שתף קטע נבחר

אלרוב מוכרת את "בית סותביס" בתל אביב

הרוכש הוא המיליארדר היהודי-קנדי ג'רי שוורץ שישלם 8.5 מיליון דולר. אלרוב רשמה ברבעון השלישי עלייה של 4% בהכנסות שהסתכמו בכ-92.8 מיליון שקל. הרווח הנקי ירד ב-38% לכ-15.1 מיליון שקל

חברת אלרוב נדל"ן ומלונאות, בשליטת אלפרד אקירוב, חתמה על הסכם למכירת "בית סותביס" בשדרות רוטשילד פינת רחוב שד"ל בתל אביב תמורת 8.5 מיליון דולר. אלוב תרשום כתוצאה ממכירת הנכס רווח של כ- 17.5 מיליון שקל לאחר הוצאות ומס.

 

הרוכש הוא המיליארדר היהודי-קנדי ג'רי שוורץ, יהודי קנדי שמתכוון למקם בבניין את משרדי מפעליו הפילנטרופיים, שבמרכזה קרן "הישג", התומכת בחיילים בודדים לאחר שחרורם ומעניקה להם מלגות ללימודים אקדמיים.

 

שוורץ נחשב ליהודי העשיר ביותר בקנדה, בעיקר בזכות אחזקתו בחברת ההשקעות אונקס, שהקים בשנות ה-80 ואשר נסחרת בבורסת טורונטו לפי שווי של 2 מיליארד דולר.

 

שוורץ מחזיק ב-60% ממניות אונקס ובנוסף לכך ב-70% ממניות אינדיגו, רשת חנויות הספרים והמוזיקה הגדולה בקנדה, שמנוהלת על-ידי אשתו, הת'ר רייזמן. בשבוע שעבר פורסם כי שוורץ התמודד במכרז בנק דיסקונט וכי התעניין בתנובה.

 

בשבועות האחרונים פורסם כי גם המיליארדר ארקדי גאידמק מתעניין ברכישת "בית סותביס".

 

מהחברה נמסר כי עלותו המופחתת של הנכס בספרים ל-30 בספטמבר היא כ- 16 מיליון שקל ודמי שכירות השנתיים מנכס זה הסתכמו בשנת 2005 בכ-900 אלף שקל.

 

בתוך כשבוע תקבל החברה סך של כ- 60% מסכום התמורה אשר יועבר בנאמנות עד לרישום הערת אזהרה לטובת הקונה. יתרת התמורה תשולם במהלך חודש מרץ 2007. אביב בושינסקי, נציגו של שוורץ בישראל, ניהל את המשא ומתן. 

 

בית עם היסטוריה

"בניין סותביס" מכונה גם בית השגרירות הרוסית או בית לוין, והוא אחד מבנייניה הנודעים של העיר. הבניין הוא אחד מהבתים בסגנון האקלקטי הייחודי ללב תל אביב. הבית תוכנן ב־1924 על ידי האדריכל יהודה מגידוביץ', ונבנה עבור משפחת לוין האמידה. הבניין משופע בקישוטים וסמלים ברוח הסגנון הרומנטי, ובחזיתו פגודה.

 

עם השנים החליף הבניין בעלים, ואחרי הקמת המדינה שכנה בו שגרירות ברית המועצות לשעבר. לאחר שהשגרירות עברה לרמת גן, ננטש הבניין ונזנח ורק ב־1991 הוכרז כמבנה לשימור ושוקם על ידי האדריכל אמנון בר אור. בשנים האחרונות שוכנת במקום נציגות בית המכירות סותביס.

 

אלפרד אקירוב, מנכ"ל ויו"ר דירקטוריון אלרוב אמר היום: "כחלק מהתוכנית האסטרטגית שלנו, אנו פועלים למימוש נכסים שאינם אסטרטגיים עבורנו. בהתאם לכך חתמנו על ההסכם האמור למכירת 'בית סותביס' וכן מתנהלים מגעים עם רוכשים פוטנציאלים למכירת 'קניון השרון'".

 

ההכנסות ברבעון עלו ב-4%

בתוך כך פרסמה היום אלרוב נדל"ן את הדו"חות הכסםפיים שלה לרבעון השלישי. ההכנסות ברבעון הסתכמו בכ- 92.8 מיליון שקל, לעומת כ- 89.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ- 4%. הכנסות החברה בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו בכ- 286.5 מיליון שקל, לעומת כ- 209.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ- 36.9%.

 

הרווח לפני מימון הסתכם בכ- 50.1 מיליון שקל, לעומת כ- 46.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ- 7.5%. הרווח לפני מימון בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם בכ- 159.1 מיליון שקל לעומת כ- 93.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ- 69.4%.

 

הרווח הנקי ברבעון הסתכם בכ- 15.1 מיליון שקל, לעומת כ- 24.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, קיטון של כ- 38%. הרווח הנקי בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם בכ- 63.2 מיליון שקל, לעומת כ-35.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ- 77%.

 

תזרים המזומנים שנבע מפעילות שוטפת הסתכם ברבעון בכ- 40 מיליון שקל לעומת כ- 28.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם בכ- 116.3 מיליון שקל, לעומת כ-70.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ- 65.2%.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'רי שוורץ, הרוכש
צילום: עמית מגל
אלפרד אקירוב, מנכ"ל ויו"ר אלרוב
צילום: עמית מגל
מומלצים