שתף קטע נבחר

רון ארד ב"ארץ נהדרת"?

אלי פיניש גילם את דמותו של רון ארד כחלק ממערכון עתידי ב"ארץ נהדרת", אך בסופו של דבר הוחלט שלא לשדר את המערכון. "בהקרנות מבחן שערכנו למערכונים אף אחד לא זיהה את הדמות כרון ארד", מסביר מולי שגב את הסיבה לביטול, "גרוע מזה, חלק מהצופים חשבו שזה בני סלע"

דמותו של רון ארד היתה אמורה להיכלל בעונה הנוכחית של "ארץ נהדרת", אבל לבסוף הוחלט לוותר עליה. 

 

"אלי פיניש אמור היה לשחק את רון ארד", אמר אייל קיציס, "אבל לא כדמות באולפן אלא כחלק מגג מסוים. הוא אמור היה לסגור קטע כלשהו אבל איכשהו זה לא התאים, לא היה מחובר טוב ונראה מודבק".

 

מולי שגב, עורך התוכנית, מסביר: "התכוונו להשתמש בדמותו של רון ארד כסוף אופציונלי למערכון שפתח את העונה: 'אחרי הפצצה'. אחרי נפילת פצצת אטום רון ארד מגיח לפריים ושואל 'מה קרה? איך שחררו אותי עכשיו'? ודבל'ה עונה לו: 'בוא איתי, אני אראה לך'. ואז מתחילה התוכנית. זה היה סוף נחמד, אבל היתה בעיה: לא עשינו עבודה טובה בשחזור הדמות. בהקרנות מבחן שערכנו למערכונים אף אחד לא זיהה את הדמות כרון ארד. למרות שהלבשנו את אלי בטרנינג של אדידס, לבוש שמאוד מזוהה איתו. גרוע מזה, חלק מהצופים חשבו שזה בני סלע. אז החלטנו לוותר על העניין".

 

ב"ארץ נהדרת" שודרו בעבר מערכונים פרובוקטיביים שסטו מהקו הבידורי הרגיל של התוכנית, כמו המערכון בו טל פרידמן גילם סוכנת נסיעות המציעה לבני זוג לטוס ליעד "סופני": מחנה ההשמדה אושוויץ. אורנה בנאי, ששיחקה אז את אחת מבני הזוג אמרה אז שהיא חשה שם בטוחה הודות ל"מגדלי השמירה". המערכון עורר מחאות מצד ניצולי שואה ואחרים. מערכון עוקצני אחר עלה לשידור בתקופת ההתנתקות ובמהלכו טל פרידמן גילם נערה בשם פועה, שמסרבת להתפנות מהבמה במהלך אודישנים לתפקיד רוצח ראש הממשלה הבא. 

 

למרות הפרובוקטיביות, הקו הכללי של "ארץ נהדרת" לא סטה בדרך כלל מהמקובל. פרידמן אמר בעבר כי "'ארץ נהדרת' היא תוכנית בידור לכל דבר שמנסה להצחיק. כל דבר אחר שקורה בה, כולל סאטירה, הוא רק בונוס".

 

העונה החדשה של "ארץ נהדרת" עלתה ביום שישי האחרון. בתוכנית הראשונה הצטרפה לאנסמבל הדמויות דמות שמחקה את אורי גלר. מסקר שפורסם לאחרונה ב-ynet עולה כי 19% מהצעירים בני 18-32 שואבים את הידע שלהם באקטואליה ובאירועי היום מהתוכנית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים