחייב יצירת כלים שיעצרו את ההתעצמות הזאת". בכך התייחס, בין השאר, לקריאתו של גדעון עזרא להכריז הפסקת אש, ואפילו חד-צדדית, ולזו של יצחק כהן מש"ס לאפשר הצבת כוחות בינלאומיים ברצועה לפרק זמן מוגדר.     

 

"צה"ל פועל בגיבוי מוחלט ובלתי משתמע לרמטכ"ל, אלופים, ולכל הכוחות הפועלים בשטח", הבהיר שר הביטחון. בהתייחסו לסוגיית

פינוים האפשרי של ילדי שדרות, אמר: "החלטה שכזאת מחייבת שיקול דעת, אני לא חושב ולא מאמין שמדינת ישראל צריכה להשלים עם תמונה של נטישת אוכלוסייה אזרחית. נפעיל בשדרות מפקדה שתסייע לעיר ולמועצות האזוריות מסביב. כבר אמש הכנו תוכנית מקיפה למיגון ולרענון התושבים".  

 

"לחדש פיתוח מערכת טילים"

פרץ דיווח לשרים כי הורה לחדש את פיתוחה וייצורה של מערכת נגד טילים כדי שתוכל לפעול נגד ירי הקסאם מרצועת עזה. 

 

עוד העריך פרץ כי במסגרת עבודת הפיתוח ייבחנו מערכות דומות בתחום זה בעולם, ובתוך זמן קצר יוחל בפיתוחה.

 

שרת החוץ לבני, ששמעה ביקורת מפי עמיתיה לשולחן הממשלה, מתחה עליהם ביקורת בחזרה: "אם יש לכם תוכניות מבצעיות לטיפול בירי הקסאמים לעזה - תביאו אותן לממשלה. אסור שיווצר רושם מוטעה, כאילו יש תוכניות כאלה והממשלה אינה מאשרות אותן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
לא נשלים, לא נשקע: פרץ
צילום: אלי אלגרט
צילום: רויטרס
איפה התוכניות? לבני
צילום: רויטרס
צילום: צפריר אביוב
שדרות, הבוקר
צילום: צפריר אביוב
מומלצים