שתף קטע נבחר

בני סלע, מאחוריך

האנס הנמלט מסתובב ברחובות ובתיכון אנקורי בתל אביב החליטו להכין את הבנות: התלמידות ויתרו על כמה שעות לימוד לטובת סדנא להגנה עצמית. בעיטה לאשכים, מכה לשורש האף ושליחת אצבעות לעיניים - וזה רק חלק מהרצף האלים שהבנות מכינות לסלע. "כדאי לו מאד להיזהר", אמרה שרה שולמן

האנס הסדרתי בני סלע מסתובב חופשי, ובתיכון אנקורי בתל אביב החליטו לא לקחת סיכונים: תלמידות בית הספר שוחררו אתמול (יום ג') מהשיעורים השוטפים כדי להשתתף בסדנאות להגנה עצמית. בהנהלת התיכון אמרו כי כאשר מדובר בחיים ומוות, ובאנס מסוכן שנמלט ומהתל בכוחות המשטרה - שיעור היסטוריה הופך להיות קצת פחות חשוב.

 

"אתן צריכות להמם את התוקף. אם אתן מותקפות על ידי אדם כמו בני סלע, גורם ההפתעה הוא הכי חשוב", הסביר להן רפי נחום, מדריך קרב מגן ישראלי ובעל חגורה שחורה בדרגת דאן 3. "מרבית הבנות מגיבות לתקיפה פיזית באחת משתי צורות - האחת הלם ושיתוק, והשנייה היא פאניקה והשתוללות מיותרת ולא נכונה".

 

נחום מדגים על הבנות את תרגילי התקיפה שכוללים, איך לא, בעיטה לאשכים ("חברת החשמל של הבנים"), וגם - מכה חדה לשורש האף ושליחת אצבעות לעיניים, שהיו מותירים אפילו את אומה טורמן ב"קיל ביל", חסרת אונים.


יותר חשוב משיעור היסטוריה (צילום: ירון ברנר)

 

למרות שחלק מהתלמידות חשות אמיצות לאחר השיעור, מדבריהן עולה שבריחתו של האנס המסוכן משפיעה על התנהלות היום-יום. "זה מפחיד להסתובב לבד ברחובות, אבל אני לא אתן לזה למנוע ממני לצאת מהבית", אמרה מיכל מנע, תלמידת כיתה י"א. "בכל מקרה, אני אף פעם לא הולכת לבד, תמיד עם עוד מלווה. בנוסף, יש לי אולר להגנה עצמית".

 

בר סופר, גם היא תלמידת י"א, אמרה: "שמעתי שהוא אנס שברח מהכלא וזה מפחיד. ביקשתי מאבא שלי שישיג לי גז מדמיע. זה מסוכן כי בנות לא יודעות לריב, במיוחד עם אנשים גדולים וחזקים כמוהו".

 

ויש גם מי שמאמינות שסלע הוא זה שיתחרט על המפגש איתן. שרה שולמן, תלמידת כיתה י"א, נהנית לחבוט בכרית בעוצמה ולדמיין שהיא היא האנס הנמלט. "כדאי לו מאד להיזהר", היא אומרת. "אני לא פוחדת משום דבר. אבא שלי לימד אותי קצת קראטה ואם אתקל בו אני ארביץ לו כמו שלמדנו כאן". 

פורסם לראשונה 28/11/2006 23:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
הכי חשוב: אלמנט ההפתעה
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
גם אומה טורמן הייתה נופלת
צילום: ירון ברנר
מומלצים