שתף קטע נבחר

הרב אליהו: להוציא חוק נגד בג"ץ

בתוכנית רדיו שבועית בה הוא מתארח, יצא הרב הראשי לשעבר נגד פסיקת בג"ץ שמאפשרת נישואים חד מיניים. לדבריו, כל מפלגה שבה ח"כ דתי, צריכה לפעול לביטול הפסיקה. "כולם צריכים להתאגד ולהוציא חוק נגד הדבר הזה, נגד הבג"ץ". ש"ס בתגובה: "טול קורה מבין עיניך"

קול קורא נגד בג"ץ: הרב הראשי לשעבר, מרדכי אליהו, קורא "לכל המפלגות להתאגד ולהוציא חוק נגד הדבר הזה, נגד הבג"ץ". מדובר בהתנגדות משמעותית ופומבית ראשונה של גורם בציבור החרדי והדתי בנוגע לפסיקה, שמאפשרת לזוגות חד-מיניים להירשם כנשואים במרשם האוכלוסין.  

 

בניגוד למחאת החרדים רחבת ההיקף נגד מצעד הגאווה, עברה בשקט תמוה פסיקת בג"ץ בשבוע שעבר. אף אחד מהרבנים הבולטים בציבור החרדי והדתי לא יצא בגילוי דעת או בהתנגדות פומבית נגד הפסיקה, למעט הרב הראשי לשעבר.

 

הרב הסביר כי דבריו מכוונים לכל המפלגות, "כולן בלי יוצא מן הכלל, חרדית או לא חרדית, דתית או לא דתית, וגם חברי כנסת ממפלגות אחרות שנמצאים בקדימה או במקום אחר, שיש ביניהם גם כמה דתיים", וזאת במטרה לבטל את הפסיקה. את הדברים אמר הרב בתוכניתו השבועית ברדיו החרדי קול-האמת, במסגרתה הוא משיב לשאלות מאזינים.

 

בתחילת התוכנית ביקש ממנו המראיין, שמואל בן עטר, להתייחס לנושא: "איך אנחנו צריכים להתנהג שאנחנו לצערנו רואים פסיקות, פה במדינת היהודים, של בג"ץ שמחליט לפגוע כל כך בתורה ולקומם את כל הדת, בזה שהוא מכריז על נישואין כאלה"? שאל, ולפני שהספיק להשלים את השאלה, כבר השיב הרב: "כתוב בגמרא, שיש לשבח את הפרסים שלא כותבים כתובה לזכר. כלומר, לא נותנים גושפנקא לדברים האלה כלל".

 

בהמשך תשובתו קבע הרב אליהו ש"כל המפלגות, כולן בלי יוצא מן הכלל, חרדית או לא חרדית, דתית או לא דתית, וגם חברי כנסת ממפלגות אחרות שנמצאים בקדימה או במקום אחר, שיש ביניהם גם כמה דתיים, כולם צריכים להתאגד ולהוציא חוק נגד הדבר הזה, נגד הבג"ץ".

 

הוא אף הרחיב בדבריו לגבי הגישה שצריכים לנקוט כלפי פסיקות נוספות של בג"ץ וקבע: "כל מה שפוגע בדת, להוציא חוק נגד זה". הרב הסביר כי קיימת חובת מחאה כיוון ש"אם הם לא יעשו את הדבר הזה, אם הם לא ימחו למטה, למעלה יכעסו עלינו. אבל אם למטה הם מוחים, בשמיים מוחלים".

 

המראיין חידד את השאלה: "כלומר, חייבת להיות חובת מחאה של כל אחד, של המנהיגים"? ואליהו ענה בנחרצות: "כן. כל הח"כים יגישו בקשות לבטל את מה שהחליט הבג"ץ בכנסת. אם לא יצליח, אז לא, אבל לפחות מחו. אסור, לא ישבו בשקט. יושבים בתוך ממשלה כמה דתיים, איך אפשר"? תהה הרב.

 

בש"ס, השותפה החרדית בקואליציה, הסבירו ל-ynet בהקשר לשאלות שהעלה הרב: "הממשלה הקודמת, שהייתה אחראית להרס החברתי והביטחוני, הייתה גם אחראית להרס היהודי בניסיונות שונים ומשונים להגדרת הזוגיות על ידי ברית הזוגיות, בקואליציה עם מפלגה דתית לכאורה, המובלת על ידי הרב אליהו עצמו, יחד עם מפלגת שינוי. טול קורה מבין עיניך. הזיכרון של הציבור במדינת ישראל הוא כנראה קצת ארוך יותר ממה שהרב אליהו חושב". בכך כיוונו במפלגה לנציגי המפד"ל, השותפה הקואליציונית בממשלה הקודמת.


פורסם לראשונה 28/11/2006 00:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
הרב אליהו. נגד בג"ץ
צילום: זום 77
צילום: סבסטיאן שיינר
בג"ץ. לעקוף?
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים