שתף קטע נבחר

השופט עודד גרשון נחקר שעתיים בפרשת הפנצ'ר

היועץ מזוז אישר והיום נחקר השופט עודד גרשון בפרשה בה נחשדה הסניגורית, גליה סלבצקי, בניקוב צמיגי מכוניתו. בעקבות זאת החליט השופט לצאת לחופשה

השופט לקח חופשה: עודד גרשון, שופט מחוזי בחיפה, נחקר היום (יום ב') במשך כשעתיים במשטרת חיפה בפרשת "השופט והסניגורית". היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, אישר לחקור את השופט ובעקבות זאת החליט לקחת חופשה מעבודתו עד שחקירתו תסתיים.

 

לפני כעשרה ימים נעצרה לחקירה בת זוגו לחיים, הסניגורית הציבורית בחיפה, גליה סלבצקי, בחשד שניקבה את צמיגי מכוניתו של השופט ממניע של נקמה על רקע רומנטי, ומאז היא נתונה במעצר בית.

 

מהנהלת בתי המשפט נמסר כי תיקים דחופים בהם טיפל השופט יועברו לטיפולו של שופט תורן אחר, וכי הדיונים בתיקים אזרחיים ומינהליים שבהם טיפל נדחו עד להודעה חדשה. התיקים הפליליים הועברו לשופט אחר שימיין אותם ויקבע אם יש צורך להעבירם לטיפולו של שופט אחר.

 

בהנהלת בתי המשפט הדגישו כי גם בעבר כאשר דן סגן הנשיא גרשון בתיקים פליליים, הוא לא טיפל בתיקים בהם היו הנאשמים מיוצגים על ידי הסניגוריה הציבורית וזאת בשל קשריו האישיים עם הסניגורית הציבורית בחיפה.

 

המצלמות תיעדו

תחילתה של הפרשה בסוף חודש ספטמבר השנה, אז החל השופט גרשון לסבול מניקובים חוזרים ונשנים של צמיגי מכוניתו, והגיש תלונה במשטרה. בסך הכל אירעו כשבעה מקרים של ניקובי צמיגים במהלך התקופה והחקירה. בעקבות התלונה, נפתחה חקירה בקרב הגורמים המקורבים לשופט, בניסיון לבדוק מי מעוניין לפגוע בו. במקביל, הותקנו מצלמות מעקב בסביבות ביתו.

 

לאחר התקנת המצלמות נפסקה התופעה לתקופה קצרה, והדבר הגביר את החשד כי מנקב הצמיגים מכיר את האזור ואת השופט. המשטרה התקינה בסופו של דבר מצלמה בודדת במקום נסתר, וזמן קצר לאחר מכן נקלטה בעין המצלמה אשה מנקבת את צמיגי המכונית באמצעות מכשיר חד. היא זוהתה על פי החשד כסלבצקי, שהייתה בת זוגו של השופט במשך קרוב לארבע שנים.

 

מאחר ומדובר בעורכת דין המכהנת בסניגוריה הציבורית בחיפה נדרש אישור של פרקליט המדינה, ושל בית משפט תל אביבי, על מנת לעצור את הסניגורית ולערוך חיפוש בביתה. בחיפוש נמצא בין היתר כלי חד, ועלה החשד כי הוא שימש לניקוב הצמיגים. הסניגורית עצמה עוכבה לחקירה. היא הכחישה את כל המיוחס לה, ולאחר החקירה שוחררה למעצר בית.


פורסם לראשונה 11/12/2006 14:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גרשון. צפוי להיחקר
באדיבות: ערוץ 10
סלבצקי. חשודה בניקוב הצמיגים
באדיבות: ערוץ 10
מומלצים