שתף קטע נבחר

רצח הנערה: נעצר חשוד, תלמידים מתושאלים

המשטרה עצרה אדם בן 56 בחשד למעורבות ברצח תלמידת כיתה ח' תאיר ראדה אתמול. החשוד בהארכת המעצר: "אני חף מפשע, תפרו לי תיק". בשעות האחרונות מעידים במשטרה תלמידים מבית-הספר "נופי גולן" על שעותיה האחרונות של תאיר. חבריהם הגיעו הבוקר בעיניים אדומות לכיתה וסיפרו: "איבדנו חברה שהיתה כמו אחות"

הלם הבוקר בבית הספר נופי גולן בקצרין. תלמידי בית הספר הגיעו הבוקר (יום ה') למקום בו נרצחה אתמול תאיר ראדה והתקשו לעכל את שאירע. המוסד החינוכי שאליו הם נוהגים להגיע מדי יום, הפך לזירת רצח בה מסתובבים שוטרים וחוקרים, והאווירה הקשה ניכרה על כולם. במהלך הבוקר עצרה המשטרה את רפאל כהן בן 56, בחשד למעורבות ברצח, והוא הובא היום להארכת מעצר בעכו. בכניסה לדיון אמר: "אני חף מפשע, תפרו לי תיק".

 

לבקשת המשטרה הוציא בית המשפט בתחילה צו איסור פרסום על פרטי החקירה. לאחר פנייה של ידיעות אחרונות ו-ynet הבהיר בית המשפט כי מותר לפרסם את פרטיו של החשוד ואת הדברים שאמר בעת הדיון.

 


בעיניים אדומות לבית הספר (צילום: אביהו שפירא)

 

החשוד אמר כי הוא מתגורר ברמת הגולן מזה תקופה קצרה במטרה לשקם את עצמו וכי לא עשה דבר מכל המיוחס לו "שיטפסו על עץ אחר ולא ישלפו סתם בן אדם שיש לו כוונה טובה, אני חף מפשע. אין לי שום יד במה שהם אומרים וגם המשטרה יודעת את זה, הם רוצים להתקדם בתפקיד על הגב שלי", אמר.

  

עורך הדין איברהים עודא, מהסניגוריה הציבורית המייצג את החשוד, אמר כי מדובר בדיג של המשטרה במים עכורים: "אין כל ראיה מוצקה או אובייקטיבית שקושרת אותו לרצח, אפילו השופט כתב שאי אפשר להגיד שהחשד מבוסס ורק בגלל שהחקירה בראשיתה הוא נתן למשטרה שלושה ימים להמשך הבדיקה".

 

"כולם מכירים את כולם"

"זה בוקר קשה במיוחד עבורנו", סיפר יוסי, תלמיד בבית הספר."אתה רואה את העינייים האדומות של כל החברים ומבין את גודל האובדן. זה בית ספר שבו כולם מכירים את כולם. קצרין היא מקום קטן והתחושה עבור רובנו היא שכל אחד איבד חברה, שהיתה קרובה כמו אחות".

 

תאי השירותים בהם נמצאה הגופה נותרו נעולים הבוקר, אך מרבית הבאים לבית הספר מסתובבים בסמוך אליהם - בוכים, מתחבקים ומחפשים נחמה. הצוות החינוכי של בית הספר, בגיבוי פסיכולוגים ואנשי חינוך, מנסה לתמוך בתלמידים. על פי התוכנית, יום הלימודים יוקדש לשיחות בנסיון להתמודד ולעכל את הפשע המחריד.

 

פרט לסרטי ההפרדה של המשטרה, רק פניהם של התלמידים יכולים להעיד על הזעזוע שהפר את השקט. בין חיבוק ושיחה, חוקרים של מחלק התשאול במשטרת מרחב גליל פונים אל התלמידים והצוות החינוכי, בניסיון להגיע לקצה חוט שיוביל אותם לפתרון התעלומה. עשרות תלמידים מגיעים לתחנת המשטרה, המרוחקת מטרים ספורים מבית הספר, ומעידים על שעותיה האחרונות של תאיר. 

 

האב: "אמרתי שהיא בטח הלכה לחברות"

אביה של תאיר הגיע בלילה לבית הספר ושם סיפר בכאב על בתו שלא תשוב: "אחרי הצהריים, כשהילדה לא הגיעה, אשתי מאוד דאגה והתחילה לבכות. בהתחלה ניסיתי להרגיע אותה ואמרתי לה שאין מה לדאוג, שהיא בטח הלכה לחברות. אחר כך החלו חיפושים בבית הספר. נתקלנו במנקה שאמרה שהכל סגור ואין אף אחד. אחר כך צלצלו ואמרו שהילדה נמצאה מעולפת. אבל רק מאוחר יותר התברר המקרה".

 

גם תושבי העיר קצרים שרויים בהלם ומספרים שזה הרצח הראשון ביישוב, שעלה לקרקע לפני כ-30 שנה. אחר הצהריים ישתתפו חלק ניכר מהתלמידים והתושבים בהלוויתה של הנערה. 

 

שרית רון, מחנכת כיתה ח' שבה למדה תאיר, אמרה ל-ynet: "קרתה לנו טרגדיה. איבדנו ילדה נפלאה ומקסימה, תלמידה מצטיינת בעלת כישרונות רבים. היא שרה ורקדה בלהקת המחול הייצוגית, תמיד אהבה לעזור לכל חבריה. היא הייתה נערה בוגרת, חברותית, מוצלחת ומלאת חיים".

 

עד לשעות הקטנות של הלילה הסתגרו בבית הספר שוטרי מרחב הגליל וחיפשו בכל פינה עדויות שיצביעו על עקבותיו של האדם שרצח בדם קר את תאיר. אחד מכיווני החקירה המרכזיים הוא שמדובר במקרה קיצון של אלימות בין בני נוער, אולם נבדקים גם כיווני חקירה אחרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
ראדה. נמצאה בשירותים
צילום: אביהו שפירא
צילום: ודים דניאל
החשוד. "אני חף מפשע"
צילום: ודים דניאל
שוטרים בזירת האירוע
צילום: אביהו שפירא
צילום: אביהו שפירא
ההלם הבוקר בבית הספר
צילום: אביהו שפירא
מומלצים