שתף קטע נבחר

בני סלע ל-ynet: ברחתי כי התעללו בי

האנס הנמלט בני סלע נעצר במשטרת נהריה, וכתבת ynet הצליחה לפגוש אותו בתא המעצר, שם נראה כחוש ומכווץ: "השארתי מכתב בבנימינה ליד תחנת הרכבת, ופניתי בו לעמוס ירון. הסברתי למה ברחתי". רס"מ עסאף דיב, אחד השוטרים שלכד את בני סלע: "אי אפשר להרגיש יותר טוב מזה"

דברים ראשונים של האנס הנמלט עם לכידתו: כתבת ynet הצליחה אמש (יום ו') לפגוש את האנס הסדרתי בני סלע בתא המעצר במשטרת נהריה, שעות ספורות לאחר שנלכד בידי שוטרי המחוז הצפוני. למה ברחת? "דקרו אותי בכלא והתעללו בי". סמוך לשעה 19:50 תם המרדף אחר האנס המסוכן בתולדות המדינה שנמשך שבועיים. בני סלע נלכד באזור קיבוץ לוחמי הגטאות, בעקבות דיווח של בן משפחתו בנשר.

 

הוא נראה כחוש ומכווץ, "השארתי ביום ראשון מכתב בבנימינה ליד תחנת הרכבת, ופניתי בו לעמוס ירון (יו"ר ועדת הבדיקה לנסיבות הבריחה - ש.ר). הסברתי לו למה ברחתי", סיפר ל-ynet. בעקבות הפרסום, הוזנקו שוטרי משטרת מרחב חוף לבדוק את תיבות הדואר באזור בנימינה.

 

למה אתה נאנח? שאלה את סלע כתבת ynet: "הכניסו לי מכות. כל דקה נכנס חוקר אחר ומכה אותי. תגידי להם שיתנו לי לנשום". לנשום? "כן לנשום, היכו אותי בצלעות". מיד לאחר השיחה הזו, נלקח סלע החוצה בידי שוטרי היחידה המרכזית של משטרת מחוז תל-אביב במכונית לבנה, בדרכו לחקירה.

 

סיקור נרחב על לכידתו של בני סלע:

 

כבר אתמול בצהריים התקבל דיווח מאזרחים שהבחינו בסלע מגולח ונוהג בהונדה סיוויק בקיבוץ כנרת. לפי מספר המכונית, התברר שהיא נגנבה בבוקר. כמה שעות לאחר מכן התקבל דיווח שסלע נוהג באותו רכב באזור נשר. אז הועלתה עוד יותר רמת הכוננות ונפרסו כל המחסומים בכניסות לערים.


המכונית הגנובה נבלמה בתעלה בצד הדרך (צילום: חגי אהרון)

 

סגן מפקד המחוז הצפוני, תת-ניצב דב לוצקי, זימן את מפקדי המרחבים להערכת מצב, וב-19:50 לערך התקבל דיווח שהמכונית נעצרה במחסום ליד קיבוץ לוחמי הגטאות. המכונית עצמה נמצאה בתעלה לצד הכביש, לאחר שסלע ניסה להימלט ברגל. שוטרים דלקו אחריו ולכדו אותו כעבור זמן קצר. הוא לבש טרנינג שחור, וטען שקוראים לו אוסאמה. השוטרים לא יכלו לקבוע בוודאות שאכן מדובר באנס הסדרתי, לקחו אותו למשטרת נהריה ושם זוהה.

 

מפקד משטרת תל-אביב, ניצב דוד צור, טילפן מוקדם יותר למפקד המחוז הצפוני, ניצב דן רונן: "תציל את כבוד המשטרה. הבא לנו את בני סלע", ביקש, ומאוחר יותר בירך את רונן בהודעת SMS.

 

השוטרים שלכדו את סלע: יותר טוב מזה לא יכול להיות 

שוטרי המחוז הצפוני חייכו אמש מאוזן לאוזן. איש מהם לא תאר שיצליח ללכוד את האסיר המדובר ביותר במדינת ישראל. גם לאחר שעברו שעות מאז שנתפס, התקשו השוטרים להסתיר את התרגשותם ושיחזרו את רגעי לכידתו.


גיבורי היום. השוטרים שלכדו את בני סלע (צילום: חגי אהרון)

 

ראש צוות מתחנת נהריה שלכד את סלע, רס"מ עסאף דיב, סיפר: "היינו במשמרת. קיבלנו דיווח שמחפשים אחרי רכב ועלינו להקים מחסומים. בכביש 4 בין עכו לנהריה, מול מתחם הקניות רגבה, נפרץ המחסום. 80 מטר משם הבחנו ברכב שעצר בשוליים, ניגשנו אליו וזיהינו מישהו נמלט מהרכב. אשרף עביד, שוטר נוסף שהיה איתי הצטרף אליי ורצנו לעברו. השתלטנו עליו ושמנו לו אזיקים על הידיים".

 

בשלב זה לא היו השוטרים בטוחים לגמרי כי מדובר באנס הנמלט. למקום הגיעו שוטרים נוספים מתחנת עכו ששמעו בקשר שהרכב נעצר במחסום. "שמענו את הניידת משדרת כי יש רכב במחסום ולא חשבנו פעמיים. הגענו לשם. הוא כל הזמן ניסה לכסות את פניו בידיים. לא יכולנו לקבוע בוודאות שמדובר בו. רק כשהגענו לתחנה וקצינת הנוער זיהתה אותו כמעט בוודאות, הבנו את מי יש לנו ביד", הוסיף דיב.

 

סלע, שהזדהה תחילה כבן מיעוטים, סיפר ששמו אוסאמה. כשהגיעו עמו לתחנת נהריה הבינו שעל אף שהתגלח וסידר אחרת את זקנו, כי זה אכן האנס הנמלט, אך זיהוי ודאי התקבל רק לאחר שהיו בידי המשטרה טביעות האצבע שלו. "זו הרגשה טובה. הרגשה יותר טובה מזו אי אפשר לקבל", אומר דיב.


פורסם לראשונה 08/12/2006 23:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האנס שנתפס
צילום: חגי אהרון
צילום: חגי אהרון
ההונדה הגנובה
צילום: חגי אהרון
צילום: חגי אהרון
בדרכו למחוז תל-אביב
צילום: חגי אהרון
צילום: חגי אהרון
זירת המעצר
צילום: חגי אהרון
מומלצים