שתף קטע נבחר

הבחירות לראשות העבודה: עד 5 ביוני

ועדת משנה שהוקמה כדי לדון במועד הבחירות הציגה שלושה תאריכים אפשריים לקיומן. הוועדה המליצה גם לסגור את המפקד ב-28 בפברואר, אך בקיבוצים רוצים לדחות את המועד. ההכרעה צפויה להתקבל בחנוכה על ידי מרכז המפלגה

הכי מאוחר - תחילת יוני. ועדת המשנה בראשות השר שלום שמחון, שהוקמה כדי לדון במועד קיום הבחירות לראשות מפלגת העבודה, הציגה שלושה תאריכים אפשריים - המאוחר שבהם הוא 5 ביוני. עוד המליצה הוועדה כי המפקד יסתיים עד 28 בפברואר וספר הבוחרים ייסגר סופית ב-5 במאי. הוועדה לענייני מפלגה תדון בהמלצות אך ההחלטה הסופית תיפול במרכז המפלגה.

 

על פי חוקת העבודה, התאריכים האופציונליים לקיום הבחירות הם 22 במאי, 28 במאי ו-5 ביוני. על פי הסיכום בין יושב הראש, עמיר פרץ, וח"כ עמי איילון, יש לכנס את המרכז כדי להכריע בסוגייה עד 17 בדצמבר. אולם במפלגה יש המעריכים שכינוס המרכז יתאחר בגלל חג החנוכה שחל באותו שבוע.

 

אנשי תנועת הקיבוצים ביקשו להאריך את קיום המפקד עד הארכה עד 28 במארס. אם המרכז ייאשר זאת, הרי שהמפלגה תעמוד בפני תקופת מפקד מן הארוכות שנראו בתולדותיה. הדבר יאפשר למתמודדים על ראשות העבודה להיערך ולבצע מפקד מסיבי. ח"כ איילון כבר פקד כמה אלפי חברים בחודשים האחרונים, וגם אנשיו של פרץ פועלים במרץ. גם ח"כ אופיר פינס צפוי לערוך מפקד.

 

"לא ברור מי יעשה לברק מפקד"

השאלה המשמעותית היא מה ייעשה אהוד ברק. הדעות במפלגה חלוקות: יש הטוענים שהוא יתמודד, ויש מי שמעריכים כי אם המפקד יימשך עד מארס הוא יחליט בסוף שלא לרוץ. "לא ברור מי יעשה לברק מפקד", אמר ל-ynet אחד הבכירים בעבודה.

 

יצויין גם כי השר שמחון, המקורב לברק, צידד בישיבת ועדת המשנה לקיים את הבחירות בחודש מארס, דבר שלא יאפשר למעשה את קיום המפקד לאורך זמן. בעבודה מעריכים שאם המפקד היה נסגר על פי פנקס הבוחרים הנוכחי, הרי שלברק היו סיכויים גדולים יותר להיבחר לראשות המפלגה.

 

בתוך כך נודע הערב כי ברק נפגש בימים האחרונים עם חבר הכנסת אופיר פינס. מקורבי השניים אישרו את דבר המפגש אולם אמרו כי הם נפגשים לעיתים קרובות. עם זאת, ברור שהשניים דנו בנושאים פוליטיים למרות שמקורביהם אמרו כי לא היה שום דבר בפגישה שהוא בגדר "אקטואליה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יוחלף? פרץ
צילום: גיל יוחנן
צילום: ירון ברנר
פקד כבר אלפים. איילון
צילום: ירון ברנר
צילום: גיל יוחנן
יתמודד או לא? ברק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים