שתף קטע נבחר
אסתי טל רואה לגילה ולדוד בשורות
הגרפולוגית אסתי טל מייעצת לכם על ידי קריאה בכתב היד. והפעם: האם לזוג האקסים יש עדיין עתיד משותף?

כמה מילים על בני הזוג:

גילה (20) שהשתחררה מצה"ל לפני מספר חודשים, עובדת בעבודה זמנית ונפרדה מהחבר לפני זמן קצר. למרות הפרידה, מבקשת גילה לדעת האם קיימת התאמה בינה לבין דוד. היות שגילה נמצאת על סף פרשת דרכים היא שואלת איזה בן זוג יתאים לה ובאופן כללי: "לאיזה כיוון בחיים ללכת?".

 

מה אני רואה בשורות של דוד:

כתב ידו של דוד קטן, לא מחובר וזווית הכתיבה שלו שמאלית, דבר המלמד על יחסו אל החברה ואל הזולת. זווית כתיבה שמאלית (אצל כותבי יד ימין) מלמדת פעמים רבות על יחס מסויג כלפי הסביבה. לדוד נוח במקומות אותם הוא מכיר. ההגשמה העצמית שלו חשובה לו יותר מקשרים חברתיים כלשהם. יש לו אמביציה, אך הוא עדיין לא הגיע לבשלות בה יוכל לממש את השאיפות שלו.


כתב ידו של דוד: יחס מסויג כלפי הסביבה 

 

מה אני רואה בשורות של גילה:

גילה היא בחורה צעירה, מנומסת ונעימה. אזור הכתב הבולט אצלה הוא האזור האמצעי: גם את החלקים העיליים של האותיות וגם את החלקים התחתונים ממקמת גילה באמצע, בגובה האותיות האמצעיות. כתב ידה אינו מחובר ושולי הסיום השמאליים שלה רחבים. צירוף סימנים זה מלמד על החשש שלה ליזום, אולי אפילו חשש "לעלות" ולהתרומם מעל השגרה. בכתב ידה של גילה רואים לא מעט חששות מפני העתיד. בנוסף לשוליים השמאליים הרחבים, אותיות כמו ת' ו-נ', שאמורות לזרום אל קצה הדף השמאלי נעצרות אצלה. היא כל-כך עסוקה בעתיד, שזה יוצר אצלה קיבעון בהווה. דבר נוסף שבולט הוא הצורך שלה במסגרת ברורה. לו הייתי צריכה להגדיר את גילה הייתי מגדירה אותה כ"ילדה טובה". חשוב לה לתפקד היטב, ואם חלילה יש לה משימה אותה היא לא ביצעה בזמן, היא תגייס כוחות ותבצע אותה גם אם יש לה קושי וגם אם ברגע האחרון. יש לגילה צורך ורצון להגיע למקומות ולמצבים חדשים אך היא עדיין ילדותית מכדי להגשים את רצונותיה.


כתב ידה של גילה: בולט הצורך במסגרת ברורה

 

שילוב תכונותיהם ומענה לשאלתם:

הנושא בו גילה ודוד דומים הוא נושא שמהווה סלע מחלוקת בהתנהלות היומיומית של זוגות רבים: היחס אל החברה והצורך או אי הצורך בקשרים חברתיים רבים. לשניהם אין צורך בכאלה. יחד עם זאת, גילה, שיודעת לתת חום זקוקה גם להבנה ולחום בעוד שדוד, לפי כתב ידו, לא מסוגל לספק רגשות אלו בשלב זה. ההתאמה הרגשית שלהם לא במיטבה ואם יחזרו להיות בני זוג, יהיה עליהם להיות מודעים לשוני שבצרכים הרגשיים שלהם. גילה צריכה בן זוג בוגר ושלם יותר על מנת להרגיש בטוחה, רגועה ושלמה ואז תממש את עצמה גם במישור המקצועי (המלצתי היא על עיסוק כמזכירה או בתחום העיצוב שמתאים לה) וגם במישור הרגשי-אישי.

 

מה בשורות שלכם:

כתב עגול ורחב כמו של גילה, מלמד על חום, אימהות ולעתים על ילדותיות. כתב צר וזווית שמאלית, כמו של דוד, מלמד על ביקורתיות וקור מסוים. בדקו את סוג הכתב שלכם, האם הוא עגול ורחב או צר? כמו כן, האם כתב ידכם מחובר או לא מחובר? האם ועד כמה אתם זקוקים לחברים ולקשרים חברתיים? אם אינו מחובר, הרי שהקשרים החברתיים חשובים לכם פחות מהמימוש המשפחתי והעצמי-אישי שלכם.

 

איך משתתפים במדור?

שולחים לאסתי שאלה בצירוף דוגמת כתב יד שלכם ושל בני זוגכם, ילדים או חבריכם. ציינו מין, גיל ומהי היד הכותבת. את הדוגמה יש לכתוב לאורך דף שלם ללא שורות, בעט כדורי בלבד. דואר: "רואה לכם בשורות", עיתון לאשה, רחוב המסגר 9, תל-אביב 67776

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאשה בפייסבוק
מומלצים