שתף קטע נבחר

המרדף אחר בני סלע: החיפוש בשרון נמשך

במשטרה סבורים כי עדותו של האיש, שדיווח כי ראה את בני סלע בשרון, אמינה. אחרי הפוגה של ארבע שעות במהלך הלילה, חזרו הבוקר השוטרים לחיפושים ביישוב עין שריד וסביבותיו. ויש גם אכזבה אחת: טביעת אצבע שנמצאה על אופניים התגלתה ככזו שלא שייכת לאנס

המשטרה ממשיכה הבוקר (יום ב') בחיפושים נרחבים אחר האנס הנמלט בני סלע באזור השרון, ובמיוחד באזור היישוב עין שריד וסביבותיו. אמש, בשעה 2:00 ולאחר שעות של סריקות, לקחו השוטרים הפוגה של ארבע שעות. לפנות בוקר חזרו השוטרים בכוחות מתוגברים, בפיקודו של מפקד מרחב השרון, תת ניצב מנשה ארביב, לחיפושים באזור.

 

במהלך הלילה נמצאו אופניים שלטענת עד ראייה שימשו את בני סלע בבריחתו. האיש טען כי בעת שהבחין בו, החזיק סלע באופניים כאלה. אלא שמבדיקת המעבדה לזיהוי פלילי שהתקבלה הבוקר עלה כי טביעת אצבע שעל האופניים אינה טביעתו של האנס.


עם מפות ופנסים. החיפוש הלילי (צילום: רונן בוידק) 

 

למרות הממצאים המאכזבים, נמשכים בחיפושים עם כוחות מתוגברים. במשטרה רואים בעדותו של האיש עדות אמינה. בין היתר בודקים הבוקר האם סלע לבש דבר מה על ידיו, כדי שלא יימצאו טביעות אצבעותיו.

 

אתמול הקפיץ האיש, שמכיר את בני סלע היכרות מוקדמת, לנקודת חיפוש חדשה אחר האנס הנמלט. אמש הוא טילפן למשטרת מרחב השרון וטען כי ראה את סלע בסמוך ליישוב עין שריד שם התגורר בעבר האנס. המשטרה חיפשה אחרי סלע באזור עד שעות הלילה המאוחרות, והבוקר בשש התחדשו החיפושים.

  

האיש סיפר כי בינו לבין סלע נערכה עסקת נדל"ן לפני עשר שנים. לדברי האיש, הוא ראה את סלע רוכב על אופניים ליד הפרדסים בעין שריד. הוא קרא לו ושאל אותו מיהו. האיש השיב "שגיא", אולם האזרח חשד שמדובר בבני סלע והחשוד נמלט. בעקבות זאת, כוחות גדולים של משטרת מרחב השרון הוקפצו לאזור והחלו בחיפושים נרחבים בסיוע מסוק וטרקטורונים. במשטרה מקווים שהפעם אכן מדובר באסיר הנמלט, אך לפי שעה לא אותר איש.

 

איתם כהן, חייל בשירות סדיר שמתגורר במושב עין שריד, אמר ל-ynet: "אנחנו לא מפחדים. אתמול שמענו בחדשות שאולי ראו אותו כאן, ויצאנו בעצמנו לרחובות לחפש. זה המושב שלי והרגשתי חובה לצאת לחפש. גם אנשים ממושבים קרובים הגיעו לסייע. אני וחבריי ראינו שוטרים, ניידות, מסוקים, והתחלנו לחפש אותו בפרדסים ובמושב עצמו עד בסביבות 12:30 בלילה. יש לי אחות קטנה ולכן הרגשתי צורך לצאת ולתפוס אותו. באופן כללי אנחנו שמים לב יותר, נועלים את הדלת. אחותי לומדת במושב ליד ובדרך כלל היא חוזרת הביתה בכוחות עצמה. בימים הקרובים, עד שנשמע משהו חדש, נלווה אותה חזרה הביתה ונשגיח. כמו שזה נראה, עכשיו רגוע במושב".

 

ובתוך כך, חברי הוועדה שהקים השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, לבדיקת נסיבות בריחתו של האסיר בני סלע, הגיעו לביקור בכלא אשל, שבו הוחזק סלע. החברים נועדו עם נציגי שירות בתי הסוהר בכלא.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רונן בוידק
החיפושים במהלך הלילה
צילום: רונן בוידק
צילום: רונן בוידק
מתחת לפנס
צילום: רונן בוידק
מומלצים