שתף קטע נבחר

מדריך: סנכרון קבצים בין מחשבים

אם יש לכם יותר ממחשב אחד, במיוחד אם המחשב השני שלכם נייד - כלי המזוודה יעזור לכם לשמור על הקבצים שלכם מעודכנים - בכל מקום

"המזוודה" הוא כלי קטן ושימושי מאוד להעברת מידע וסנכרון בין מחשבים שקיים במערכת ההפעלה הוותיקה. הכלי לא מוכר משום מה, ואין רבים המנצלים אותו, גם מקרב משתמשי המחשב ה"מודעים", וחבל – זהו כלי פשוט ונפלא.

 

אם יש לכם יותר ממחשב אחד (לפי סקר עדכני, ל-66% ממשקי הבית בישראל יש יותר ממחשב אחד). אתם ודאי מעוניינים להעביר מסמכים חשובים בקלות ממחשב אחד לאחר, אבל גם לדאוג שבשני המחשבים, תישמר תמיד הגרסה העדכנית ביותר של המסמך, לא משנה באיזה מהמחשבים עבדתם.

 

כמובן שהעתקה פשוטה לא תספיק (אלא אם אתם רוצים לייגע את עצמכם בהעתקות הלוך-ושוב), וכאן נכנסת לתמונה המזוודה. פשוט "דחפו" לתוכה את המסמך, ותוכלו להעביר את הגרסה העדכנית יותר מצד לצד – בלחיצה אחת. בואו נארוז.

 

אורזים מזוודה

ראשית יש ליצור את המזוודה. לחצו על כפתור העכבר הימני בכל תיקיה (אצלנו זה על שולחן העבודה, מאוד פשוט ונוח) ובחרו "חדש" ואז  "מזוודה" (New - Briefcase). כעת תופיע צלמית מזוודה בתיקיה. לחצו עליה פעמיים על מנת לפתוח את המזוודה.

 


 

המזוודה תיפתח בחלון חדש. לידה יופיע חלון הסבר קצר, המסביר לכם מה אתם יכולים לעשות איתה. אין צורך בו, בשביל זה אנחנו כאן. כעת, המזוודה הריקה פתוחה לפניכם, כמו כל תיקיה אחרת בכונן. כל מה שעליכם לעשות הוא לגרור קבצים לתוכה. שימו לב שפעולת ברירת המחדל היא "יצירת עותק מסונכרן" (Make Sync Copy). סגרו את החלון.

 


 

זהו! עכשיו יש לכם מזוודה ובתוכה עותקים מסונכרנים וזהים של הקבצים המקוריים. את תיקיית המזוודה אתם יכולים להעתיק למחשב השני דרך הרשת, או להוריד אותה ל-Disk on Key או תקליטון (מי שעוד משתמש בכאלה). לא יודעים איך לחבר שני מחשבים ברשת? קראו את המדריך שלנו.

 

עבודות בדרך

במחשב השני, או על אפילו על ה-Disk On Key בכל מחשב שתתחברו אליו, פתחו את המזוודה ועבדו על הקבצים כרגיל. שימו לב רק שלא להוציא את הקבצים אל מחוץ למזוודה. קובץ שיצא מחוץ למזוודה, יאבד את היכולת שלו להתעדכן, ויהפוך להיות קובץ רגיל שלא יהיה ניתן לסנכרנו.

 

שימו לב שלאחר שתשמרו שינויים בקבצים, תשתנה עמודת המצב (Status) בהתאם: ליד הקבצים שנעשו בהם שינויים יופיע הכיתוב: Needs Updating, כלומר "נדרש עדכון".

 


 

השיבה הביתה

כל היום הייתם בדרכים, באוניברסיטה או בכל מקום אחר. סיכמתם הרצאות או עבדתם על הקבצים שלכם במזוודה (רק במזוודה!) ועכשיו הגעתם הביתה. כעת אתם רוצים שכל השינויים יעדכנו בקצבים המקוריים שהשארתם מאחור במחשב הביתי. אין קל מזה.

 

חברו את המחשבים ברשת, או הכניסו את ה-Disk On Key עם המזוודה אל המחשב המיועד. הכנסו למזוודה, וכעת לחצו על אחד משני הכפתורים הייעודיים לסנכרון, המופיעים בסרגל הכלים העליון: "עדכן קבצים שנבחרו" (Update Selection) או "עדכן הכל" (Update All).

 


 

יופיע מסך המתאר לכם טרם העדכון, איזה קבצים עומדים להתעדכן ובאיזה כיוון. חשוב לעבור על השינויים המוצגים טרם הלחיצה על "עדכן" (Update) כדי למנוע מצב שבו תדרסו קובץ עדכני יותר.

 


 

כעת יועתקו הקבצים מצד לצד, ובסיומו של התהליך תשתנה עמודת המצב ל-Up-To-Date, כלומר, כל הקבצים שלכם, בשני המיקומים – מעודכנים.

 


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים