שתף קטע נבחר

איך לבחור כיריים חשמליות

מה מסתתר מתחת למשטח הנוצץ של הכיריים החשמליות, מה ההבדל בין גופי החימום השונים, אילו אפשריות תפעול ותכונות ייחודיות ניתן למצוא בהן, ומהם אמצעי הבטיחות הקיימים בדגמים השונים. מדריך קנייה

הכיריים המתקדמות למראה מציעות אלטרנטיבה אסתטית ומפתה לכיריים הגז, וקל ליפול בקסמו של עיצוב מסוים שהולם את טעמכם האישי. אבל בהנחה שאתם מתכוונים להשתמש בהן, חשוב לבחור כיריים שיענו גם על הצרכים המעשיים שלכם.

 

מדריך הקנייה הבא של אתר WiseBuy. מציג בקצרה את השיקולים העיקריים בבחירת הכיריים המתאימות. למידע נוסף ולפרטים מלאים קראו את המדריך השלם.

 

התאמת הכיריים למקומן במטבח

ודאו שהמידות הפנימיות של הכיריים תואמות את החיתוך בשיש, ושהמידות החיצוניות אינן חורגות מן המרווח הפנוי שמסביב. ברוב המקרים, דרוש חיבור תלת פאזי בכיריים בעלות שלושה גופי חימום ויותר.

 

התאמת גופי החימום לצורכי הבישול

כדי להבטיח שהכיריים החדשות יתאימו לצורכי הבישול שלכם ולכמויות שאתם נוהגים להכין, בחנו אותן על פי גופי החימום הקיימים בהן, גודלם, הספקם והשילוב ביניהם.

 

סוגי גופי החימום: שלושת הסוגים הנפוצים הם רדיאן, היי לייט והלוגן. גופי החימום קבועים מתחת לטבלת זכוכית המוליכה את החום ומשמשת כמשטח הכיריים. החיסרון העיקרי הוא בהתקררות האיטית שלהם, כמו גם של משטח הכיריים עצמו. שיטה נוספת וייחודית לחימום היא אינדוקציה.

 

רדיאן – גוף חימום ספירלי המתחמם באיטיות יחסית ומספק פיזור חום אחיד.

 

הלוגן – נורת הלוגן בהספק גבוה המתחממת במהירות. החיסרון בהלוגן הוא בפיזור החום הלא אחיד שלה. כאן כדאי לדעת שקיימים שני סוגי נורות - מקבילית והיקפית. האחרונה מספקת פיזור חום אחיד יותר.

 

היי לייט – גרסה מתקדמת יותר של הרדיאן הוותיק, מתחמם במהירות ומספק עוצמות חום גבוהות ופיזור חום אחיד. היי לייט פחות יקר מהלוגן ועמיד ממנה, מעט יקר מרדיאן אך הטוב שבשלושתם.

 

אינדוקציה – בשיטה זו האלמנט אינו מפיק חום, אלא יוצר שדה מגנטי שמחמם את הסיר בלבד. פרט למחירה הגבוה לאינדוקציה יש יתרונות רבים: פעולתה מידית – בהפעלה, בכיבוי ובשינוי הטמפרטורה. היא מספקת עוצמות גבוהות, חסכונית בצריכת האנרגיה ובעלת עמידות גבוהה.

 

נתוני גופי החימום: הדגמים השונים מציעים מספר משתנה של גופי חימום במגוון גדלים, הספקים ושילובים. בחרו אותם בהתאם לגודל הסירים ולכמויות שאתם נוהגים להכין בו זמנית ובהתאם לסוגי התבשילים הרצויים. לדוגמה, לבישול בשיטת טיגון-ערבוב (הקפצה) מומלץ לבחור גוף חימום בעל הספק גבוה במיוחד.

 

הספק גופי החימום נמדד בוואטים. גופי חימום קטנים בהספק נמוך נעים בין 1200 ל-1500 ואט ומתאימים לסירים קטנים. הספק בינוני – 1800-1600 ואט מתאים לסירים בינוניים, והספק של 2000 ואט ויותר מתאים לסירים גדולים.

 

שימו לב: לא כל סוגי הסירים מתאימים לשימוש בכיריים חשמליות. ניתן להשתמש בסירים ובמחבתות מנירוסטה או מברזל יצוק, אבל לא בכלי בישול מאלומיניום ומנחושת. בכיריים מסוג אינדוקציה, לא ניתן להשתמש גם בכלי בישול מפיירקס. בנוסף, חשוב להשתמש בסירים שבסיסם חלק לגמרי ונקי מלכלוך גס, אחרת החימום לא יהיה אחיד והמשטח עלול להינזק.

 

אפשרויות בישול נוספות: בנוסף למשטחי הבישול הרגילים המיועדים לסירים ולמחבתות, קיימות אפשרויות בישול נוספות, כמו גריל, משטח צלייה וצ'יפסר.

 

נוחות התפעול והניקוי

לוח פיקוד בעל כפתורי מגע שטוחים ועמידים במים נוח מאוד לשימוש, קל לניקוי ולרוב כולל יותר פונקציות, אבל גם יקר יותר. אם בחרתם בכפתורי חוגה רגילים ודאו שהם נוחים לתפעול ושניתן לפרקם ולנקותם בקלות.

 

לוחות פיקוד מתקדמים כוללים פונקציות ייחודיות כמו טיימר, צג דיגיטלי ובקרת רתיחה. מידע נוסף אודות פונקציות ייחודיות, במדריך השלם.

 

בטיחות

 

בדגמים רבים מותקנת נורית חום שיורי המתריעה על טמפרטורה גבוהה של משטח הבישול לאחר כיבוי גוף החימום שמתחתיו. נעילת ביטחון מנטרלת את פעולת הכיריים, וחיישן גלישת נוזלים מפסיק את פעולת גוף החימום בזהותו נוזלים על גבי המשטח.

 

שני סוגי המשטחים הנפוצים הם זכוכית קרמית (ויטרוקרמית) וזכוכית מחוסמת. האחרון פחות עמיד בפני פגיעות קשות, למשל סיר כבד שנופל עליו בטעות.

 

מחיר

טווח המחירים לכיריים חשמליות, בנות ארבעה גופי חימום, נע בין 2,000 ל-6,000 שקל.

 

אחריות

אחריות על כיריים חשמליות היא בדרך כלל לשנה. ניתן להרחיבה לתקופה ממושכת יותר בתוספת תשלום. חשוב לבדוק מה כוללת האחריות לאחר תקופת האחריות הרגילה – מהם סוגי התיקונים הכלולים ואילו חלקים ניתנים להחלפה.

 

לפרטים מלאים אודות תקנות הגנת הצרכן לשירות ואחריות לאחר המכירה של מוצרי חשמל, לחצו כאן.

 

אתר WiseBuy, המדריך לקנייה חכמה, מספק לצרכן מידע וכלים שמסייעים לו לבחור את המוצר המתאים לו ביותר.

 

עוד מידע בנושא כיריים חשמליות ב:WiseBuy

מילון מונחי כיריים חשמליות

איתור והשוואת דגמי כיריים חשמליות

 

מדריכים קודמים בסדרה:

איך לבחור מקרר 

איך לבחור מכונת כביסה

איך לבחור תנור בישול ואפייה בנוי

איך לבחור מייבש כביסה

איך לבחור כיריים גז

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ודאו שהמידות הפנימיות של הכיריים תואמות את החיתוך בשיש
לבישול בשיטת טיגון-ערבוב מומלץ גוף חימום בעל הספק גבוה במיוחד
המדריך לקנייה נכונה
מומלצים