שתף קטע נבחר

המרדף נגמר: בני סלע נלכד ליד נהריה

קרוב משפחתו של בני סלע דיווח שנמלט מסביבת ביתו בנשר, ואז מיהרה המשטרה לפרוס מחסומים בכל הצפון. זמן קצר אחר כך, דווח שמכונית נסעה לאחור לאחד הפרדסים באזור קיבוץ לוחמי הגטאות. שוטרים פתחו במרדף, ולכדו את בני סלע, שהיה מבוהל וניסה להתנגד למעצר

תם המרדף אחרי האנס הנמלט: המשטרה עצרה אמש (יום ו') את האנס הנמלט בני סלע בנהריה. זאת לאחר מרדף שארך שבועיים, ויום לאחר שוועדת החקירה בעניין בריחתו פרסמה את ממצאיה . סלע הגיע לבית קרוביו בנשר, נתן להם זר פרחים, וכאשר הלך משם הם דיווחו על כך למשטרה, שמיהרה לפרוס מחסומים בכל אזור הצפון.

 

סמוך לאחד המחסומים ליד קיבוץ לוחמי הגטאות, דיווח אזרח לשוטרים שצפה במכונית הונדה לבנה שנסעה לאחור לתוך אחד הפרדסים. שם ניסה סלע להימלט מהמכונית. השוטרים פתחו אחריו במרדף רגלי, והצליחו ללכוד אותו. סלע היה

מבוהל וניסה להתנגד למעצר.

 

המפכ"ל משה קראדי סיפר במסיבת עיתונאים במשטרת נהריה כי "ביממה האחרונה הגיעו מספר אינדיקציות מודיעיניות על העובדה שבני סלע נמצא באזור המחוז הצפוני. לקראת השעה 18:00 בערב האינדיקציה המודיעינית הזו התחזקה. במקביל למספר הודעות טלפוניות של אזרחים למוקד המשטרה שדיווחו על חשוד הנוסע ברכב מסוג הונדה. הבדיקה של הרכב הגנוב העלתה את רמת החשד".

 

 

קראדי הוסיף: "בעקבות זאת, התקבלה החלטה מבצעית לפרוס מחסומים במחוז הצפוני ולשמחתנו בכביש שבין עכו לנהריה - לקראת השעה 20:00 זוהה הרכב החשוד כשהוא מגיע לאחד המחסומים, שלא נענה לשוטרים לעצור. הוא ירד לשוליים וניסה להימלט. במרדף קצר ונחוש של השוטרים הוא נלכד והובא אחר כבוד לתחנה. אנחנו שמחים שבני סלע נמצא בידיה של משטרת ישראל". 

 

 

בני סלע בידי השוטרים (פרסום ראשון ב-ynet: חגי אהרון)

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שוחח עם השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, ועם המפכ"ל ובירך את השניים על הלכידה.  

 

כבר אתמול בצהריים התקבל דיווח מאזרחים שהבחינו בסלע מגולח ונוהג בהונדה סיוויק בקיבוץ כנרת. לפי מספר המכונית, התברר שהיא נגנבה בבוקר. כמה שעות לאחר מכן התקבל דיווח שסלע נוהג באותו רכב באזור נשר. אז הועלתה עוד יותר רמת הכוננות ונפרסו כל המחסומים בכניסות לערים. סגן מפקד המחוז הצפוני, תת-ניצב דב לוצקי, זימן את מפקדי המרחבים להערכת מצב, וב-19:50 לערך התקבל דיווח שהמכונית נעצרה במחסום ליד קיבוץ לוחמי הגטאות. המכונית עצמה נמצאה בתעלה לצד הכביש, לאחר שסלע ניסה להימלט מהשוטרים במקום.

 

הוא לבש טרנינג שחור, וטען שהוא ערבי. השוטרים לא יכלו לקבוע בוודאות שאכן מדובר באנס הסדרתי, לקחו אותו למשטרת נהריה לשם זיהוי. מפקד גוש שרון בשב"ס, תת-גונדר נזים סביתי, הגיע לתחנת המשטרה בנהריה כדי לזהות אותו. במסגרת תפקידו בשב"ס מכיר סביתי את היטב את סלע. 

 

השוטרים עדכנו את מפקד המחוז הצפוני ואת מפכ"ל המשטרה, ששהו במלון בחיפה בסוף שבוע עם כל מפקדי התחנות במשטרת ישראל. כולם עלו לנהריה ובדרך קיבלו הודעה בזו הלשון: "אפשר לשתות לחיים. בני סלע נתפס". דובר המחוז הצפוני שיגר הודעה למערכות התקשורת: "אני מת לצאת בהודעה שבני סלע אכן בידינו, קיים צו איסור פרסום שאותו אנחנו מבקשים להסיר ברגעים אלו, וזאת לאחר שאכן התבררה באופן סופי זהותו של החשוד".  

 

עשרות התקבצו ברחובות נהריה

עשרות אזרחים התקהלו מול תחנת המשטרה בנהריה עם היוודע הידיעה על לכידתו. בני סלע עצמו הובא לתחנה ונכלא. בכניסה למקום הוצבו מספר שוטרים לשמירה על המקום. ניידות רבות של הפיקוד הצפוני זרמו לאזור.  


המונים זרמו למשטרת נהריה (צילום: חגי אהרון)

 

במקביל חיפשו אחריו כוחות משטרה גדולים בשכונת מליבו בנס ציונה, לאחר שהתקבל דיווח כי הוא נראה באזור. הדיווח התקבל מאזרח שטען כי הבחין בו הולך בין הבתים. למקום הוקפץ מסוק משטרתי ועשרות שוטרים סרקו את השכונה בנסיון לאתרו. 

 

החיפושים אחר סלע באזור הצפון החלו כבר ימים אחדים לאחר שברח. בתחילת השבוע חיפשה המשטרה אחר האנס באזור טבריה, מנחמיה ושער הגולן, הקיבוץ בו התגורר סלע מספר שנים. "לא נופתע אם הוא אכן בחר להסתתר במקומות המוכרים לו", אמרו קצינים במחוז הצפוני של המשטרה. איצטדיון הכדורגל בטבריה ויער לביא שבכניסה לעיר הפכו גם הם למוקדי חיפוש של שוטרים ומתנדבים. כיוון שסלע התגורר באזור בעבר, הוא מכיר היטב את האזור ולכן ייתכן שהוא יטיב להסתתר בו.  

 

קצין משטרה בכיר סיפר כי החיפושים באזור שונים מאלו שהתנהלו באזור המרכז: "בניגוד לתל אביב, ביקשו במשטרה לחפש באזורים אלה מבלי שיתלווה לכך רעש תקשורתי".  


פורסם לראשונה 08/12/2006 20:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
אחד השוטרים שלכדו את סלע
צילום: אבי כהן
באדיבות: משטרת מחוז תל אביב
בני סלע
באדיבות: משטרת מחוז תל אביב
צילום: חגי אהרון
המכונית שבה נמלט האנס
צילום: חגי אהרון
מומלצים