שתף קטע נבחר

אולמרט: "מינוי שר רווחה - בזמן הקרוב"

הקריאות הגוברות למינוי שר רווחה לראשונה מזה שנתיים, מגיעות גם אל אוזניו של ראש הממשלה, המחזיק כיום בתיק זה. לדברי אולמרט, הסוגיה העיקרית בתחום הרווחה כיום היא הטיפול בנוער בסיכון: "ישראל נמצאת בסטיית תקן דרמטית לעומת מדינות המערב האחרות. אני מתכוון לשנות את סדרי העדיפויות ולהשקיע את המשאבים בנושא זה בהיקף שונה לחלוטין". מוקדם יותר היום מינה אולמרט את ציפי לבני לשרת המשפטים

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, העביר היום (ד') מידיו את תיק המשפטים לציפי לבני, ולדבריו הוא מתכוון בקרוב למסור את תיק הרווחה בו הוא מחזיק. במהלך כנס של המועצה לביטוח לאומי אשר נערך במשרד ראש הממשלה, אמר אולמרט: "אין ספק שראוי למנות שר רווחה וזה יקרה בזמן הקרוב ביותר".

 

מאז התפטרותו של זבולון אורלב ב-2004, אין בישראל שר רווחה, זאת למרות הבעיות החברתיות הקשות הממשיכות להיות חלק מסדר היום במדינה. במהלך נאומו היום פירט אולמרט את סך התקציבים אשר הוקצו לנושאי רווחה בתקציב לשנת 2007 וסיפר כי התקציב הכולל עומד על 3.8 מיליארד שקלים.

 

מחר, במסגרת פגישת העבודה השבועית עם יו"ר מפלגת העבודה ושר הביטחון עמיר פרץ, צפוי אולמרט לדון עימו בנושא תיק הרווחה. פרץ הודיע כבר בשבוע שעבר כי ידרוש לדעת מה יעלה בגורלו של תיק זה ומחר ככל הנראה ידרוש תשובות מראש הממשלה. גם יהדות התורה הוזכרה כמי שעשויה לקבל את התיק לידיה במידה ותצטרף לממשלה ובקדימה אומרים היום כי עד יום שישי אמורות להתקבל גם החלטות הנוגעות לגביה.

 

השר לענייני ירושלים, יעקב אדרי (קדימה), הוסיף ל-ynet: "מדובר בנושא שהוא בבחינת ייהרג ובל יעבור. אני אמשיך להיאבק עד שימונה שר רווחה".

 

"אשנה את סדר העדיפויות בטיפול בילדים בסיכון"

נושא נוסף אשר תפס חלק מרכזי בנאומו של אולמרט הוא יישום דו"ח ועדת שמידט, העוסק ברפורמה ביחס לטיפול בנוער בסיכון. אולמרט הגדיר את הדו"ח כ"מהפכני" ואמר כי הוא מתכוון ליישמו במלואו, דבר שיחולל מהפכה בתחום. "זהו תחום שדורש טיפול מהפכני ואנחנו לא יכולים לברוח מהתמודדות עם הנושא", אמר. "יש מאות אלפי ילדים בסיכון בישראל, אבל מספר הילדים שהוגדרו ככאלה עומד רק על 12,000 בלבד - זהו פער אדיר".


שר הרווחה הנוכחי. אולמרט במהלך נאומו היום (צילום: גיל יוחנן)

  

"נקטין הוצאה של ילדים למוסדות ונסכל את הכוונה להוציאם מהקהילה", הבטיח אולמרט. "זאת תהיה אחת המשימות המרכזיות של השר שימונה לטפל בעניין הזה (שר הרווחה)". עוד הוסיף אולמרט כי "אין סוגיה מסוגיות הרווחה שמעיקות על החברה הישראלית כמו הסוגיה הזו. אני מתכוון להיות מעורב בדברים האלו בכל מקרה. מעורבות של ראש הממשלה יכולה לעזור גם אם יפעל לידו שר רווחה אחראי".

 

עוד ציין אולמרט כי "מדינת ישראל נמצאת בסטיית תקן דרמטית לעומת מדינות המערב האחרות. אני מתכוון לשנות את סדרי העדיפויות וגם להשקיע את המשאבים בנושא הטיפול בנוער בסיכון בהיקף שונה לחלוטין מכפי שנעשה עד כה".

 

ביום חמישי האחרון הגישה התנועה לאיכות השלטון עתירה לבג"ץ (ראו מסגרת) בדרישה להורות לראש הממשלה, אהוד אולמרט, למנות שר רווחה "נוכח חוסר תפקודו של משרד הרווחה, הפגיעה באמון הציבור וחוסר סבירות ההחלטה שלא למנות שר רווחה במשרה מלאה זה יותר משנתיים".

 

בנוסף ביקשו העותרים כי בג"ץ יוציא צו על תנאי שיורה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לנמק מדוע אינו פועל למינוי שר רווחה ומדוע לא ינחה את ראש הממשלה לעשות זאת. כיום, כאמור, אולמרט עצמו הוא זה שמחזיק בתיק הרווחה אותו הוא שומר לשותפה חדשה אפשרית בקואליציה, ככל הנראה יהדות התורה.

 

השתתףפו בהכנת הידיעה: רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט בנאום מול חברי המועצה לביטוח לאומי
צילום: גיל יוחנן
משה שיאון. ממלא המקום?
מומלצים